תביעת נזיקין בין בני זוג

עבודה משפטית בתחום ענייני המשפחה הינה פעמים רבות הקשה והמורכבת ביותר. לכך נדרש עורך דין רגיש, מקצועי ומנוסה שיודע להתמודד עם סערת רגשות וסכסוכים עגומים מאוד שמגיעים מחדר המיטות, דרך משרדי עורכי הדין ועד למעמד בית המשפט.

אחד ההליכים המורכבים המתרחשים בבית דין לענייני משפחה זה תביעת נזיקין בין בני זוג. לרוב מדובר בהאשמות בגין פעולות שנעשו בשלבים שונים של הנישואין או לחלופין, פעולה אחת או מספר פעולות שהתרחשו לקראת סיום היחסים וגרמו נזק לאחד הצדדים. תביעות נזיקין רלוונטיות למספר פעולות, כאשר כל אחת מהן גורמת לנזק לצד השני: פיזי, נפשי או כספי. עם זאת, כל תביעה שכזאת מותנית בהוכחת דבר הפגיעה ובכימות ספציפי של הנזק.

תביעת נזיקין

עילות תביעת נזיקין בין בני זוג

בין העילות המקובלות לתביעה מסוג זה: בגידה, סרבנות גט, השפלה, נטישה, התעללות נפשית או פיזית, פגיעה בשם הטוב והוצאת לשון הרע, רמאות לפני הנישואין ועוד. המכנה המשותף בין כל העילות הינו שבכל מקרה יש להוכיח את הפגיעה שנגרמה לצד השני, ועל סמך כך ניתן לדרוש סכומי פיצוי משתנים ולקבלם.

תביעת נזיקין – לשון הרע

במקרים מסוימים, אחד הצדדים פונה למשטרה בטענות שאינן אמת (למשל, אישה הטוענת שבעלה הכה אותה ואת הילדים המשותפים). במידה והוכח שהטענות היו שקריות והייתה הוצאת דיבה בכוונה תחילה, הצד השני מחויב לפצות את הצד הנפגע, לעיתים גם בלי הוכחת נזק.

סרבנות גט

במקרים בהם אחד הצדדים ממתין מעבר לשנתיים לקבלת גט מהצד השני, ישנה עילה תביעת נזיקין על סרבנות גט. צד שאינו מקבל גט מהשני נפגע בחופש הפעולה ובתחום המרחב האישי שלו. לאור זאת, הוחלט כי סרבנות גט הינה עילה לתביעת נזיקין. יש, כמובן, להוכיח את הנזק שנגרם עקב עיכוב במתן הגט. אך גם ללא זאת, קיימת בידי בית הדין האפשרות להטיל סנקציות על סרבני גט בצורת צו איסור יצירה מהארץ, שלילת הרישיון ואפילו מאסר.באחד המקרים פסק בית המשפט לטובת התובעת וחייב את הנתבע לשלם פיצויים בסך 164,000 ₪,שהם4,000 ₪ עבור כל חודש של סרבנות גט.

תביעת נזיקין בגין נזק נפשי ופיזי

למרבה הצער, מתרחשים לא מעט מקרים של התעללות נפשית ופיזית בין בני זוג. יכול להיות מדובר במקרה חד-פעמי או בהתעללות שיטתית. במקרה מסוג זה, ניתן לדרוש פיצויים בהתאם לגודל הנזק שנעשה לצד השני – למשל, עלויות טיפולים יקרים, אובדן כושר עבודה, נזק נפשי מתמשך ועוד.  מקרה לדוגמא מציג פיצויים בסך 150,000 ₪ שקיבלה תובעת מהנתבע בגין נזק נפשי חמור ומוכח שנגרם לה עקב התעללות פיזית ונפשית מתמשכת.

תביעת נזיקין – טובת הילדים

אחד התפקידים החשובים של היועצים, של המגשרים ושל עורכי הדין במלחמות הגירושין המתקיימות מדי יום, הוא איזון האינטרסים של הורים לילדים. לכן, האתיקה של עורכי הדין הטובים ביותר צריכה להנחות אותם תמיד למצוא את הדרך המיטבית להשיג את המטרה הרצויה על ידי הלקוח או הלקוחה, תוך הגנה על הילדים ודאגה לכך ששני ההורים יהיו מרוצים.

משרד עורכי הדין של דרור גלמן מתמחה בתחום ענייני המשפחה. הניסיון המגוון של המשרד מאפשר לעורכי הדין לספק סיוע איכותי, ממוקד ויעיל ביותר, על מנת לקבל את התוצאה הרצויה בתהליך כמה שיותר קצר מבחינה משפטית. סיוע לייצוג הוגן בבית הדין לענייני משפחה הינו תחום פעילות חשוב ביותר עבור המשרד, ועל מנת להעניק את התמיכה לכל הזקוק לכך, המשרד עובד על פי התעריף המינימאלי של לשכת עורך הדין של ישראל

מעוניין להתייעץ? התקשר היום לעו"ד דרור גלמן טלפון 03-5222129
ופנייתך תענה באופן מיידי. * הפנייה והכתוב ממוענים לנשים וגברים כאחד.

ייפוי כוח מתמשך

ייפוי כוח מתמשך

תפריט דיני משפחה עורך דין גירושין איך מתחילים הליך גירושין גישור משפחה גירושין בהסכמה הסכם גירושין תביעת גירושין פתיחת תיק

פירוק שיתוף בדירה

פירוק שיתוף בדירה

תפריט דיני משפחה עורך דין גירושין – דרור גלמן לשירותכם איך מתחילים הליך גירושין גישור משפחה גירושין בהסכמה הסכם גירושין

גירושין בעקבות בגידה

גירושין בעקבות בגידה

תפריט דיני משפחה עורך דין גירושין – דרור גלמן לשירותכם איך מתחילים הליך גירושין גישור משפחה גירושין בהסכמה הסכם גירושין

כל מה שצריך לדעת על התרת נישואין

כל מה שצריך לדעת על התרת נישואין

תפריט דיני משפחה עורך דין גירושין – דרור גלמן לשירותכם איך מתחילים הליך גירושין גישור משפחה גירושין בהסכמה הסכם גירושין