תנאים לקבלת פטור מארנונה ובדיקת זכאות הפחתת ארנונה

כל מי שיש בבעלותו נכס, יודע עד כמה ההוצאות הנלוות לאחזקתו יכולות להיות גבוהות. הארנונה היא אחד המיסים, שחובה עלינו לשלם, אולם ישנם מקרים בהם ניתן לקבל פטור מארנונה. כל זאת, כמובן, לא סותר את ההנחות המסוימות, שניתן לקבל במקום הפטור (במידה ולא עומדים בתנאים הנדרשים), הנחות הנקבעות על ידי הרשות המקומית, שהינה זו האחראית לגבייתה של הארנונה.

באילו מקרים ניתן לקבל פטור מארנונה

קיימים מספר תנאים, שהעומדים בהם, רשאים לקבל פטור על תשלום הארנונה:

  • אחזקת דירה ריקה
במקרים בהם מדובר בדירה ריקה לחלוטין, דירה שאין בה שימוש וגם לא חפצים, ניתן לקבל פטור מארנונה, אולם כל זאת לתקופה של שישה חודשים לבד. פטור זה, הניתן לבעל הנכס, ששמו רשום בלשכת רישום המקרקעין, אפשרי למימוש פעם אחת בלבד. כדי לקבל את פטור מארנונה יש לפנות אל מחלקת הארנונה, שברשות המקומית, באמצעות תצהיר מיוחד עליו חתום גם עורך דין. פטור מארנונה יש לבקש מראש ולא באופן רטרואקטיבי.
  • שיפוץ דירה
במידה ומעוניינים לשפץ דירה, שהמגורים בה אינם אפשריים במהלך שיפוץ זה, ניתן להגיש בקשה לפטור מארנונה, על ידי פנייה אל מחלקת הארנונה והגשת מכתב מלווה בחתימה עורך דין. שלא כמו הפטור לדירה שאיננה בשימוש, במקרים בהם מדובר בשיפוץ, הפטור איננו קצוב בזמן.
  • חיילים בשירות 
חיילים, המתגוררים בדירה, הנפרדת מדירת הוריהם, רשאים לקבל פטור מלא מתשלום הארנונה. במידה ומדובר בחייל, המתגורר עם הוריו והיה המפרנס היחיד בבית, לפני גיוסו, ניתן לפנות בבקשה לפטור על תשלום הארנונה גם כן.
לייעוץ, התקשרו כעת לטלפון 03-5222129 ופנייתכם תענה באדיבות, מקצועיות ודיסקרטיות מלאה.

הנחות בתשלום הארנונה

לצד פטור מארנונה, ניתן לפנות בבקשה לקבל הנחה בתשלום, ובתנאי שעומדים בתנאים השונים הנדרשים לשם כך. מצב בריאותי, הגיל, המצב המשפחתי ועוד, כל אלה מהווים פרמטרים אליהם מתייחסים בעת בחינת הבקשה להקלות בתשלום הארנונה. בכל מקרה, מומלץ לבדוק את התנאים הנדרשים לקבלת הנחה או פטור מארנונה.

  • נאלצים להתמודד מדי חודש עם הוצאות כספיות לא קטנות במסגרת העסק שלכם?
  • מחפשים דרכים יעילות לצמצום בהוצאות?

אם כן, במיוחד בשביל זה מוצע לכם שירות ייחודי מטעם משרד עו"ד דרור גלמן, המסייע הן ללקוחותיו הפרטיים והן לבעלי עסקים בהפחתת הארנונה, ובכך בצמצום משמעותי בהוצאות החודשיות.

פטור מארנונה – חשיבותו של שירות המסייע בהפחתת הארנונה

אם יש לכם עסק, ובמיוחד כזה הכולל שטח עצום, ההוצאות שלכם, בכל הקשור לארנונה, ודאי גבוהות מאד, וזאת כמובן לצד הוצאות נלוות אחרות, ההופכות יחד לנטל כלכלי, שלעיתים קשה להתמודד איתו. 

אם אתם מתגוררים בבית פרטי, עם שטח צמוד לו, והארנונה, אותה אתה משלמים גבוהה מאד, חשוב שתדעו שיש פתרון וישנן דרכים לסייע לכם. שירות הפחתת ארנונה לעסקים ולבתים פרטיים עוזר לבחון כל מקרה לגופו, תוך התייחסות אל פרמטרים שונים, ובמקביל גם לחוק ההסדרים.

שירות זה בוחן את הנכס המדובר, תוך בדיקת גובה התשלום בפועל. חשוב לזכור שתשלום זה נקבע על ידי הרשות המקומית, ובהתאם לחוק ההסדרים, תוך התייחסותו לכמה פרמטרים שונים, כמו הגדרתו של הנכס, חלוקתו וגם שטחו. 

התקשרו כעת לטלפון 03-5222129 ופנייתכם תענה באדיבות, מקצועיות ודיסקרטיות מלאה. 
לחילופין, אנו מזמינים אתכם למלא את פרטיכם בטופס בצד האתר או בדף צור קשר.

משרדנו פועל בהתאם לתעריף המינימלי מטעם לשכת עורכי הדין.
עדכון זה מופיע בקישור התפריטים משמאל ותוכלו למצוא אותו גם באינטרנט בחיפוש מהיר.

בעזרת השירות, המוצע על ידי עו"ד בקיא ובעיקר, מנוסה, בתחום,  ניתן להפחית בגובה הארנונה, בין אם מדובר בעסקים או בבתים פרטיים. פיצול המבנה וחלוקתו מחדש, איחודם של שטחים שונים במקום וגם שינוי בייעודו של הנכס, כל אלה מסייעים בכך ויכולים להפחית את גובה הארנונה בצורה ניכרת.

למי מתאים שירות פטור מארנונה / הפחתת ארנונה?

שירות זה מוצע כאמור הן לבעלי עסקים והן ללקוחות פרטיים.

כשמדובר בתשלום ארנונה אחת לחודשיים, וזאת לצד לא מעט תשלומים נוספים, ההוצאות הכספיות השונות יכולות להיות גבוהות מאד. הפחתת הארנונה תוך ניצול החוק עצמו, אך גם הגדרתו של הנכס ושטחו מחדש, כל אלה עוזרים בכך ומאפשרים להשיג תוצאות ברמה גבוהה. השירות מתבסס על בקשות ו/או תביעות שונות ועל חישובים מקצועיים הנדרשים בהפחתת העלויות.

הגבייה, אמנם, נעשית על פי החוק, אולם מתייחסת לנתונים שניתן לשנות, וזאת אך ורק תוך היכרותם באופן מעמיק.

פנייה אל משרד עו"ד דרור גולמן

במסגרת שירותי הייעוץ המשפטי, המוצעים על ידי משרדו של עו"ד דרור גולמן, ניתן ליהנות משירות ייחודי זה העוזר בהפחתת תשלומי הארנונה לעסקים ולבתים פרטיים. הניסיון הרב של המשרד בתחום, השירות המקצועי וגם היחס האישי שהוא מציע, כל אלה מגדילים את סיכויי הלקוח ליהנות מהפחתה זו ולשלם פחות. משרדו של עו"ד דרור גלמן, המתמחה בתחום המקרקעין, ישמח להגיש לכם סיוע משפטי וייעוץ כדי לבחון את הנכסים שבבעלותכם ובעיקר את זכויותיכם השונות, הנלוות לכך. 

אם נתקלתם בקושי בקבלת פטור מארנונה או ההנחות וההקלות השונות, הניתנות גם כן, אתם מוזמנים למלא את הטופס המצורף, ואנו נשמח להגיש לכם סיוע משפטי כדי לעזור לכם להתמודד עם המצב

ייעוץ משפטי

התקשרו כעת לטלפון 03-5222129 ופנייתכם תענה באדיבות, מקצועיות ודיסקרטיות מלאה. 
לחילופין, אנו מזמינים אתכם למלא את פרטיכם בטופס בצד האתר או בדף צור קשר.

משרדנו מכבד ומעניק שירות בהתאם לעדכון התעריף המינימאלי מטעם לשכת עורכי הדין.
עדכון זה מופיע בתחתית הדף ותוכלו למצוא אותו גם באינטרנט בחיפוש מהיר.

בחירת עורך דין

אם נדרש לכם ייעוץ משפטי חשוב לפנות ולקבלו בהקדם ולהימנע מביצוע פעולות שונות על דעת עצמכם, שכן כל פעולה, שולית ככל שתראה לכם, עלולה לסכן את מעמדכם בהליך המשפטי בעתיד. אפילו במקרים בהם מדובר בהליך משפטי בבית המשפט לתביעות קטנות, בו לא נדרש ייצוג על ידי עורך דין, מומלץ לקבל ייעוץ משפטי לפני הדיון ולהגיע אליו מוכנים וערוכים.

פנו אלינו בהקדם האפשרי על מנת שנוכל לעזור לכם כבר מהצעדים הראשונים להיות מוכנים וערוכים לכל מצב.

 

פירמה גדולה, או משרד עורכי דין קטן?

אם בחרתם לפנות אל פירמת עורכי דין גדולה, בעלת מוניטין רב ומרשים לקבלת יעוץ משפטי וייצוגכם בהליך – כדאי לבדוק היטב מספר דברים. ראשית, בררו מי בדיוק יטפל בתיקכם, האם עורך הדין ששמו כתוב על הדלת והמוניטין המקצועי שלו הוא שגרם לכם לרצות בשרותיו, שמא עורך דין צעיר וזוטר בפירמה, כפי שקורה בדרך כלל.

מבחינה זו, יתרונותיו של משרד עורכי דין קטן ברורים, תיקכם ינוהל על ידי האדם עימו נפגשתם ל-ייעוץ ראשוני ובו נתתם את אמונכם, הוא שיטפל בכל שלביו של ההליך, החל מאיסוף המידע, דרך בניית האסטרטגיה לייצוגכם וכלה בייצוגכם בפועל. מצב המבטיח את בקיאותו בכל פרטי התיק.

משרד עורך דין לתחום ספציפי או תחומי עיסוק שונים?

עורכי דין רשאים לצבור ידע וניסיון בכל תחום משפטי וכן, להעניק סיוע משפטי בתחומים השונים. רבים מתלבטים בין בחירת עורך דין בעל תחום התמחות ספציפי, לבין שימוש בשירותיו של משרד המעניק ייעוץ משפטי בתחומים שונים.

לא ניתן לומר כי אפשרות זו תהיה עדיפה על האחרת או להיפך, מחד סביר כי מי שעיקר ניסיונו הוא בתחום הדרוש לכם יהיה בקיא בתחום זה, מאידך עורך דין מקצועי עשוי להיות בקיא במספר תחומים ומצב זה אף יכול להוות יתרון כאשר מדובר בהליך משפטי הדורש ידע נרחב יותר.

חובותיו של עורך דין

החוק במדינת ישראל מטיל חובות ברורות על העוסקים במתן ייעוץ משפטי ושירותים משפטיים בתחומים השונים, ובעיקר: דרכי פעולה מקצועיות, זהירות ונאמנות ללקוח. כמו כן, ישנם כללי אתיקה שנקבעו על ידי לשכת עורכי הדין בישראל, להם כפופים כל העוסקים בתחום.

בחירת עורך דין הנה משימה קשה ואולי אחת ההחלטות החשובות ביותר שתידרשו לקבל במסגרת ההליך ה-משפטי שלפניכם. ראשית, וודאו כי ה-ייעוץ ניתן לכם על ידי איש מקצוע המוסמך לכך, במדינת ישראל תנאים ברורים להסמכת עורכי דין:
עליו להיות בעל תואר במשפטים לעבור בהצלחה את בחינות ההסמכה של לשכת עורכי הדין לעבור את תקופת ההתמחות הקבועה בחוק.

מעוניין להתייעץ? התקשר היום לעו"ד דרור גלמן טלפון 03-5222129
ופנייתך תענה באופן מיידי. * הפנייה והכתוב ממוענים לנשים וגברים כאחד.

שיקולים והנחיות בבחירת עורך דין

שיקולים והנחיות בבחירת עורך דין

תפריט ייעוץ משפטי תנאים לפטור מארנונה / הפחתת ארנונה ייעוץ משפטי לוועדי בתים שיקולים והנחיות בבחירת עורך דין תביעה או

הוצאת צו מניעה

הוצאת צו מניעה

תפריט ייעוץ משפטי תנאים לפטור מארנונה / הפחתת ארנונה ייעוץ משפטי לוועדי בתים שיקולים והנחיות בבחירת עורך דין תביעה או

אילו עיקולים קיימים ובאילו מקרים פועלים להפעילם?

אילו עיקולים קיימים ובאילו מקרים פועלים להפעילם?

תפריט ייעוץ משפטי תנאים לפטור מארנונה / הפחתת ארנונה ייעוץ משפטי לוועדי בתים שיקולים והנחיות בבחירת עורך דין תביעה או

עדכון התעריף המינימלי המומלץ

עדכון התעריף המינימלי המומלץ

תפריט ייעוץ משפטי תנאים לפטור מארנונה / הפחתת ארנונה ייעוץ משפטי לוועדי בתים שיקולים והנחיות בבחירת עורך דין תביעה או