נכנסתם לתהליך גירושין? כדאי לכם להכיר את נושא הירושות בתהליך הגירושין. חלוקת הרכוש בין בני זוג היא אחד הנושאים המשמעותיים ביותר בכל תהליך גירושין והיא משפיעה בצורה דרמטית על ההחלטות הנוגעות לבני הזוג הנשוי והילדים שלהם. מה עושים לגבי הירושות? נושא הירושות הוא מורכב מהרבה סיבות. גם ירושות הנוגעות ליורש מסויים יכולות לעמוד במכשולים כאשר אין צוואה או כאשר אין הסכמה לגבי צו הירושה וזה גם במקרים בהם יש רק צד אחד למקרה.

כשנושא הירושה מגיע לתהליך הגירושין, חשוב לדעת כי כספי ירושה על-פי החוק שייכים ליורש, אך למרות זאת ישנם מקרים לא מעטים בהם תדרש להתבצע חלוקה בין בני הזוג למרות שהרכוש או הכסף ניתן בירושה. אז האם ירושה מתחלקת בגירושין? התשובה היא לא חד משמעית. ניתן לקחת לדוגמא מקרה בו היורש העביר את כספי הירושה לחשבון משותף של בני הזוג. במקרה זה ניתן יהיה לדרוש כי תדרש חלוקה של הכספים, בהתאם למה שבית המשפט יחליט כשכל מקרה לגופו.

האם ירושה מתחלקת בין בני זוג כשהירושה היא דירה?

כאשר יש נכסים אשר הועברו בירושה לאחד מבני הזוג, ישנם מקרים בהם תדרש חלוקה של הנכסים. גם במקרה זה לא ניתן לקבוע מראש האם ירושה מתחלקת בין בני זוג, ותדרש חלוקה אלא רק לאחר בחינת המקרה. כן ניתן להגיד כי גם אם בני הזוג חיו בדירה אשר התקבלה בירושה, אין זה אומר שחייבת להיות חלוקה באופן אוטומטי של שווי הנכס בעת הגירושים.

האם ירושה שייכת לשני בני הזוג אשר אינם נשואים?

זוג אשר נחשב כידועים בציבור ואינם מחזיקים בהסכם ממון יכולים להגיע לסכסוך בו כל צד טוען כי מחצית הרכוש שייך לו. לעיתים גישור מקצועי בין בני הזוג הידועים בציבור יכול לפתור את עניין חלוקת הרכוש ולפתור את השאלה האם ירושה שייכת לשני בני הזוג.

האם כספי ירושה הם רכוש משותף על-פי חוק?

נושא הרכוש המשותף בתהליכי הגירושים יכול להיות מורכב ביותר. תשובה לשאלה האם כספי ירושה הם רכוש משותף, יכולה להינתן רק לאחר בחינת המקרה. חשוב לדעת כי ישנה השפעה על זמן הקשר בין בני הזוג הנשואים. ככל שזמן הנישואים ארוך יותר, חלוקת הרכוש הופכת להיות מורכבת יותר.

האם ירושה מתחלקת בגירושין

אם אתם מחפשים תשובה לשאלה האם ירושה מתחלקת בגירושין, אתם מוזמנים לפנות לעורך דין דרור גלמן המתמחה בדיני משפחה. עו"ד דרור גלמן מלווה זוגות נשואים אשר נמצאים בתהליך גירושים ומחזיקים רכוש וכספים הנדרשים לקביעה האם יש לחלקם או לא.

ליווי משפטי של עורך דין דרור גלמן בנוגע לירושה בגירושין

ליצירת קשר עם עורך דין דרור גלמן, התקשרו עכשיו למספר הטלפון המופיע באתר ותקבלו את השירות המקצועי והליווי המשפטי הטוב ביותר עבורכם.

מעוניין להתייעץ? התקשר היום לעו"ד דרור גלמן טלפון 03-5222129
ופנייתך תענה באופן מיידי. * הפנייה והכתוב ממוענים לנשים וגברים כאחד.

חלוקת ירושה בין יורשים

חלוקת ירושה בין יורשים

כאשר יש מספר יורשים לאדם אחד שנפטר, יש לבצע חלוקת ירושה בין יורשים על-פי צו הירושה או הצוואה אשר נקבעה

נוסח צוואה הדדית

נוסח צוואה הדדית

מכירים את האימרה (או בדיחה) שאומרת שיש שני דברים בטוחים בעולם – תשלום מיסים ומוות. בשפת הרחוב ניתן לומר –

חוזה מכר דירה

חוזה מכר דירה

עומדים בפני קניית דירה? זה הזמן לבדוק את החוזה עליו תחתמו לרכישת הדירה. חוזה מכר דירה כולל סעיפים שונים והוא

האם ירושה מתחלקת בגירושין

האם ירושה מתחלקת בגירושין

נכנסתם לתהליך גירושין? כדאי לכם להכיר את נושא הירושות בתהליך הגירושין. חלוקת הרכוש בין בני זוג היא אחד הנושאים המשמעותיים