התנגדות לצו קיום צוואה – התנגדות לצו ירושה

על מנת להוציא ירושה אל הפועל, על בעלי העניין לפנות בבקשה להוצאת צו קיום ירושה, וזאת על ידי רשם ירושות המעניק לה תוקף חוקי. הבקשה מחויבת בפרסום ברשומות ובעיתונות על מנת לאפשר לכל גורם רלבנטי להתנגד לצוואה. חשוב לדעת שכל אדם יכול להגיש התנגדות לצו ירושה, ובדרך כלל עד ארבעה עשר יום מרגע פרסום בקשת הצו. התנגדות לצו קיום צוואה חייבת להיות מעוגנת בסיבות ובהוכחות ברורות ותקפות בחוק, ולדוגמא – נישול מירושה או ידיעת קיומה אינם מהווים סיבה מוצדקת להתנגדות. לכן, על מנת להצליח בהגשת התנגדות לצו קיום צוואה חשוב להיעזר בשירותי משרד עו"ד מיומן ומנוסה בתחום.

ליעוץ, התקשרו כעת לטלפון 03-5222129 ופנייתכם תענה באדיבות, מקצועיות ודיסקרטיות מלאה. 

משרדנו מכבד ומעניק שירות בהתאם לעדכון התעריף המינימאלי מטעם לשכת עורכי הדין.
עדכון זה מופיע באתר תחת "יעוץ משפטי" ותוכלו למצוא אותו גם באינטרנט בחיפוש מהיר.

התנגדות לצו ירושה

התנגדות לצו קיום – צוואה שאינה עדכנית

פעמים רבות נתקל משרדינו בצוואות שהוגשו לאישור אצל רשם הירושות, ללא ידיעה כי קיים נוסח צוואה עדכני יותר אשר נרשם על ידי המוריש בלא ידיעת קרוביו או יורשיו הפוטנציאליים. במקרים כגון אלו רשאי היודע על הימצאותה של צוואה עדכנית להתנגד לצו הירושה, וזאת על ידי הצגת צוואה עדכנית שבה רושם המוריש כי הוא מבטל את הצוואה הקודמת.

התנגדות לצו קיום ירושה בגלל השפעה בלתי הוגנת

התנגדות לצו קיום צוואה עקב השפעה בלתי הוגנת מבוססת על הוכחה, כי הצוואה נכתבה תחת השפעות ולחצים שאינם הוגנים, ובמקרים קיצוניים אף תחת איומים או באונס. כמו כן, במקרה שאחד העדים לכתיבת או עריכת הצוואה הינו מהנהנים ממנה, נחשב המצב להשפעה בלתי הוגנת ויש מקום להציג מידע זה בפני רשם הירושות.

פגמים בנוסח הצוואה – התנגדות לצווי קיום צוואות

על פי ניסיוננו, צוואה שנמצאו בה פגמים הינה עילה נפוצה להגשת התנגדות לצו קיום צוואה, וקיימים סוגים רבים של פגמים הניתנים או שאינם ניתנים לתיקון. פגמים שאינם ניתנים לתיקון כוללים בין היתר צוואה שאינה חתומה על ידי המוריש, צוואה שלא נכתבה בפני שני עדים, צוואה שהעדים לא חתמו עליה או צוואה בעל פה אשר לכל אחד מהעדים גרסה כתובה שונה לגביה. על מנת לדעת אילו פגמים קיימים בצוואות חשוב להיעזר בייעוץ משפטי מקצועי.

צוואה שנכתבה שלא בצלילות הדעת

סיבה נוספת להתנגדות לצו ירושה הינה צוואה שנכתבה על ידי היורש במצב או תקופה של חוסר צלילות הדעת, אם עקב מתח נפשי, מחלה קשה, השפעת תרופות, חוסר שפיות, דמנציה או מחלת האלצהיימר. יש לציין כי לא כל מחלה קשה נחשבת כמשפיעה על צלילות הדעת, ועל כן חשוב להיוועץ בעורך דין לגבי סוג ההפרעה בטרם הגשת התנגדות לצו קיום צוואה.

התנגדות לצווי קיום צוואה – עדים לא מהימנים

לעיתים נכתבת או נערכת צוואה בנוכחות עדים בעלי אינטרסים או שאינם מהימנים. במקרים אלו קיימת אפשרות להוכיח את היותם עדים תלויים אשר ירוויחו ממימוש הצוואה, אם על ידי הטבות ומתנות מהיורשים, או עקב רצון להתנקם ולמנוע את הירושה מאנשים שעימם הם מסוכסכים או נוטרים להם טינה.

משרד עו"ד דרור גלמן

לצורך התנגדות לצו ירושה הינכם מוזמנים לפנות אל משרדנו שבאמתחתו ניסיון וידע רב בתחום. אנו נלווה אתכם לכל אורך התהליך, החל בהשגת והצגת הוכחות להתנגדות, מילוי נכון של טפסים, הוצאת בקשה לצו ירושה, הצגת צוואה חלופית וייצוג בפני בית המשפט במקרה הצורך

מעוניין להתייעץ? התקשר היום לעו"ד דרור גלמן טלפון 03-5222129
ופנייתך תענה באופן מיידי. * הפנייה והכתוב ממוענים לנשים וגברים כאחד.

אילו סוגי צוואות קיימים

אילו סוגי צוואות קיימים

תפריט צוואה עו"ד צוואות צו קיום צוואה כתיבת צוואה הדדית עריכת צוואה צוואה בחיים צוואה בעדים נוסח צוואה הדדית התנגדות

צוואה בעדים

צוואה בעדים

תפריט צוואה עו"ד צוואות צו קיום צוואה כתיבת צוואה עריכת צוואה צוואה בחיים צוואה הדדית התנגדות לצו קיום צוואה פסילת

פירוש בצוואה

פירוש בצוואה

תפריט צוואה עו"ד צוואות צו קיום צוואה כתיבת צוואה הדדית עריכת צוואה צוואה בחיים צוואה בעדים נוסח צוואה הדדית התנגדות

צוואה בחיים

צוואה בחיים

תפריט צוואה עו"ד צוואות צו קיום צוואה כתיבת צוואה עריכת צוואה צוואה בעדים צוואה הדדית התנגדות לצו קיום צוואה פסילת