איך מתחילים הליך גירושין

התחלה של הליכי גירושין תלויה במידה רבה בהכנות הנכונות ובאופן בו הצדדים נוקטים אסטרטגיית פעולה. בהיבט האישי, כדאי להתחיל בהליך הגירושין רק לאחר שאוספים מידע פיננסי על חשבון הבנק, תכניות החיסכון, קרנות הפנסיה וכדומה. בצורה כזו ניתן להוכיח מצב כלכלי מסוים אשר התקיים לפני הליך הגירושין ואף להעלות דרישות. יש לזכור כי בתי המשפט דורשים בזמן תביעת המזונות הצגה של תלושי משכורת, ולכן גם אותם חשוב לשמור. כפי שנראה בהמשך, מסמכים אלו ישרתו את הצדדים כבר בזמן הפגישה הראשונה עם עורך דין המומחה בתחום גירושין.

מתי יש לפנות אל עורך דין גירושין?

הליכי גירושין חייבים להתחיל עם פנייה אל עורך דין. זהו הגורם המקצועי היחיד המכיר את התחום, את פסקי הדין התקדימיים ואת ההשלכות הבירוקרטיות של הנושא. עורך דין גירושין מספק ייעוץ ושומר על הזכויות של הלקוח, תוך כדי הקפדה על רגישות. ניסוח התביעה יחד עם עורך דין גירושין נותן את האות לפתיחת ההליך הרשמי, מול בתי הדין הרבניים, בתי המשפט וכמובן בן הזוג. בנוסף, עורך דין גירושין יכול לעזור ללקוח לכרוך יחד את כל התביעות על מנת שבית הדין הרבני יוכל לדון בהם יחד.

ליעוץ, התקשרו כעת לטלפון 03-5222129 ופנייתכם תענה באדיבות, מקצועיות ודיסקרטיות מלאה. 

המסמכים הדרושים לצורך פגישה יעילה עם עורך דין

בשלבים הראשונים של הליך גירושין עשויות להתקבל החלטות משמעותיות ובעלות השלכות נרחבות. לדוגמא, השאלה האם לפתוח תיק גירושין בבית דין רבני או תיק במסגרת בית משפט לענייני משפחה היא חלק בלתי נפרד ממערכת השיקולים.

בהקשר הזה, יש לציין כי הדעה הרווחת בקרב רבים היא שבית הדין הרבני, הפועל על פי המשפט העברי, נוטה לפסוק לטובתו של הגבר. לעומת זאת, התפיסה החילונית יותר המאפיינת את בתי המשפט לענייני משפחה משפרת את נקודת הפתיחה של הנשים, בעת הליך הגירושין. בכל מקרה ומקרה, חשוב לזכור שהנטייה של מרבית הדיינים כיום היא לפסוק על פי מאפייני המקרה הספציפי, תוך ירידה לפרטי הפרטים שלו, כך שאין לצפות שעובדות דוגמת מועד הפנייה לערכאה המשפטית או המוסד שידון במקרה מבטיחים את תוצאותיו.

כאשר מחליטים להתחיל בהליך גירושין, כדאי קודם כל לגשת אל עורך דין גירושין יחד עם המסמכים הדרושים. בפגישה הראשונה יש להציג מול עורך הדין את תלושי השכר האחרונים ואת החשבונות על הוצאות אחזקת הבית. חשוב להגיע אל הפגישה עם עורך הדין עם צילום של תעודת זהות או דרכון, חוזה רכישה או השכרה של נכס המגורים, פירוט של חובות, התחייבויות תשלום, זכויות סוציאליות, מסמכי רישוי של רכב וכל מסמך אחר המעיד על זכויות כספיות.

בשלב הזה עורך הדין בוחן את הנסיבות וממליץ על שלבי הפעולה הדרושים. ככל שהמידע שמעבירים לו הוא יותר מקיף ומדויק, כך גדלים הסיכויים שהפתרון שיימצא, בסופו של יום, יבטא את האינטרסים של הלקוח שלו במידה הטובה ביותר.

ההשפעה המנטאלית של התחלת הליך גירושין

רבים המתמודדים עם הליכי גירושין חוששים להתחיל ולבצע את הצעד הראשון, משום שהוא הקשה ביותר. לשלב הראשוןשל הליך הגירושין יש השפעה פסיכולוגית ומנטאלית אשר עשויה להשפיע על כל התחומים. זהו למעשה החותם הסופי על תחילת הליך הפירוד בין בני הזוג, כזה שהופך את המחשבות וההתלבטויות שהיו בנושא לכדי עובדה מוגמרת. אם מגישים תביעת גירושין לאחת הערכאות שהוזכרו מעלה, הרי שזו תהיה גם הודעה על כך שבני הזוג אינם יכולים לפתור ביניהם את המחלוקות באופן עצמאי (למשל, באמצעות הסכם גירושין המקובל על שניהם), אלא פונים תחת זאת להכרעת הגורמים המוסמכים בכך.

על מנת להתמודד עם מצב זה כהלכה כדאי להתייעץעם אנשי מקצוע. הניסיון המקצועי יבטיח כי תהליך הגירושין יתבצע ביעילות וללא עיכובמיותר. כך ניתן לחסוך זמן, כסף ומשאבים ולסלול את הדרך לחיים חדשים.

טעויות מהן מומלץ להימנע

בהמשך לאבחנות שהובאו מעלה, צריך לזכור שהמים של עולם הגירושין כיום הם עמוקים במיוחד. הסיכוי לטעויות לכל אורך הדרך קיים תמיד, בייחוד כאשר לא פונים כבר בנקודת ההתחלה לשירותיו של עורך דין הבקיא בתחום. את הייעוץ ניתן לקבל עוד לפני שמבצעים פעולה מסוימת המצביעה כל הכוונה להתגרש, כפי שימליצו לא מעט עורכי דין. האחרונים עשויים לייעץ ללקוח שלהם שלא לפנות לבן או בת הזוג ולספר להם על הכוונה להתגרש, או אפילו להקדים אותם ולפנות ראשונית לערכאה בה הם חפצים, מה שכאמור עשוי להשפיע על תוצאות המקרה.

היות והליך הגירושין המתחיל אינו פשוט עבור אף אחד מהצדדים, ובטח שלא עבור הילדים, מומלץ שלא לערב אותם במקרה: למשל, לא לנסות ולשכנע אותם בצדקתו של צד אחר ובטעויות של צד האחר. מעבר לקושי הרגשי הכרוך בכך, בתי המשפט בישראל אינם רואים עירוב זה של הילדים בעין יפה, ומציינים זאת לחובתו של הצד שאחראי לזה

יצירת קשר

טלפון: 03-5222129

איך מתחילים הליך גירושין

תפריט דיני משפחה

המלצות

חייב אני לציין כי בשני המקרים בהם פניתי לעזרתך (השכרת דירתי וביטול הסכם עם קלאב הוטל אילת הטיפול היה, לא רק, מהיר טוב וענייני כי אם מלא רצון לעזור, חם ואנושי… עובדיה דודסון
ברצוננו להודות לך מקרב לב על הטיפול המשפחתי, האכפתי, היעיל, המסור ובמיוחד- המקצועי והאמין, לו זכינו ממך כעו"ד, שליווה אותנו בתהליך המשפטי, שאותו היינו מחויבים לעבור… יעקב ושרית שמיר
ברצוני להביע את תודתי והערכתי לך, לאחר השלמת שתי עסקאות נדל"ו (מכירה וקניית דירה) באמצעותך ובייצוגך… אילן ויינר
רציתי להודות לך על הליווי המשפטי המסור והמקצועי שהענקת לי במכירה ורכישת הדירות שלי, לרבות השכרת הדירה בחולון… אהרון בוזקר, מהנדס
תודה על הטיפול המסור בחוזה רכישת דירה. היית לנו לעזר רב, נשמח להעזר בך שוב במידת הצורך… משפחת מיכאל
עורך הדין דרור גלמן טיפל עבורי בתיק מורכב. הוא הראה מקצועיות, יכולת ״לקרוא את המפה״ ולנטב את התיק לכיוונים שפעלו לטובתי. מעבר לזה, ככל שלמדתי להכיר אותו יותר, גיליתי, שמעבר להיותו עורך דין מקצוען, הוא גם אדם קשוב ואיכפתי… טל אייל

מעוניין להתייעץ? התקשר היום לעו"ד דרור גלמן טלפון 03-5222129
ופנייתך תענה באופן מיידי. * הפנייה והכתוב ממוענים לנשים וגברים כאחד.

מינוי אפוטרופוס

מינוי אפוטרופוס

תפריט דיני משפחה עורך דין גירושין – דרור גלמן לשירותכם איך מתחילים הליך גירושין גישור משפחה גירושין בהסכמה הסכם גירושין

הסכם יחסי ממון

הסכם יחסי ממון

תפריט דיני משפחה עורך דין גירושין – דרור גלמן לשירותכםאיך מתחילים הליך גירושיןגישור משפחהגירושין בהסכמההסכם גירושיןתביעת גירושיןפתיחת תיק גירושיןנוסח הסכם

גירושין בעקבות בגידה

גירושין בעקבות בגידה

תפריט דיני משפחה עורך דין גירושין – דרור גלמן לשירותכם איך מתחילים הליך גירושין גישור משפחה גירושין בהסכמה הסכם גירושין

בית משפט לענייני משפחה

בית משפט לענייני משפחה

תפריט דיני משפחה עורך דין גירושין – דרור גלמן לשירותכם איך מתחילים הליך גירושין גישור משפחה גירושין בהסכמה הסכם גירושין