תביעת גירושין

משרד עו"ד דרור גלמן עוסק בתחום דיני המשפחה ומציע שירות מקצועי וליווי אישי בהליך של תביעת גירושין. אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר עוד היום וליהנות מליווי משפטי מקצועי, יעיל ואנושי כאחד.

ליעוץ, התקשרו כעת לטלפון 03-5222129 ופנייתכם תענה באדיבות, מקצועיות ודיסקרטיות מלאה. 

משרדנו מכבד ומעניק שירות בהתאם לעדכון התעריף המינימאלי מטעם לשכת עורכי הדין. 

עדכון זה מופיע באתר תחת "יעוץ משפטי" ותוכלו למצוא אותו גם באינטרנט בחיפוש מהיר.

תביעת גירושין

לפעמים אין ברירה אלא להתגרש

לעתים בזוגיות מגיעים בני הזוג אל ההבנה כי אין מנוס אלא להתגרש, כשמבחינה השוואתית מדובר על לא מעט זוגות – המציאות מראה שאחוז הזוגות המתגרשים בישראל גבוה בקנה מידה מערבי, כאשר הנתונים מדברים על זוג אחד מבין כשלושה זוגות שיסיים את חייו המשותפים בשלב זה או אחר. כאשר החיים המשותפים אינם עוד בגדר אפשרות, מנסים לברר כיצד מגבשים הסכמי גירושין ומה האפשרויות הקיימות כדי להתגרש – ובכלל זה תביעת גירושין בבית המשפט או בית הדין הרבני.

תביעת גירושין בין בני זוג

תביעות גירושין נכנסות לתמונה כאשר ברור לבני הזוג כי את המחלוקות ביניהם הם לא יכולים לפתור בדרך אחרת, דוגמת הסכם גירושין המוסכם על כל אחד מהצדדים. תחת זאת, הם מעבירים את הכדור לשדה המשחק המשפטי, כאשר לאחר הגשת תביעת הגירושין ידונו הגורמים הרלוונטיים בכל הסוגיות המרכיבות מקרה גירושין: חלוקת רכוש, דמי מזונות, משמורת ילדים, הסדרי שהות וכיוצא בזה.

את התביעה יכול להגיש כל אחד מבני הזוג, אפילו בלי הסכמת האחר, כאשר הליך פתיחת תיק התביעה כולל מילוי טופס רלוונטי ובו פרטי כל אחד מבני הזוג, פרטי התביעה, העילה לגירושין, הגורמים המסייעים (עורכי דין, טוענים רבניים) ועוד.

נישואין בישראל הם נושא מורכב

תביעת גירושין היא למעשה ההודאה של בני הזוג שאינם יכולים לפתור את המחלוקות ביניהם בדרך אחרת, כאשר הם מעוניינים שהערכאות המשפטיות – בית הדין הרבני מצד אחד ובית הדין לענייני משפחה מהצד האחר – הם שיחליטו עבורם, על פי לשון החוק ומאפייני המקרה הספציפיים. מבחינה מעשית, הגורם אליו פונה אחד מבני הזוג ראשונה הוא שידון בלעדית במקרה המשפטי, מה שידוע בעגה המשפטית בתור "מירוץ הסמכויות". במסגרת ה"מירוץ", מנסה כל אחד מבני הזוג להקדים את השני בהגשת התביעה, בערכאה שהוא רואה לנכון, מתוך שאיפה שעצם הפנייה למוסד הספציפי במועד הספציפי תשפר את נקודת הפתיחה שלו.

תביעות הגירושין – תחום משפטי

למרות שבתחום המשפטי יש הרבה מאד שטח אפור, ולא רק שחור ולבן, הדעה הרווחת בקרב רבים היא שכל מוסד שיפוטי נוקט במדיניות שונה במקרה של תביעות גירושין. על פי התפיסה הזו, בית הדין הרבני, המתבסס על המשפט העברי הדתי, פוסק לרוב לטובתו של הגבר. לעומת זאת, בית המשפט לענייני משפחה פועל על פי תפיסה חילונית יותר, המעניקה משקל רב לבת הזוג, או לכל הפחות דוגלת באיזון מוחלט. האבחנה הזו אינה דיכוטומית, כאשר בכל מקרה אין להסיק כי עצם הפנייה לגורם המשפטי הספציפי תצליח הבטחה או כישלון במקרה. בתחום דיני המשפחה, כמו בתחום דיני המשפחה, כל מקרה נשקל לגופו.

מוסדות המשפט

בין המוסדות המשפטיים השונים יש הרבה קווי דמיון, אך גם מספר נקודות שוני. חוק שיפוט בתי דין רבניים קובע כי בכל הנוגע לענייני נישואין וגירושין של יהודים בישראל, יש לבית הדין הרבני סמכות בלעדית. בנוסף, קובע החוק, כי יחד עם תביעת גירושין שהוגשה בבית הדין הרבני ניתן לכרוך גם עניינים ממוניים. עניינים אלה ניתן להביא גם בפני בית משפט לדיני משפחה, השופט לפי החוק הישראלי ולא על פי ההלכה, ולעתים ניתן למנוע את כל ההתדיינות בבתי הדין והמשפט באמצעות הסכמי גירושין, שיהיו הוגנים יותר עבור שני בני הזוג.

כדי להבטיח כי נשמרות הזכויות שלכם בעת תביעות גירושין או לגבש הסכמי גירושין, יש לפנות אל עורך דין גירושין המומחה בתחום.

מעוניין להתייעץ? התקשר היום לעו"ד דרור גלמן טלפון 03-5222129
ופנייתך תענה באופן מיידי. * הפנייה והכתוב ממוענים לנשים וגברים כאחד.

חלוקת רכוש בגירושין, עשו זאת נכון ובזמן

חלוקת רכוש בגירושין, עשו זאת נכון ובזמן

תפריט דיני משפחה עורך דין גירושין איך מתחילים הליך גירושין גישור משפחה גירושין בהסכמה הסכם גירושין תביעת גירושין פתיחת תיק

שמירה על טובת הילד

שמירה על טובת הילד

תפריט דיני משפחה עורך דין גירושין – דרור גלמן לשירותכם איך מתחילים הליך גירושין גישור משפחה גירושין בהסכמה הסכם גירושין

אלימות במשפחה

אלימות במשפחה

תפריט דיני משפחה עורך דין גירושין – דרור גלמן לשירותכם איך מתחילים הליך גירושין גישור משפחה גירושין בהסכמה הסכם גירושין

תביעה למשמורת ילדים

תביעה למשמורת ילדים

תפריט דיני משפחה עורך דין גירושין הליך גירושין גישור משפחה גירושין בהסכמה הסכם גירושין תביעת גירושין פתיחת תיק גירושין נוסח