נכנסתם לתהליך גירושין? כדאי לכם להכיר את נושא הירושות בתהליך הגירושין. חלוקת הרכוש בין בני זוג היא אחד הנושאים המשמעותיים ביותר בכל תהליך גירושין והיא משפיעה בצורה דרמטית על ההחלטות הנוגעות לבני הזוג הנשוי והילדים שלהם. מה עושים לגבי הירושות? נושא הירושות הוא מורכב מהרבה סיבות. גם ירושות הנוגעות ליורש מסויים יכולות לעמוד במכשולים כאשר אין צוואה או כאשר אין הסכמה לגבי צו הירושה וזה גם במקרים בהם יש רק צד אחד למקרה.

כשנושא הירושה מגיע לתהליך הגירושין, חשוב לדעת כי כספי ירושה על-פי החוק שייכים ליורש, אך למרות זאת ישנם מקרים לא מעטים בהם תדרש להתבצע חלוקה בין בני הזוג למרות שהרכוש או הכסף ניתן בירושה. אז האם ירושה מתחלקת בגירושין? התשובה היא לא חד משמעית. ניתן לקחת לדוגמא מקרה בו היורש העביר את כספי הירושה לחשבון משותף של בני הזוג. במקרה זה ניתן יהיה לדרוש כי תדרש חלוקה של הכספים, בהתאם למה שבית המשפט יחליט כשכל מקרה לגופו.

האם ירושה מתחלקת בין בני זוג כשהירושה היא דירה?

כאשר יש נכסים אשר הועברו בירושה לאחד מבני הזוג, ישנם מקרים בהם תדרש חלוקה של הנכסים. גם במקרה זה לא ניתן לקבוע מראש האם ירושה מתחלקת בין בני זוג, ותדרש חלוקה אלא רק לאחר בחינת המקרה. כן ניתן להגיד כי גם אם בני הזוג חיו בדירה אשר התקבלה בירושה, אין זה אומר שחייבת להיות חלוקה באופן אוטומטי של שווי הנכס בעת הגירושים.

האם ירושה שייכת לשני בני הזוג אשר אינם נשואים?

זוג אשר נחשב כידועים בציבור ואינם מחזיקים בהסכם ממון יכולים להגיע לסכסוך בו כל צד טוען כי מחצית הרכוש שייך לו. לעיתים גישור מקצועי בין בני הזוג הידועים בציבור יכול לפתור את עניין חלוקת הרכוש ולפתור את השאלה האם ירושה שייכת לשני בני הזוג.

האם כספי ירושה הם רכוש משותף על-פי חוק?

נושא הרכוש המשותף בתהליכי הגירושים יכול להיות מורכב ביותר. תשובה לשאלה האם כספי ירושה הם רכוש משותף, יכולה להינתן רק לאחר בחינת המקרה. חשוב לדעת כי ישנה השפעה על זמן הקשר בין בני הזוג הנשואים. ככל שזמן הנישואים ארוך יותר, חלוקת הרכוש הופכת להיות מורכבת יותר.

האם ירושה מתחלקת בגירושין

אם אתם מחפשים תשובה לשאלה האם ירושה מתחלקת בגירושין, אתם מוזמנים לפנות לעורך דין דרור גלמן המתמחה בדיני משפחה. עו"ד דרור גלמן מלווה זוגות נשואים אשר נמצאים בתהליך גירושים ומחזיקים רכוש וכספים הנדרשים לקביעה האם יש לחלקם או לא.

ליווי משפטי של עורך דין דרור גלמן בנוגע לירושה בגירושין

ליצירת קשר עם עורך דין דרור גלמן, התקשרו עכשיו למספר הטלפון המופיע באתר ותקבלו את השירות המקצועי והליווי המשפטי הטוב ביותר עבורכם.

מעוניין להתייעץ? התקשר היום לעו"ד דרור גלמן טלפון 03-5222129
ופנייתך תענה באופן מיידי. * הפנייה והכתוב ממוענים לנשים וגברים כאחד.

בקשה לתיקון צו ירושה

בקשה לתיקון צו ירושה

כאשר ישנה ירושה הממתינה ליורשים החוקיים שלה, אך ישנו יורש או גורם חיצוני שאינו מסכים עם הצו הקיים, ניתן להגיש בקשה

ייעוץ משפטי

ייעוץ משפטי

בכל ניסוח או חתימת חוזה, ניתן לקבל ייעוץ משפטי. הייעוץ המשפטי הניתן על-ידי עורך דין יכול לסייע מבחינה משפטית בדרכים

פרוק שיתוף במקרקעין

פרוק שיתוף במקרקעין

לעיתים, כאשר אנחנו חותמים על עסקאות משותפות אנחנו בטוחים שזה לתמיד. בין אם זה בתוך המשפחה הגרעינית, בין אם זה

עו"ד רישום זכויות במקרקעין

עו"ד רישום זכויות במקרקעין

תחום המקרקעין בתחום המשפטי הוא חשוב ביותר. ישנם כמובן תחומים חשובים יותר הקשורים לאיכות חייכם או יותר מכך, איפה תבלו