פירוק שיתוף בדירה/ תביעה לפירוק שיתוף בדירה

תוכן עניינים:
  כתבו עלינו

  "עורך דין דרור גלמן מסייע לבנו התאילנדי של ישראלי שנפטר, לקבל אזרחות"
  הקישור לכתבה המלאה

  הטיפול היה, לא רק, מהיר טוב וענייני כי אם מלא רצון לעזור, חם ואנושי...
  עובדיה דודסון
  קרא עוד

  להודות לך מקרב לב על הטיפול האכפתי, היעיל, המסור ובמיוחד- המקצועי והאמין, לו זכינו ממך...
  יעקב ושרית שמיר
  קרא עוד

  תודתי והערכתי לך, לאחר השלמת שתי עסקאות נדל"ו (מכירה וקניית דירה)...
  אילן וינר
  קרא עוד

  רציתי להודות לך על הליווי המשפטי המסור והמקצועי שהענקת לי במכירה ורכישת הדירות שלי 
  אהרון בוזקר, מהנדס
  קרא עוד

  תודה על הטיפול המסור בחוזה רכישת דירה. היית לנו לעזר רב, נשמח להיעזר בך שוב
  משפחת מיכאל
  קרא עוד

  עו"ד דרור גלמן טיפל עבורי בתיק מורכב. הראה מקצועיות, יכולת ״לקרא את המפה״ ולנתב את התיק לכיוונים שפעלו לטובתי. ככל שלמדתי להכיר אותו יותר, גיליתי, שמעבר...
  טל אייל
  קרא עוד

  עומדים בפני גירושין? צריכים לפרק את הדירה המשותפת אך אחד הצדדים מתנגד? אם כך, חשוב שתדעו כי פירוק שותפות מכול סוג הוא תמיד צעד קשה, על אחת כמה וכמה כשמדובר בחיים משותפים הכוללים רכוש וילדים משותפים. במקרים אלו חשוב לפנות לקבלת סיוע משפטי הולם מעורך המתמחה בענייני משפחה, אשר מספק שירות מקצועי ואישי. באמתחתו של עו"ד דרור גלמן ניסיון רב בסוגיות אלו, מה שמאפשר לו לפעול מתוך הבנה מלאה של רגישות ההליך לפתרון פירוק השותפות. זאת, באופן המיטיב והנכון ביותר לצד שאותו הוא מייצג, ומתוך ראיית טובתם של כל המעורבים.

  לפרק את הדירה המשותפת

  במרבית המקרים, דירת מגורים היא הנכס המשותף העיקרי של בני זוג, אשר יכול להיות רשום בטאבו על שניהם או על שמו של אחד מהם. לכן, במסגרת פירוק רכוש משותף הקשור בהליך גירושין, לפירוק הדירה המשותפת יש חשיבות מרכזית. חשוב לדעת כי ההתייחסות המשפטית לפרוק דירה משותפת בימים עברו, הייתה כחלק ממכלול הרכוש המשותף של בני הזוג או כתביעה קניינית לכל דבר. ואולם, בשל מורכבות הסוגיה השתנו פני הדברים בימינו, ובית המשפט יכול להורות על עיכוב או זירוז הוראות פירוק דירה משותפת בהתאם לנסיבות השונות.

  ליעוץ, התקשרו כעת לטלפון 03-5222129 ופנייתכם תענה באדיבות, מקצועיות ודיסקרטיות מלאה. 

  משרדנו מכבד ומעניק שירות בהתאם לעדכון התעריף המינימאלי מטעם לשכת עורכי הדין.
  עדכון זה מופיע באתר תחת "יעוץ משפטי" ותוכלו למצוא אותו גם באינטרנט בחיפוש מהיר.

  זכות ילדים עומדת לפני חופש קנייני

  אל מול זכות חופש הקניין שמתירה לכל אדם למכור את חלקו בנכסיו, עומדת זכות הילדים למדור. כלומר, הדירה לא תפורק ותימכר לפני שיובטח לבן הזוג שקיבל משמורת על הילדים, הסדר מגורים נאות אחר. יש לציין כי פרטי המקרה ואופן הצגתם ישפיעו רבות על החלטת בית הדין. כך לדוגמא, בית המשפט עשוי להורות על שמירת חלק מכספי מכירת הדירה לטובת מדורי ילדים, או לדחות את מכירת הדירה עד לאחר גדילתם.

  נכסים נוספים כתחליף לפירוק דירה משותפת

  אם יש ברשותכם נכסים נוספים, ייתכן שתוכלו לוותר על הצעד הסבוך של פירוק ומכירת דירתכם המשותפת. במקרים אלו ייערך הליך כולל של איזון משאבים, כלומר, יחושב ויוערך סכומו של כל הרכוש המשותף. בהחלט ייתכן מצב בו הדירה המשותפת נשארת בידי בן זוג אחד, בתמורה לנכסים אחרים השווים בערכם לדירה.

  פירוק דירה כקלף מיקוח

  לעיתים קרובות פירוק של דירה משותפת הופך לקלף מיקוח בידי בני הזוג המתגרשים. לדוגמא, אם אחד מבני הזוג טוען כי אינו מעוניין בפירוק ובגירושין, הוא עשוי להתנות את הסכמתו בקבלת חלק גדול יותר בדירה, ואף בקבלת הדירה בשלמותה. אגב, מצבים אלו של קניית חירות תמורת כסף נוטים להתרחש במקרים של מאהב המפעיל לחץ להתגרש. כמו כן, במקרים מסוימים אישה שפנתה ראשונה לבית דין רבני יכולה להשתמש בסעד מדור ספציפי כקלף מיקוח מול הבעל, בטענה שהמגורים החלופיים מרעים את תנאיה וכך עומדים בסתירה לדרישת ההלכה.

  ייצוג משפטי הולם במקרים של פירוק דירה משותפת

  כאמור, פירוק של דירה שותפת הינו במקרים רבים הליך משפטי מורכב, העלול להתארך ולהסתבך, ובמיוחד כאשר אחד מבני הזוג מסרב לפירוק ולגירושין. אם גם אתם מחפשים אחר פתרון שייטיב עימכם, הינכם מוזמנים לפנות לעו"ד דרור גלמן לקבלת ייצוג משפטי. מר גלמן יספק לכם שירות אדיב ומקצועי, ינסה לגשר בין הצדדים, ובמידת הצורך ייאבק באסרטיביות למימוש זכויותיכם.

  מעוניין להתייעץ? התקשר היום לעו"ד דרור גלמן טלפון 03-5222129
  ופנייתך תענה באופן מיידי. * הפנייה והכתוב ממוענים לנשים וגברים כאחד.

  :
  :
  :
  :
  ...Loading...
  מאמרים בנושא
  פירוק שיתוף בדירה/ תביעה לפירוק שיתוף בדירה

  פירוק שיתוף בגירושין

  פירוק שיתוף מקרקעין במקרה גירושין דומה למקרה פירוק שיתוף מקרקעין אולם ישנם סוגיות ספציפיות כמו טובת הקטינים שיש לקחת בחשבון. קראו על כך כאן
  פירוק שיתוף בגירושין
  פירוק שיתוף בדירה/ תביעה לפירוק שיתוף בדירה

  פירוק שיתוף במקרקעין

  החוק מעודד שותפים במקרקעין לפרק שותפותם. איך מפרקים את השיתוף? מה קובע החוק? אתם חייבים לדעת למה עליכם לעשות כן עם עו"ד בקיא ומנוסה.
  פירוק שיתוף במקרקעין
  פירוק שיתוף בדירה/ תביעה לפירוק שיתוף בדירה

  פירוק שיתוף מקרקעין שלא בהסכמה - דרך כינוס נכסים

  מהו פירוק שיתוף במקרקעין שלא בהסכמה ומפרט את הפעולות הננקטות בתהליך פירוק השותפות באמצעות כונס נכסים.
  פירוק שיתוף מקרקעין שלא בהסכמה - דרך כינוס נכסים
  שתף דף זה:

  תוכן האתר ניתן לציבור הרחב לתועלת קבלת אינפורמציה כללית בלבד, הוא אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי יחידני, הניתן על ידי עורך דין מנוסה. 
  התקשרו עכשיו למשרד עו"ד דרור גלמן, ללא מחויבות: 03-5222129 ופנייתכם תענה באופן מיידי