פירוק שיתוף בגירושין

תוכן עניינים:
  כתבו עלינו

  "עורך דין דרור גלמן מסייע לבנו התאילנדי של ישראלי שנפטר, לקבל אזרחות"
  הקישור לכתבה המלאה

  הטיפול היה, לא רק, מהיר טוב וענייני כי אם מלא רצון לעזור, חם ואנושי...
  עובדיה דודסון
  קרא עוד

  להודות לך מקרב לב על הטיפול האכפתי, היעיל, המסור ובמיוחד- המקצועי והאמין, לו זכינו ממך...
  יעקב ושרית שמיר
  קרא עוד

  תודתי והערכתי לך, לאחר השלמת שתי עסקאות נדל"ו (מכירה וקניית דירה)...
  אילן וינר
  קרא עוד

  רציתי להודות לך על הליווי המשפטי המסור והמקצועי שהענקת לי במכירה ורכישת הדירות שלי 
  אהרון בוזקר, מהנדס
  קרא עוד

  תודה על הטיפול המסור בחוזה רכישת דירה. היית לנו לעזר רב, נשמח להיעזר בך שוב
  משפחת מיכאל
  קרא עוד

  עו"ד דרור גלמן טיפל עבורי בתיק מורכב. הראה מקצועיות, יכולת ״לקרא את המפה״ ולנתב את התיק לכיוונים שפעלו לטובתי. ככל שלמדתי להכיר אותו יותר, גיליתי, שמעבר...
  טל אייל
  קרא עוד

  תחום הגירושין הינו אחד המורכבים והטעונים ביותר בתחום המשפטי, לאור ההיבטים הרבים המתנגשים בניהול הליך זה. ראשית כל, כמובן, קיים היבט רגשי לא פשוט, שכולל בתוכו אכזבה עצומה מכך שחיי הנישואין לא צלחו. שנית, מדובר בסדרת צעדים המשפיעה על הקטינים במשפחה. אחד הנושאים שבהם סיוע עורך דין מקצועי הינו חשוב ביותר הוא פירוק שיתוף, כלומר - חלוקת רכוש שהיה משותף בבסיסו ורשום על שם שני בני הזוג.

  מהו פירוק שיתוף?

  מדובר בתהליך שבמהלכו מפורקים ומחולקים כל פרטי רכוש והנכסים המשותפים של בני הזוג, כלומר אלו שהיו רשומים על שניהם. פירוק שיתוף הוא הליך הנגזר מסעיף 37(א) לחוק המקרקעין, לפיו לרשות כל שותף בנכס עומדת הזכות לדרוש את פירוק השיתוף דרך בית הדין לענייני משפחה.

  במציאות המשפטית, מדובר בפעולה שנועדה לזרז את ההליכים האלה. למשל, אחד מבני הזוג מעוניין לקבל כמה שיותר מהר את מחצית עלות הדירה על מנת להתחיל לבנות את חייו מחדש. בדרך כלל, כאשר עניין זה מגיע לבית המשפט, כבר קיימת מתיחות משמעותית בין הצדדים המקיימים את ההליך, ולכן בית המשפט לוקח על עצמו את משימת בדיקת כל ההיבטים בנושא, כולל טובת הילדים.

  מבחינה משפטית

  נושא זה משתייך לדיני קניין. כל אחד מהצדדים המשתתפים במאבק המשפטי במהלך הגירושין יכול לפנות לבית משפט לענייני משפחה ולדרוש לממש את זכותו לפירוק – מכירת הנכס וחלוקת התמורה.

  עם זאת, במקרים יוצאי דופן, בקשה חד-צדדית זו עשויה להידחות. הדבר עשוי להתרחש כאשר בית הדין הרבני מוציא "צו למדור ספציפי". מסמך זה נותן לאישה את הזכות להמשיך להתגורר בנכס המשותף. מסמך זה ניתן לאחר תביעה לשלום בית או למזונות שבוצעה בבית הדין הרבני. "צו למדור" אינו מונע מבית המשפט לדון בעניין פירוק השיתוף.

  במקרים אלה נדרש "כיבוד הערכאות"– כלומר, שיתוף פעולה בין בית הדין הרבני ובית דין לענייני משפחה. האחרון לא יוציא את החלטתו לפני שבית הדין הרבני יגיע להכרעה סופית בגין "צו למדור ספציפי".

  מבחינת שמירה על טובת הקטינים

  כאשר בית המשפט לענייני משפחה בודק את ההתנהלות המשפחתית ומגיע להחלטות בנוגע לפירוק השיתוף, אחד הגורמים החשובים הינו הילדים. במקרה שבו יש לזוג המתגרש ילדים קטינים, בית הדין לענייני משפחה בודק ראשית כל את נושא הדיור עבור הילדים– אם הנכס המיועד למכירה הינו היחיד במשפחה. לעיתים יכול בית המשפט לעכב את נושא פירוק השיתוף לטובת הילדים, עד שימצא דיור חלופי הולם עבורם ועבור ההורה המקבל משמורת מלאה. סעיף 40א' לחוק המקרקעין עוסק בנושא זה.

  עורך דין מתאים לייצוג במהלך פירוק השיתוף

  הליך פירוק השיתוף הינו מורכב ודורש מעורבות של מספר גורמים. אם תהליך המכירה לא צלח עקב חילוקי דעות בין שני הבעלים - ניתן להפנות את המשימה לבית המשפט, שמצדו ממנה שמאי הנותן הערכה של הנכס, ובשלבים הבאים עורכי הדין פועלים ככונסי נכסים (ובהעדרם – בית המשפט ממנה עורך דין מטעמו).

  עורך דין מתאים משחק תפקיד חשוב מאודבנושא פירוק שיתוף. באמצעות ייצוג הולם ניתן לגבות את האינטרסים של הצד המעוניין להגן על זכויותיו על הנכס או על התמורה למכירתו. בנוסף, אחד הצדדים יכול לרכוש את המחצית של השני לפני שמערבים קונים מצד ג', זאת באמצעות תשלום חצי מההצעה הגבוהה ביותר שהתקבלה.

  משרד עורכיהדין של דרור גלמן מתמחה בעריכת דין בתחום המקרקעין והגירושין כאחד, ויכול לספק את התמיכה הייעודית והמקצועית ביותר לקבלת תוצאות לשביעות רצונו של הלקוח - בפרקי זמן קצרים יחסית ומזורזים עד כמה שניתן.

  מעוניין להתייעץ? התקשר היום לעו"ד דרור גלמן טלפון 03-5222129
  ופנייתך תענה באופן מיידי. * הפנייה והכתוב ממוענים לנשים וגברים כאחד.

  :
  :
  :
  :
  ...Loading...
  מאמרים בנושא
  פירוק שיתוף בגירושין

  פירוק שיתוף בדירה/ תביעה לפירוק שיתוף בדירה

  על האפשרויות במצב של גירושין של פירוק ושיתוף הרכוש המשותף של המשפחה, הצורך בייצוג משפטי הולם במקרים של התנגדות אחד הצדדים לגירושין ופירוק.
  פירוק שיתוף בדירה/ תביעה לפירוק שיתוף בדירה
  פירוק שיתוף בגירושין

  פירוק שיתוף במקרקעין

  החוק מעודד שותפים במקרקעין לפרק שותפותם. איך מפרקים את השיתוף? מה קובע החוק? אתם חייבים לדעת למה עליכם לעשות כן עם עו"ד בקיא ומנוסה.
  פירוק שיתוף במקרקעין
  פירוק שיתוף בגירושין

  פירוק שיתוף מקרקעין שלא בהסכמה - דרך כינוס נכסים

  מהו פירוק שיתוף במקרקעין שלא בהסכמה ומפרט את הפעולות הננקטות בתהליך פירוק השותפות באמצעות כונס נכסים.
  פירוק שיתוף מקרקעין שלא בהסכמה - דרך כינוס נכסים
  שתף דף זה:

  תוכן האתר ניתן לציבור הרחב לתועלת קבלת אינפורמציה כללית בלבד, הוא אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי יחידני, הניתן על ידי עורך דין מנוסה. 
  התקשרו עכשיו למשרד עו"ד דרור גלמן, ללא מחויבות: 03-5222129 ופנייתכם תענה באופן מיידי