הסכם יחסי ממון – הסכן ממון

הסכם יחסי ממון הוא סוג של חוזה בכתב שעורכים שני בני זוג נשואים או שאינם נשואים. ב-הסכם מוסדרים כל ענייני הרכוש שלהם, על פי הרצון האישי של כל אחד מהשניים.
הסכם ממון מבטיח שבמקרה של פרידה בין בני הזוג, לא ייווצרו בעיות לגבי חלוקת הרכוש, כיוון שבהסכם שחתמו, הם קבעו מראש איזה חלק מהרכוש הוא אישי (יישאר בבעלות האישית של כל אחד מהם במקרה של פרידה), ואיזה חלק מהרכוש הוא רכוש משותף – (יחולק בין שני הצדדים במקרה של פרידה).
החוק בנושא הסכם יחסי ממון מבחין בין שני סוגי הסכמי ממון: הסכם ממון שנערך בטרם הנישואין, והסכם ממון שנערך לאחר הנישואין.

הסכם יחסי ממוןהסכם ממון לפני נישואין

עם כל הכבוד לרומנטיקה…

רומנטיקה היא אמנם עניין חשוב, אך אין בה כדי לסתור עריכת הסכמי ממון לפני נישואין, אשר חשיבותו רבה מאד. הסכם ממון עשוי למנוע מלחמות ממושכות ומתישות בין בני זוג המעוניינים להיפרד, שכן ההסכם מסדיר מראש את חלוקת הרכוש והנלווה לכך, ובכך מונע סחיטת רכוש מצד בן זוג אחד כלפי משנהו. במידה וקיים הסכם יחסי ממון, תחול חלוקת הרכוש שנקבעה מראש בין בני הזוג, ולא ניתן יהיה להציב תנאי רכוש כתנאי לגט.

חשיבותו העיקרית של הסכם ממון היא בהסדרת חלוקת הרכוש והממון בין בני הזוג.

באופן זה מוגדרים מראש זכויות ונכסים של כל אחד מבני הזוג.

כך לדוגמה, במידה ותמורת דירת הצדדים שולמה במלואה ע"י אחד הצדדים, חשוב לעגן ב-הסכם ממון את בעלותו של הצד המממן על הדירה, שאם לא כן, הוא עלול למצוא עצמו בעת הגירושין מעניק מחצית משווי הדירה לבן הזוג השני, מבלי שזה שילם דבר.

יתרון הסכם יחסי ממון

יתרון נוסף בהסכם ממון הוא יצירת הפרדת רכוש מחובות בן הזוג השני. זאת על מנת למנוע סיטואציה עתידית, בה אחד מבני הזוג מסתבך בחובות, ונושיו מתדפקים על דלתות בן הזוג השני כדי לגבות ממנו את החוב של בן זוגו.

כמו כן, חשוב לציין מפורשות בכל הסכם ממון את מועד חלוקת הרכוש במקרה של פירוד. בהתאם לחוק יחסי ממון, בהיעדר הסכמה לא ניתן לחלק את הרכוש בטרם הגירושין. הסכם יחסי ממון מאפשר לקבוע מועד מוקדם יותר לחלוקת הרכוש.
לנוחיותכם, תוכלו לקרוא עוד על הסכם ממון לפני נישואין לעומת הסכם ממון לאחר נישואין

ניסוח הסכם יחסי ממון? רק אצל עורך דין!

הסכם ממון צריך להיערך בכתב, ויש לאשר את הנוסח בבית המשפט לענייני משפחה או בבית הדין הרבני. כאשר מדובר בהסכם ממון שנערך בטרם נישואין, ניתן עקרונית לאשרו גם אצל נוטריון, לאחר שהלה נוכח שבני הזוג חתמו על ההסכם מתוך רצון חופשי.
לעומת זאת, הסכם ממון שנערך לאחר שהנישואין נכנסו לתוקף, מחייב הליך אישור ההסכם על ידי בית המשפט, וכרוך בהתייצבות בפני בית המשפט ובתשלום אגרה.

בעריכת הסכם ממון מכל סוג שהוא (לפני נישואין או אחרי נישואין), חשוב מאד לפנות לעורך דין מומחה בתחום, שכן הסכם יחסי ממון הינו הסכם מיוחד, המצריך ידע והבנה משפטית ספציפיים.

התרשמו מן ההמלצות על המשרד ופנו אלינו עוד היום לקבלת יעוץ.
אפשר גם בטלפון 03-5222129.

משרדנו מכבד ומעניק שירות בהתאם לעדכון התעריף המינימאלי מטעם לשכת עורכי הדין.
עדכון זה מופיע באתר תחת "יעוץ משפטי" ותוכלו למצוא אותו גם באינטרנט בחיפוש מהיר.

לזמן מוגבל, מחיר הסכם ממון: 2000 ש"ח +מע"מ
(אישור נוטוריוני בנפרד)

עו"ד דרור גלמן

  • משרד עו"ד דרור גלמן מתמחים בתחום הסכם ממון, ומציעים מגוון רחב של שרותים בתחום:
  • ניסוח הסכם ממון
  • עריכת שינויים בהסכם ממון
  • הסכם ממון לפני נישואין
  • עריכת הסכם ממון אחרי נישואין
  • ועוד.

פנו למשרדינו לקבלת ייעוץ אישי.

חזקה על נוסח הסכם הממון להיות מנוסח על ידי עורך דין המתמחה בתחום דיני משפחה. עורך הדין נפגש עם בני הזוג, ומביא אותם להסכמות בעניין תוכנו של הסכם הממון.

הסכם יחסי ממון – עורך דין דרור גלמן לשירותכם

יש לציין, כי ההגעה להסכם יחסי ממון מהווה מבחן חשוב לקשר בין בני הזוג, וליכולתם להגיע לידי הסכמות בענייני רכוש סבוכים. למעשה, הן רבנים והן עורכי דין אשר עוסקים בתחום זה, יצביעו בתמימות דעים על הצורך בהכנת הסכם טרום נישואין.
לכן, בדרך כלל, יש משמעות רבה להליך ביצוע הסכם ממון, ולפיכך חשוב מאוד לקיימו באמצעות עורך דין משפחה מיומן ומקצועי, המתמחה בתחום דיני משפחה ומסוגל לפעול ברגישות המתבקשת במצב זה.
כאשר מדובר בנישואין שניים, גדלה חשיבות עריכת וניסוח הסכם הממון על ידי עורך דין, שכן בדרך כלל, לכל אחד מהצדדים רכוש וממון משלו, שברצונו להוריש בסופו של דבר לילדיו. בהיעדר נוסח הסכם ממון מקצועי ומדויק (ובנלווה לכך צוואה), עלול בן זוג אחד, במקרה של פירוד, לתבוע ולקבל נכסים ואחזקות כספיות שלא הייתה בהם כוונת שיתוף, ובכך לפגוע בזכויותיהם העתידיות של ילדי בן הזוג השני.

שינויים בהסכם הממון לאחר שאושר

בדרך כלל, ההסכמים וההליכים המשפטיים בענייני משפחה הינם דינמיים, ולכן תמיד ניתן לערוך בהם שינויים. כך גם בעניין הסכם ממון – ניתן לערוך שינויים גם לאחר שההסכם נחתם ואושר.
סעיף 1 לחוק יחסי ממון בין בני זוג קובע כי "שינוי של הסכם כזה (הסכם ממון בין בני זוג) ייעשה בכתב".
סעיף 2 (א) לחוק יחסי ממון בני זוג מוסיף וקובע, כי שינוי כזה טעון אישור של בית המשפט לענייני משפחה.
סעיף 2 (ב) לחוק קובע כי האישור יינתן רק לאחר שנוכח בית המשפט, שבני הזוג עשו את השינוי בהסכמה חופשית.
לפיכך, אם מבקשים לשנות הסכם ממון קיים, רצוי שעורך דין יבצע את השינוי ויעדכן נוסח חדש, ורק אז יש לגשת ולאשר את השינוי בהסכם בבית המשפט לענייני משפחה.

מעוניין להתייעץ? התקשר היום לעו"ד דרור גלמן טלפון 03-5222129
ופנייתך תענה באופן מיידי. * הפנייה והכתוב ממוענים לנשים וגברים כאחד.

תביעת אבהות בעבור תביעת מזונות

תביעת אבהות בעבור תביעת מזונות

תפריט דיני משפחה עורך דין גירושין – דרור גלמן לשירותכם איך מתחילים הליך גירושין גישור משפחה גירושין בהסכמה הסכם גירושין

מינוי אפוטרופוס

מינוי אפוטרופוס

תפריט דיני משפחה עורך דין גירושין הליך גירושין גישור משפחה גירושין בהסכמה הסכם גירושין תביעת גירושין פתיחת תיק גירושין נוסח

נוסח הסכם גירושין

נוסח הסכם גירושין

תפריט דיני משפחה עורך דין גירושין הליך גירושין גישור משפחה גירושין בהסכמה הסכם גירושין תביעת גירושין פתיחת תיק גירושין חלוקת

תביעת נזיקין בין בני זוג

תביעת נזיקין בין בני זוג

תפריט דיני משפחה עו"ד גירושין איך מתחילים הליך גירושין גישור משפחה גירושין בהסכמה הסכם גירושין תביעת גירושין פתיחת תיק גירושין