טיפול נכון בירושה- הדבר החשוב ביותר.

תוכן עניינים:
  כתבו עלינו

  "עורך דין דרור גלמן מסייע לבנו התאילנדי של ישראלי שנפטר, לקבל אזרחות"
  הקישור לכתבה המלאה

  הטיפול היה, לא רק, מהיר טוב וענייני כי אם מלא רצון לעזור, חם ואנושי...
  עובדיה דודסון
  קרא עוד

  להודות לך מקרב לב על הטיפול האכפתי, היעיל, המסור ובמיוחד- המקצועי והאמין, לו זכינו ממך...
  יעקב ושרית שמיר
  קרא עוד

  תודתי והערכתי לך, לאחר השלמת שתי עסקאות נדל"ו (מכירה וקניית דירה)...
  אילן וינר
  קרא עוד

  רציתי להודות לך על הליווי המשפטי המסור והמקצועי שהענקת לי במכירה ורכישת הדירות שלי 
  אהרון בוזקר, מהנדס
  קרא עוד

  תודה על הטיפול המסור בחוזה רכישת דירה. היית לנו לעזר רב, נשמח להיעזר בך שוב
  משפחת מיכאל
  קרא עוד

  עו"ד דרור גלמן טיפל עבורי בתיק מורכב. הראה מקצועיות, יכולת ״לקרא את המפה״ ולנתב את התיק לכיוונים שפעלו לטובתי. ככל שלמדתי להכיר אותו יותר, גיליתי, שמעבר...
  טל אייל
  קרא עוד

  לא קל לאבד בן משפחה קרוב. רבים מאתנו נאלצים להתמודד עם המאורעות המצערים הללו מספר פעמים במהלך חיינו, וגם עם מקרים בהם בן משפחה קרוב שלנו נפטר אך לא הותיר אחריו צוואה. חלקנו נתקלים במצבים בהם הצוואה הכתובה מעוררת בעיות משפטיות או מחלוקות שונות, המצריכות מענה מקצועי מתאים. במיוחד בשביל מקרים כאלה, חשוב לדעת שישנה כתובת, שאליה ניתן לפנות ובה גם ניתן להיעזר.

  עורך הדין דרור גלמן מתמחה בתיקים הקשורים לצוואה וירושות, מציע את ניסיונו הרב בתחום זה, את יכולתו להתמודד עם תיקים מורכבים במיוחד וגם יחס אישי וליווי צמוד, בתקופה שאיננה תמיד פשוטה.


  ירושות וצוואות על פי צוואה או צו ירושה

  איננו נוטים להתעניין או לרצות לעסוק בענייני ירושות וצוואות בדרך כלל. אלה נושאים ש אנחנו מגיעים אליהם רק כאשר אנחנו נאלצים, אך לעתים זה קורה כאשר כבר מאוחר מדי. כאשר אדם נפטר, עולה השאלה מה ייעשה ברכוש שהותיר אחריו. מובן כי רצונו של אדם כבודו, ועל כן יש לעשות ברכושו של אדם, לאחר מותו, כפי רצונו.

  אולם, מה קורה כאשר אדם לא הותיר אחריו הוראות בדבר הדברים שיש לעשות ברכושו? לשם כך קיימים דיני הירושה, כאשר בישראל ניתן לרשת על פי צוואה או על פי החוק. לדוגמא: אדם אשר הותיר אחריו צוואה יש לפנות אל רשם הירושות על מנת לבקש צו קיום צוואה. במקרים מסוימים, כאשר קיימות התנגדויות לבקשה, ייתכן כי הבקשה תועבר אל בית המשפט לדיון בהתנגדויות. כאשר אדם נפטר בלא צוואה, יירשו צאצאיו ו/או בן או בת זוגו של הנפטר את רכושו על פי חוק הירושה. התהליך ייצא לפועל רק לאחר שיינתן צו ירושה על ידי הרשם או על ידי בית משפט, אם התקיימו התנאים הקבועים בחוק והדורשים העברת העניין לבית המשפט.

  לייעוץ, התקשרו כעת לטלפון 03-5222129 ופנייתכם תענה באדיבות, מקצועיות ודיסקרטיות מלאה. 

  ירושה על פי צוואה

  ראשית, חשוב להבין כי ירושות וצוואות אינן אותו דבר: צוואה היא רשימת הוראות שיכול אדם להותיר בידי כל אדם שיהיה נאמן עליו לשמור עליה, אולם מומלץ כמובן לעשות זאת על ידי עורך או לכל הפחות בפני רשם הירושות באזור מגוריו של המצווה. בהיעדר צוואה, יחולו הוראות חוק הירושה, המגדירות מי הם יורשיו של המנוח. ירושה על פי דין, בד"כ תחלק את רכושו של המנוח בין צאצאיו הביולוגיים של אדם ו/או בן זוגו.

  חשוב להבין כי צוואה יכולה להינתן בדרכים שונות, אולם כדי להיות בטוחים שלצוואה שלנו יהיה תוקף מלא, יש לערוך אותה באופן שיבטיח כי בית משפט יוכל להסתמך עליה לצורך מתן צו קיום צוואה, הדרוש כדי שיורשיו של המנוח, על פי הצוואה, יוכלו לרשת את רכושו ולקיים את האמור בצוואה. לכן, מומלץ תמיד להיוועץ עם עורך דין העוסק בתחום הצוואות והירושות טרם עריכת הצוואה ולערוך אותה באמצעותו. כך תוכלו להבטיח לעצמכם את השקט הנפשי כי צוואתכם תכובד בבוא היום וברכושכם ייעשה כפי שציוויתם.

  צו ירושה

  בהיעדר צוואה יפנו המבקשים לרשת את רכושו של אדם אל רשם הירושה בבקשה לקבל צו ירושה. צו הירושה מחלק את הרכוש בין צאצאיו הטבעיים של המוריש על פי חוק הירושה. לאחר הפנייה אל רשם העיזבונות יפורסם דבר הבקשה לצו ירושה ויינתן זמן מתאים להגשת התנגדויות על ידי כל מי שרואה עצמו נפגע ממתן צו ירושה כפי שהתבקש. במקרה כזה יתקיים דיון בבית המשפט המתאים לצורך הכרעה בנושא.

  הבטיחו את זכויותיכם באמצעות עורך דין

  נוסף על שאלת אופן חלוקת הרכוש, יש להוסיף גם את היבט המסים שעלולים לחול על העיזבון כאשר הוא מועבר בדרכים מסוימות, בפרט כאשר מדובר במקרקעין. במקרים אלו המס עלול להיות משמעותי ביותר ולהוות מעמסה על כתפיהם של היורשים, שעה שזאת לא הייתה כוונת המוריש כלל ועיקר. עורך דין מנוסה יידע לייעץ לכם בדבר היבטי המיסים שעלולים לחול על הירושה בדרכים שונות.

  כך או כך, כאשר אתם רוצים להבטיח את זכויותיכם מומלץ להיוועץ בעורך דין והדבר נכון במיוחד כאשר מדובר בדיני ירושה. חשוב להבין כי הצורך להתעסק בדיונים משפטיים ובבקשות שונות בשעה קשה, עת נפטר אדם שהיה קרוב אליכם, יכול להיות קשה מאוד. "קרבות" רבים מתנהלים בבתי המשפט סביב ירושות על פי דין וצווים לקיום צוואה. כדי להבטיח את ההגנה על זכויותיכם, בין אם כיורשים ובין כמורישים, חשוב להיוועץ עם עורך דין כדי לבחון מה הדרך הטובה ביותר לעשות את זה.

  עורך דין גלמן הוא בעל ניסיון רב בתחום, ויוכל לסייע לכם להגן על זכויותיכם בצורה המיטבית. עו"ד גלמן יפרוש בפניכם את האפשרויות הקיימות, וייעץ לכם בדבר הדרך הנכונה עבורכם מבחינה משפטית.

  במידה ויידרש, עו"ד גלמן ילווה אתכם בכל תהליך מימוש זכויותיכם, כולל ייצוג בפני הערכאות השונות, עריכת המסמכים הדרושים בהתאם להליך אליו פניתם, וכל עניין משפטי אחר הקשור לכך. 

  בחינת המקרה ומתן מענה מקצועי מיידי, המותאם לאופי הפנייה

  תחום הירושות והצוואות הינו תחום מורכב ורגיש מאד. בדרך כלל מדובר בתקופה שאיננה פשוטה (בשל מותו של איש קרוב), תקופה שמעוררת אמוציות רבות והתמודדות עם אתגרים חדשים. גם במצבים בהם מתעוררות מחלוקות שונות, הקשורות לעניין הירושה, או בכאלה בהם הנפטר לא הותיר אחריו צו ירושה, נדרש מענה מתאים ומדויק אותו ביכולתי לספק לאור ניסיוני והצלחותיי בהליכים הקשורים בהסדרי / סכסוכי ירושה.

  כך אסייע לכם לפתור את הסוגיה על הצד הטוב ביותר

  ניסיונו הרב של עורך דין גלמן לפתור מחלוקות אלו וליישבן בדרכי נועם ובאופן המקובל על ידי שני הצדדים, מסייעת בהתמודדות ומאפשרת לבחון את הפתרון המתאים. יחד עם זאת, במקרים שצריך להלחם, אל תטעו, עו"ד דרור גלמן למוד ניסיון ויודע לנהל משפט וליצג אתכם, על הצד הטוב ביותר בבתי משפט. ההישגים וההצלחות בתיקים הרבים בהם עסק דרור במהלך השנים עומדים עתה לזכותכם. אתם יכולים להיות בטוחים בכך.

  סיוע מקצועי בהתמודדויות שאינן פשוטות

  ישנם מקרים בהם מוטלים על היורשים, מס ירושה ותשלומים נוספים גבוהים מאד, ישנם גם מקרים בהם מתעוררות התנגדויות בין יורשים וגם מצבים בהם אנו נאלצים להתמודד עם מצבים רגישים ביותר, המצריכים מענה מתאים. במסגרת עבודתי, אני מסייע בדיוק במקרים כאלו ועוזר לשמור על זכויותיהם של כל הצדדים המעורבים, תוך ניהול נכון ומתחשב המקובל על כל הצדדים ושוב, גם כאן, כשצריך להיאבק, דעו שעומד לרשותכם עורך דין אסרטיבי שפועל בנחישות רבה עד להשגת המטרה.

  אחד הדברים החשובים ביותר במסגרת טיפול בתיקי ירושה, הוא היכולת ליצור שיח "בגובה העיניים", ליצור את הקשר האישי והאנושי עם כל לקוח, ובמקביל, להעניק שירות מקצועי ובהתאמה מלאה על מנת שכל לקוח יקבל את הפתרון המשפטי שישמור על האינטרסים שלו וגם ישמור על יחסי משפחה תקינים. אם זו המטרה החשובה ביותר בעינכם, הגעתם למקום הנכון.

  אל תתפשרו! סיוע משפטי מקצועי הכרחי בהתמודדות עם בעיות ירושה וצוואות

  אם אתם זקוקים לסיוע משפטי במקרה של חלוקת ירושה, אם אתם נאלצים להתמודד עם התנגדויות ומחלוקות נוספות הקשורות בכך או אולי מעוניינים לערוך צוואה בעצמכם, דעו שישנה כתובת מתאימה וצוות מקצועי ומיומן שישמח לסייע לכם וללוות אתכם לאורך כל הדרך. השאירו פרטי התקשרות או התקשרו חינם במספר מטה ואחזור אליכם על מנת שאוכל להבין במה מדובר ולתאם פגישת ייעוץ ראשונית שתעשה לכם סדר.

  מעוניין להתייעץ? התקשר היום לעו"ד דרור גלמן טלפון 03-5222129
  ופנייתך תענה באופן מיידי. * הפנייה והכתוב ממוענים לנשים וגברים כאחד.

  :
  :
  :
  :
  ...Loading...
  מאמרים בנושא
  ירושה

  עריכת צו ירושה - עו"ד דרור גלמן

  מי הם היורשים כאשר אין צוואה וכיצד ולמי מגישים בקשה בעבור צו ירושה ללא צוואה.
  עריכת צו ירושה - עו"ד דרור גלמן
  ירושה

  מה יורש בן הזוג הנשוי במקרה של פטירת בן זוגו?

  מה יורש בן זוג נשוי במקרה של פטירת בן זוגו? מדוע כדאי לדאוג לירושה כבר היום? קבל תשובות לשאלות בוערות.
  מה יורש בן הזוג הנשוי במקרה של פטירת בן זוגו?
  ירושה

  מזונות מן העיזבון

  מהו אומר החוק? מהו תפקיד מנהל העיזבון? האם ניתן לתבוע גם כאשר חולק העיזבון?
  מזונות מן העיזבון
  ירושה

  הסכם ירושה בין יורשים

  בהעדר צוואה, הסכם בין יורשים מהווה דרך חוקית ויעילה להורשה, מונע מריבות בין בני משפחה באשר לחלוקת העיזבון וחוסך בהוצאות מיסוי.
  הסכם ירושה בין יורשים
  ירושה

  יורש אחר יורש

  האם יכול אדם לקבוע לא רק מי יירש אותו, אלא גם מי יירש את יורשו? והאם יוכל לקבוע יורש חלופי במידה והמיועד לא יוכל לרשתו? מענה לשאלות נפוצות.
  יורש אחר יורש
  ירושה

  ניהול עזבון

  מהו עזבון? תפקידו של מנהל עזבון ולמה צריך לנהל את העזבון
  ניהול עזבון
  ירושה

  הרשם לענייני ירושה

  בין אם אתם יורשים ובין אם ברצונכם לערוך צוואה, חשוב להכיר את תפקידו של הרשם לענייני ירושה וללמוד איך להפקיד בידו את הצוואה לאחר עריכה מקצועית.
  הרשם לענייני ירושה
  ירושה

  מתי אחראים היורשים לחובות העזבון

  על הטיפול בחובות המנוח, מידת מעורבותם של היורשים בכך ועוד שאלות בוערות- כאן
  מתי אחראים היורשים לחובות העזבון
  ירושה

  מס ירושה בישראל, למי, על מה ולמה?

  כשזה נוגע לירושה, עולות מספר שאלות מהותיות לרבות שאלת ההתייחסות בישראל בנוגע אל מס ירושה. למדו כיצד נוכל לסייע לכם.
  מס ירושה בישראל, למי, על מה ולמה?
  ירושה

  דיני ירושה בהקשר ידועים בציבור

  סוגיית דיני ירושה בהקשר ידועים בציבור הנה אחת מהסוגיות המורכבות בדיני ירושה. בעזרת הסיוע של המשרד שלנו, התמונה הופכת לפשוטה הרבה יותר.
  דיני ירושה בהקשר ידועים בציבור
  ירושה

  יורש במקום יורש

  עריכת צוואת יורש במקום יורש עשויה להוות פתרון נאות עבורכם, מכיוון שהיא מבטיחה כי רצונו של המוריש יוגשם, תוך התחשבות בכל האפשרויות.
  יורש במקום יורש
  ירושה

  שניים שמתו כאחד

  אתם צריכים עו"ד שבקיא בזכויותיכם במקרה שניים שמתו כאחד. נדרש ניסיון על מנת להבחין בין יורשים ולהגיע להסדר חוקי ומקובל.
  שניים שמתו כאחד
  ירושה

  יורשים על פי דין

  ישנם כללים רבים ומורכבים הקובעים מהו סדר יורשים על פי דין וחלקם. למדו הכללים ואולי על עניינכם הפרטי.
  יורשים על פי דין
  ירושה

  חובות של נפטר - האם עוברים אל היורשים אותו?

  עם פטירתו של אדם נכסיו עוברים ליורשיו. אך מה קורה כאשר היתרה היא שלילית? כיצד ניתן להסתלק מחובות מעיזבון?
  חובות של נפטר - האם עוברים אל היורשים אותו?
  ירושה

  הסתלקות מן העזבון /הירושה ומגוון סיבות אפשריות לכך

  ישנם מקרים מסוימים בהם אנשים מעדיפים להסתלק מהעיזבון/הירושה של בן משפחה. בכל מקרה ההסתלקות צריכה להיעשות באופן רשמי וחוקי. קראו איך.
  הסתלקות מן העזבון /הירושה ומגוון סיבות אפשריות לכך
  ירושה

  משיכת כספים מחשבון נפטר

  במקרים בהם בן משפחה פועל בניגוד לצו הירושה ומנסה למעול בכספי הירושה השוכנים במוסדות הפיננסיים, ליווי משפטי מקצועי, יפתור את הסוגיה.
  משיכת כספים מחשבון נפטר
  ירושה

  כיצד תתכננו ירושה שתיטיב עם היורשים?

  כדי לחסוך ריבים מיותרים הקשורים לירושה, חשוב שתעשו זאת בצורה חכמה ובעזרתו של עורך דין מומחה בענייני ירושה.
  כיצד תתכננו ירושה שתיטיב עם היורשים?
  ירושה

  ירושה או מתנה בחיים - סוגיות בעד ונגד

  לעתים קרובות פונים אליי לקוחות המתלבטים בסוגיית העברת והשארת נכסיהם בדרך של מתנה או ירושה.
  ירושה או מתנה בחיים - סוגיות בעד ונגד
  ירושה

  תקופת התיישנות בכל הקשור בירושה

  נתקלתם בקשיים לממש צוואה עקב התעלמות מדרישות חלוקת עיזבון של אחד היורשים? חוששים שתביעתכם תתיישן?
  תקופת התיישנות בכל הקשור בירושה
  ירושה

  ירושה לקטין

  מאחר שילדים קטינים אינם יכולים לנהל כספים ורכוש העוברים אליהם בירושה, מתעוררות לא פעם שאלות מורכבות הנוגעות להבטחת העיזבון.
  ירושה לקטין
  ירושה

  כספי ירושה בגירושין

  האם שאלתם את עצמכם אי פעם מה עתיד לקרות לכספי הירושה שלכם במקרה של גירושין? למדו מה ניתן לעשות והיו ערוכים
  כספי ירושה בגירושין
  ירושה

  דיני ירושה למאומצים

  במרבית המקרים מותיר אחריו ההורה צוואה המחלקת את הירושה על פי המוזכר בה ולא תמיד הילדים המאומצים זוכים להתייחסות דומה.
  דיני ירושה למאומצים
  ירושה

  גישור בירושה

  על מנת למנוע ריבים בשל ירושה, אני ממליץ ללקוחותיי לעבור הליך של גישור ירושה שמאפשר חלוקת רכוש באופן מוסכם ושומר על אחדותה של המשפחה.
  גישור בירושה
  ירושה

  הסכם חלוקת עיזבון

  מהם הסעיפים בהסכם חלוקת עיזבון, על תקפות ההסכם ואישורו, סוגיית המיסוי ועוד
  הסכם חלוקת עיזבון
  שתף דף זה:

  תוכן האתר ניתן לציבור הרחב לתועלת קבלת אינפורמציה כללית בלבד, הוא אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי יחידני, הניתן על ידי עורך דין מנוסה. 
  התקשרו עכשיו למשרד עו"ד דרור גלמן, ללא מחויבות: 03-5222129 ופנייתכם תענה באופן מיידי