הוצאת צו מניעה

בעת הליכי גירושין או במצבים של אלימות במשפחה, עולה לא אחת הצורך בהוצאת צו מניעה זמני. באופן כללי, קיימות סיבות רבות להוצאת צווי מניעה ומכאן גם סוגים שונים שלהם, כאשר אחד הנפוצים הוא צו הרחקה הניתן כסעד עקב אלימות או הטרדה. מלבד זאת ניתן להוציא צו עיכוב יציאה מהארץ, צו עיקול רכוש בחו"ל או בארץ וצו חיפוש אחר חפצים מסוימים, אשר ניתנים בדרך כלל כאשר קיים חשש למכירת, העברת או הסתרת רכוש משותף. על מנת שהבקשות להוצאת הצווים יתקבלו מומלץ לבצען בליווי עורך דין מטעמכם.

מהו בדיוק צו מניעה

צו מניעה הינו צו של בית דין או בית משפט, אשר מונע מאדם לבצע פעולות מסוימות שנוגדות את הוראותיו. בדרך כלל הכוונה במניעה היא להגן על קניינו או גופו של אדם, שמו הטוב, חירותו והזכויות המגיעות לו על פי דין. מדובר בסוג של סעד, זמני על פי רוב, שבית המשפט רשאי לספק למגיש התביעה על מנת לשמר מצב קיים ולאפשר קיום תקין של הליך משפטי.

ליעוץ, התקשרו כעת לטלפון 03-5222129 ופנייתכם תענה באדיבות, מקצועיות ודיסקרטיות מלאה. 

בקשה לצו מניעה זמני

צו מניעה זמני ניתן במקרים בהם יש צורך בסעד דחוף או מיידי, כמו מקרים של אלימות במשפחה או חשש שבן זוג יעביר כספים משותפים לחו"ל. זאת, עוד לפני סיום ההליך משפטי ולעיתים אף בהתראה קצרה של שעות בודדות וכבקשה משופט תורן באמצע הלילה. את הסעד יכול בית המשפט להעניק גם ללא שמיעת הצד השני, שכנגדו מוצא הצו. יש לציין כי גם במקרים דחופים משרדו של עו"ד דרור גלמן זמין עבור לקוחותיו, ומלווה אותם בהגשת הבקשה בפני בית המשפט.

שיקולים למתן צו מניעה

בית המשפט שוקל אם להוציא צו מניעה, ובודק את הצדקתו בהתאם למספר גורמים. ראשית, השופט נשען על מהימנותן של ראיות המעידות על נחיצות הצו, על תום ליבו של מבקש הבקשה, ועל כך שאין מאחוריה שיקולים אסטרטגיים או מניעים של נקמנות המאפיינים מקרי גירושין. כמו כן, השופט בוחן את הנזק שייגרם לכל צד בגין הוצאת הצו, את דחיפותו ואת היותו נכון וצודק בהתחשב בנסיבות המקרה הספציפי. יש להבין כי על מנת לשכנע, או לחילופין לבטל צו מניעה, אין תחליף לסיוע משפטי מטעם עורך דין שיציג את המקרה באופן מקצועי, משכנע ונכון.

חשיבותו של ליווי משפטי בבקשה לצו מניעה

מן האמור לעיל ברור שהוצאת צו מניעה זמני, על אף בהילותו, הינה צעד שיש לשקול בכובד ראש ולהבין את השלכותיו האישיות והמשפטיות. ראשית, בין אם הצו מאושר או שלא, מדובר בפגיעה קשה בצד שכנגד. כמו כן, במידה שצו המניעה נדחה או התגלה כלא צודק, אמינות הצד המבקש תפחת בעיני בית המשפט, מה שעלול להשפיע על המשך הדיונים ואף על פסקי הדין השונים. לכן, אם הינכם מעוניינים לבצע את המהלך צרו קשר עם עו"ד דרור גלמן על מנת להיעזר בניסיונו העשיר במצבים אלו, וכדי שיוכל לייעץ לכם על דרך הפעולה הנכונה ביותר עבורכם לטווח הקצר והארוך.

מעוניין להתייעץ? התקשר היום לעו"ד דרור גלמן טלפון 03-5222129
ופנייתך תענה באופן מיידי. * הפנייה והכתוב ממוענים לנשים וגברים כאחד.