גירושין במקרה של נישואים אזרחיים

תוכן עניינים:
  זוג בנישואין אזרחיים עם זרים על הראש - אילוסטרציה
  כתבו עלינו

  "עורך דין דרור גלמן מסייע לבנו התאילנדי של ישראלי שנפטר, לקבל אזרחות"
  הקישור לכתבה המלאה

  הטיפול היה, לא רק, מהיר טוב וענייני כי אם מלא רצון לעזור, חם ואנושי...
  עובדיה דודסון
  קרא עוד

  להודות לך מקרב לב על הטיפול האכפתי, היעיל, המסור ובמיוחד- המקצועי והאמין, לו זכינו ממך...
  יעקב ושרית שמיר
  קרא עוד

  תודתי והערכתי לך, לאחר השלמת שתי עסקאות נדל"ו (מכירה וקניית דירה)...
  אילן וינר
  קרא עוד

  רציתי להודות לך על הליווי המשפטי המסור והמקצועי שהענקת לי במכירה ורכישת הדירות שלי 
  אהרון בוזקר, מהנדס
  קרא עוד

  תודה על הטיפול המסור בחוזה רכישת דירה. היית לנו לעזר רב, נשמח להיעזר בך שוב
  משפחת מיכאל
  קרא עוד

  עו"ד דרור גלמן טיפל עבורי בתיק מורכב. הראה מקצועיות, יכולת ״לקרא את המפה״ ולנתב את התיק לכיוונים שפעלו לטובתי. ככל שלמדתי להכיר אותו יותר, גיליתי, שמעבר...
  טל אייל
  קרא עוד

  דיני משפחה - האם צריך גט לחומרה בנישואים אזרחיים?

  נישואים אזרחיים, גירושין ומה שביניהם...

  מאוהבים? מתחתנים? מתלבטים בין נישואים אזרחיים ל"דתיים"? כדאי לקרוא את השורות הבאות ולקבל מושג קל בעולם דיני משפחה , נישואין וכן... גם גירושין. בקיצור, קצת דיני משפחה לא יזיקו רגע לפני בחירת הקייטרינג והתקליטן...
  .
  המעמד הפורמלי של נישואים אזרחיים ניתן על ידי מדינות כגופים חילוניים ולא על ידי מוסדות דתיים. בישראל אין בחירה חופשית בנישואים. אצלנו מתנים רישום של זוג כנשוי, בכך שטקס הנישואים יערך בטקס דתי מוכר (כל זוג על פי דתו), או לחלופין שהזוג יהיה מוכר כנשוי במדינה אחרת - זאת, בשל הסכמים בינלאומיים שישראל קיבלה, ומתוקף הנחיות בית המשפט העליון בנושא דיני משפחה .
  הבעיה היא שעל פי חוקי הדת היהודית, גם אם תתחתנו בנישואים אזרחיים ויום אחד תגיעו, חלילה וחס, למצב של גירושין , מצבכם מבחינת דיני משפחה בעיניי הרבנות יחייב הליך ברבנות, כדי לתת את התוקף לאותם גירושין . הליך זה נקרא: גט לחומרה.

  לייעוץ, התקשרו כעת לטלפון 03-5222129 ופנייתכם תענה באדיבות, מקצועיות ודיסקרטיות מלאה. 

  גירושין – רק דרך הרבנות

  אז התחתנתם בנישואים אזרחיים, הכל נראה ורוד, אבל קרה מה שקרה במהלך הזמן ויום אפור אחד החלטתם על גירושין . מסתבר, שלצורך הליך גירושין תקין, לא תוכלו לדלג על שירותים בתחום דיני משפחה של הרבנות בישראל.
  הרבנות מחמירה, כידוע, בכל תחום דיני משפחה , וגם בנושא גירושין של זוגות הנשואים נישואים אזרחיים. מסתבר שבמקרה גירושין אין מנוס מלעבור דרך מסדרונות הרבנות.

  דיני משפחה בדת היהודית מחייבים נתינת גט לחומרה לצורך תוקף גירושין גם לאחר נישואים אזרחיים. גט לחומרה ניתן בכל מצב בו יש חשש לקידושין או ספק בקידושין (נישואים אזרחיים). במצב כזה לא ניתן להתיר אישה להינשא שוב בלי לבצע גט לחומרה, כי יש חשש שהיא תיחשב כאשת איש, ואם תרצה ללדת ילדים עם בן זוג אחר, הם ייחשבו כממזרים. כלומר, כאילו לא עברה הליך גירושין אמיתי.
  לסיכום, גם אם נמנעתם מלבוא בשערי הרבנות בעת הנישואים, תאלצו למצוא עצמכם בסופו של דבר בבית הדין הרבני, כדי לקבל "אישור" לאותם גירושין , על מנת למנוע סיווגם של ילדים עתידיים (של האישה) כממזרים.

  נישואין, גירושין וממזרים – דיני משפחה "דתיים"

  על פי ההלכה, ממזר הוא בין היתר מי שנולד לאם נשואה מגבר שאינו בעלה כדת וכדין. ממזר לא יוכל בעתיד להינשא בנישואין כדת משה וישראל, אך יוכל להינשא בנישואין אזרחיים. הבעיה היא שעל פי דיני משפחה ברבנות, כממזר נחשב גם מי שנולד לאישה לאחר שנפרדה מבעלה הקודם (שהייתה נשואה לו בנישואים אזרחיים), והתחתנה שוב עם גבר אחר. למה? כיוון ש-דיני משפחה של היהדות קובעים כי במקרה של ספק קידושים (כמו בנישואין בטקס אזרחי), יש לתת גט לחומרה לאותה אישה בהליך גירושין , שכן בהיעדר גט לחומרה, על אף התרת הנישואין בבית משפט אזרחי, במידה והאישה תהרה לגבר אחר, ייחשבו הילדים כממזרים, כיוון שמבחינת דיני משפחה הלכתיים האישה עדיין נשואה לגבר הראשון ולא עברה הליך תקין של גירושין.

  עם כל תחושת אי הנעימות של אקט גירושין, זה בלתי נמנע להגיע לרבנות, לבצע הליך גירושין כהלכתו, ולדעת שאותם גירושין תקפים ולא יגרמו בעיה לדורות הבאים. 

  מעוניין להתייעץ? התקשר היום לעו"ד דרור גלמן טלפון 03-5222129
  ופנייתך תענה באופן מיידי. * הפנייה והכתוב ממוענים לנשים וגברים כאחד.

  :
  :
  :
  :
  ...Loading...
  מאמרים בנושא
  גירושין במקרה של נישואים אזרחיים

  ידועים בציבור

  ידועים בציבור הם חלק בלתי מבוטל בציבור. השאלות הנפוצות הן מה הופך בני זוג לידועים בציבור? מה לידועים בציבור ולחוק הירושה? על שאלות אלו ועוד, לפניכם.
  ידועים בציבור
  גירושין במקרה של נישואים אזרחיים

  הסכם ממון לפני נישואין לעומת הסכם ממון לאחר נישואין

  מהם ההבדלים בין הסכם ממון לפני הנישואין לבין לאחריהם? מהם היתרונות בעריכת הסכם לפני ולמה כדאי גם אחרי.
  הסכם ממון לפני נישואין לעומת הסכם ממון לאחר נישואין
  שתף דף זה:

  תוכן האתר ניתן לציבור הרחב לתועלת קבלת אינפורמציה כללית בלבד, הוא אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי יחידני, הניתן על ידי עורך דין מנוסה. 
  התקשרו עכשיו למשרד עו"ד דרור גלמן, ללא מחויבות: 03-5222129 ופנייתכם תענה באופן מיידי