תביעה למזונות אישה – דמי מזונות

דמי מזונות הינם תשלום המתקיים במשפחה שבה בני הזוג נפרדו, לפני או אחרי גירושים, וגם במקרה של הורות ללא נישואים. במסגרת דמי מזונות חייב אחד מבני הזוג בהשתתפות בכלכלתם של הילדים שאצל בן הזוג האחר (ראה: מזונות ילדים ), ולעתים גם בהשתתפות בכלכלתו של בן הזוג האחר (ראה: מזונות אישה ).

ליעוץ, התקשרו כעת לטלפון 03-5222129 ופנייתכם תענה באדיבות, מקצועיות ודיסקרטיות מלאה. 

משרדנו מכבד ומעניק שירות בהתאם לעדכון התעריף המינימאלי מטעם לשכת עורכי הדין.
עדכון זה מופיע באתר תחת "יעוץ משפטי" ותוכלו למצוא אותו גם באינטרנט בחיפוש מהיר.

תביעה למזונות אישה

תביעה למזונות אישה

מזונות אישה הינם תשלומים שונים בגין הוצאות אחזקת הבית, שכר דירה וכיוצ"ב עבור האישה בלבד. גובה מזונות אישה נקבעים על ידי בית הדין על פי גובה השתכרותם של בני הזוג, רכושם, צרכי האישה ועוד.
בניגוד למזונות ילדים אשר האב חב כלפי ילדיו ללא כל תנאי מוקדם, ייתכן והאב לא יהיה חייב בתשלום מזונות אישה, במידה ולאישה יכולת השתכרות המכסה את כל צרכיה, ומותירה אותה ברמת החיים אליה הורגלה עד כה, שכן העיקרון המשפטי המנחה הינו "עולה עימו ואינה יורדת". במקרים אחדים, האישה לא תקבל כלל מזונות אישה או חלק קטן מהם, להלן שניים מהמקרים:

  • כאשר האישה מוכרזת כ"אישה מורדת"
  • כאשר הוכח כי האישה בגדה בבעלה

תביעה למזונות ילדים

דיני המשפחה קובעים כי האב מחויב בתשלום מזונות ילדים בכל מצב עד הגיעם לגיל 18 , אפילו אם הוא עני, אסיר המרצה מאסר, נכה החי מקצבה, ואפילו אם אין הוא יכול לספק את צורכי מחייתו שלו. יחד עם זאת, יש שוני בגובה תשלום מזונות ילדים של האב.
גובהם של מזונות ילדים נקבעים על ידי בית המשפט בכל מקרה לגופו לפי רכושו של האב ולפי יכולת השתכרותו. זאת, בהתחשב בצרכים הכרחיים בהם חייב האב לשאת לבדו (כגון מזון, הלבשה, אחזקת מקום מגורים), לבין צרכים שהינם מדין צדקה, והם צרכים נוספים (כגון חוגי העשרה, בילויים וכיוצ"ב), בהם נושאים ההורים במשותף לפי יכולתם, כלומר לפי גובה הכנסתם.
יש לציין כי הפסיקה מכירה גם בתשלום מזונות ילדים בתקופת השירות הצבאי ו/או השירותי הלאומי, כאשר הסכום הינו כ – 1/3 מסכום דמי מזונות ילדים שנפסקו עד גיל 18. בקישור להלן תמצאו מידע נוסף על תביעת מזונות ילדים

הוצאה לפועל מזונות

גם פסק דין בעניין תביעה למזונות אישה או בעניין תביעה עבור מזונות ילדים, ככל פסק דין אחר, ניתן לגבות באמצעות לשכת ההוצאה לפועל. כמו כן, לאחרונה נערכה רפורמה חקיקתית במערך ההוצאה לפועל, המעניקה הקלות גבייה מסוימות בשל ייחודו של פסק דין, הקובע חיוב במזונות ילדים. מדוע? מפני שמחייתם של הזוכים בפסק הדין, הקטינים, תלויה בביצועו של פסק הדין בפועל. ההקלות לזוכה בפסק דין מזונות ילדים הינן:

  • ניתן להגיש את הבקשה לגביית מזונות ילדים בכל לשכת הוצאה לפועל.
  • ראש ההוצאה לפועל לא יטרח לברר את יכולתו של החייב, שכן יכולתו כבר נקבעה על ידי בית המשפט ולכן יקוצרו ההלכים.
  • ניתן לעקל את שכרו ו/או נכסיו, ו/או חסכונותיו של החייב.
  • ניתן להוציא כנגד החייב צו יציאה מהארץ לתקופה בלתי מוגבלת.
  • ניתן לאסור את החייב למשך 21 יום.

תביעת מזונות אישה או מזונות ילדים הינן תביעות שראוי שיטופלו באופן מקצועי ביותר ע"י עורך דין משפחה המומחה בתחום, על אחת כמה וכמה כאשר מדובר בהליך הוצאה לפועל מזונות. 

עוד על מזונות בהרחבה, בתיקון לחוק באתר נבו

מעוניין להתייעץ? התקשר היום לעו"ד דרור גלמן טלפון 03-5222129
ופנייתך תענה באופן מיידי. * הפנייה והכתוב ממוענים לנשים וגברים כאחד.

תביעה למשמורת ילדים

תביעה למשמורת ילדים

תפריט דיני משפחה עורך דין גירושין הליך גירושין גישור משפחה גירושין בהסכמה הסכם גירושין תביעת גירושין פתיחת תיק גירושין נוסח

גישור משפחה

גישור משפחה

תפריט דיני משפחה עו"ד דין גירושין איך מתחילים הליך גירושין גירושין בהסכמה הסכם גירושין תביעת גירושין פתיחת תיק גירושין נוסח

גירושין בעקבות בגידה

גירושין בעקבות בגידה

תפריט דיני משפחה עורך דין גירושין – דרור גלמן לשירותכם איך מתחילים הליך גירושין גישור משפחה גירושין בהסכמה הסכם גירושין

עורך דין גירושין העושה למענך

עורך דין גירושין העושה למענך

תפריט דיני משפחה איך מתחילים הליך גירושין גישור משפחה גירושין בהסכמה הסכם גירושין תביעת גירושין פתיחת תיק גירושין נוסח הסכם