תביעת נזיקין בין בני זוג

תוכן עניינים:
  תביעת נזיקין- אילוסטרציה
  כתבו עלינו

  "עורך דין דרור גלמן מסייע לבנו התאילנדי של ישראלי שנפטר, לקבל אזרחות"
  הקישור לכתבה המלאה

  הטיפול היה, לא רק, מהיר טוב וענייני כי אם מלא רצון לעזור, חם ואנושי...
  עובדיה דודסון
  קרא עוד

  להודות לך מקרב לב על הטיפול האכפתי, היעיל, המסור ובמיוחד- המקצועי והאמין, לו זכינו ממך...
  יעקב ושרית שמיר
  קרא עוד

  תודתי והערכתי לך, לאחר השלמת שתי עסקאות נדל"ו (מכירה וקניית דירה)...
  אילן וינר
  קרא עוד

  רציתי להודות לך על הליווי המשפטי המסור והמקצועי שהענקת לי במכירה ורכישת הדירות שלי 
  אהרון בוזקר, מהנדס
  קרא עוד

  תודה על הטיפול המסור בחוזה רכישת דירה. היית לנו לעזר רב, נשמח להיעזר בך שוב
  משפחת מיכאל
  קרא עוד

  עו"ד דרור גלמן טיפל עבורי בתיק מורכב. הראה מקצועיות, יכולת ״לקרא את המפה״ ולנתב את התיק לכיוונים שפעלו לטובתי. ככל שלמדתי להכיר אותו יותר, גיליתי, שמעבר...
  טל אייל
  קרא עוד

  עבודה משפטית בתחום ענייני המשפחה הינה פעמים רבות הקשה והמורכבת ביותר. לכך נדרש עורך דין רגיש, מקצועי ומנוסה שיודע להתמודד עם סערת רגשות וסכסוכים עגומים מאוד שמגיעים מחדר המיטות, דרך משרדי עורכי הדין ועד למעמד בית המשפט.

  אחד ההליכים המורכבים המתרחשים בבית דין לענייני משפחה זה תביעת נזיקין בין בני זוג. לרוב מדובר בהאשמות בגין פעולות שנעשו בשלבים שונים של הנישואין או לחלופין, פעולה אחת או מספר פעולות שהתרחשו לקראת סיום היחסים וגרמו נזק לאחד הצדדים. תביעות נזיקין רלוונטיות למספר פעולות, כאשר כל אחת מהן גורמת לנזק לצד השני: פיזי, נפשי או כספי. עם זאת, כל תביעה שכזאת מותנית בהוכחת דבר הפגיעה ובכימות ספציפי של הנזק.

  עילות לתביעת נזיקין

  בין העילות המקובלות לתביעה מסוג זה: בגידה, סרבנות גט, השפלה, נטישה, התעללות נפשית או פיזית, פגיעה בשם הטוב והוצאת לשון הרע, רמאות לפני הנישואין ועוד. המכנה המשותף בין כל העילות הינו שבכל מקרה יש להוכיח את הפגיעה שנגרמה לצד השני, ועל סמך כך ניתן לדרוש סכומי פיצוי משתנים ולקבלם.

  לשון הרע

  במקרים מסוימים, אחד הצדדים פונה למשטרה בטענות שאינן אמת (למשל, אישה הטוענת שבעלה הכה אותה ואת הילדים המשותפים). במידה והוכח שהטענות היו שקריות והייתה הוצאת דיבה בכוונה תחילה, הצד השני מחויב לפצות את הצד הנפגע, לעיתים גם בלי הוכחת נזק.

  סרבנות גט

  במקרים בהם אחד הצדדים ממתין מעבר לשנתיים לקבלת גט מהצד השני, ישנה עילה לתביעת נזיקין על סרבנות גט. צד שאינו מקבל גט מהשני נפגע בחופש הפעולה ובתחום המרחב האישי שלו. לאור זאת, הוחלט כי סרבנות גט הינה עילה לתביעת נזיקין. יש, כמובן, להוכיח את הנזק שנגרם עקב עיכוב במתן הגט. אך גם ללא זאת, קיימת בידי בית הדין האפשרות להטיל סנקציות על סרבני גט בצורת צו איסור יצירה מהארץ, שלילת הרישיון ואפילו מאסר.באחד המקרים פסק בית המשפט לטובת התובעת וחייב את הנתבע לשלם פיצויים בסך 164,000 ₪,שהם4,000 ₪ עבור כל חודש של סרבנות גט.

  תביעת נזיקין בגין נזק נפשי ופיזי

  למרבה הצער, מתרחשים לא מעט מקרים של התעללות נפשית ופיזית בין בני זוג. יכול להיות מדובר במקרה חד-פעמי או בהתעללות שיטתית. במקרה מסוג זה, ניתן לדרוש פיצויים בהתאם לגודל הנזק שנעשה לצד השני – למשל, עלויות טיפולים יקרים, אובדן כושר עבודה, נזק נפשי מתמשך ועוד.  מקרה לדוגמא מציג פיצויים בסך 150,000 ₪ שקיבלה תובעת מהנתבע בגין נזק נפשי חמור ומוכח שנגרם לה עקב התעללות פיזית ונפשית מתמשכת.

  טובת הילדים

  אחד התפקידים החשובים של היועצים, של המגשרים ושל עורכי הדין במלחמות הגירושין המתקיימות מדי יום, הוא איזוןהאינטרסים של הורים לילדים. לכן, האתיקה של עורכי הדין הטובים ביותר צריכה להנחות אותם תמיד למצוא את הדרך המיטבית להשיג את המטרה הרצויה על ידי הלקוח או הלקוחה, תוך הגנה על הילדים ודאגה לכך ששני ההורים יהיו מרוצים.

  משרד עורכי הדין של דרור גלמן מתמחה בתחום ענייני המשפחה. הניסיון המגוון של המשרד מאפשר לעורכי הדין לספק סיוע איכותי, ממוקד ויעיל ביותר, על מנת לקבל את התוצאה הרצויה בתהליך כמה שיותר קצר מבחינה משפטית. סיוע לייצוג הוגן בבית הדין לענייני משפחה הינו תחום פעילות חשוב ביותר עבור המשרד, ועל מנת להעניק את התמיכה לכל הזקוק לכך, המשרד עובד על פי התעריף המינימאלי של לשכת עורך הדין של ישראל.

  מעוניין להתייעץ? התקשר היום לעו"ד דרור גלמן טלפון 03-5222129
  ופנייתך תענה באופן מיידי. * הפנייה והכתוב ממוענים לנשים וגברים כאחד.

  :
  :
  :
  :
  ...Loading...
  מאמרים בנושא
  תביעת נזיקין בין בני זוג

  פירוק שיתוף בגירושין

  פירוק שיתוף מקרקעין במקרה גירושין דומה למקרה פירוק שיתוף מקרקעין אולם ישנם סוגיות ספציפיות כמו טובת הקטינים שיש לקחת בחשבון. קראו על כך כאן
  פירוק שיתוף בגירושין
  תביעת נזיקין בין בני זוג

  שמירה על טובת הילד

  בבואו לבחון תיק גירושין, מתייחס, השופט, גם לעניין טובתו של הילד. קראו על כך ופנו לייעוץ משפטי בנושא טובת הילד.
  שמירה על טובת הילד
  תביעת נזיקין בין בני זוג

  סרבנות גט

  בית הדין הרבני מחליט כי קיימות עילות גירושין שמצדיקות מתן גט ומוציא פס"ד שמורה לבן הזוג לתת גט, האחרון מסרב לקיים את פס"ד. זהו סרבנות גט.
  סרבנות גט
  שתף דף זה:

  תוכן האתר ניתן לציבור הרחב לתועלת קבלת אינפורמציה כללית בלבד, הוא אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי יחידני, הניתן על ידי עורך דין מנוסה. 
  התקשרו עכשיו למשרד עו"ד דרור גלמן, ללא מחויבות: 03-5222129 ופנייתכם תענה באופן מיידי