ידועים בציבור

תוכן עניינים:
  זוג מבוגרים, בפרק ב לחיים - אילוסטרציה
  כתבו עלינו

  "עורך דין דרור גלמן מסייע לבנו התאילנדי של ישראלי שנפטר, לקבל אזרחות"
  הקישור לכתבה המלאה

  הטיפול היה, לא רק, מהיר טוב וענייני כי אם מלא רצון לעזור, חם ואנושי...
  עובדיה דודסון
  קרא עוד

  להודות לך מקרב לב על הטיפול האכפתי, היעיל, המסור ובמיוחד- המקצועי והאמין, לו זכינו ממך...
  יעקב ושרית שמיר
  קרא עוד

  תודתי והערכתי לך, לאחר השלמת שתי עסקאות נדל"ו (מכירה וקניית דירה)...
  אילן וינר
  קרא עוד

  רציתי להודות לך על הליווי המשפטי המסור והמקצועי שהענקת לי במכירה ורכישת הדירות שלי 
  אהרון בוזקר, מהנדס
  קרא עוד

  תודה על הטיפול המסור בחוזה רכישת דירה. היית לנו לעזר רב, נשמח להיעזר בך שוב
  משפחת מיכאל
  קרא עוד

  עו"ד דרור גלמן טיפל עבורי בתיק מורכב. הראה מקצועיות, יכולת ״לקרא את המפה״ ולנתב את התיק לכיוונים שפעלו לטובתי. ככל שלמדתי להכיר אותו יותר, גיליתי, שמעבר...
  טל אייל
  קרא עוד

  ידועים בציבור – ההגדרה על-פי חוק הירושה

  ידועים בציבור הם בני זוג, הבוחרים, מסיבות השמורות עימם, לחיות ללא חותמת דתית של חופה וקידושין. אין הגדרה חד-משמעית בחוק למצב זה, אך כיום משתמשים בהגדרה שבחוק הירושה סעיף 55, הקובעת כי ידועים בציבור הם: "איש ואישה, החיים חיי משפחה במשק בית משותף, אך אינם נשואים זה לזה, ומת אחד מהם ובשעת מותו אף אחד מהם לא היה נשוי לאדם אחר, רואים את הנשאר בחיים כאילו המוריש ציווה לו מה שהנשאר בחיים היה מקבל בירושה על-פי דין אילו היו נשואים זה לזה, והוא כשאין הוראה אחרת, מפורשת או משתמעת, בצוואה שהשאיר המוריש".

  ליעוץ, התקשרו כעת לטלפון 03-5222129 ופנייתכם תענה באדיבות, מקצועיות ודיסקרטיות מלאה. 

  ידועים בציבור – שלושת התנאים שיש לדעת...

  כוונת הדברים שצוטטו לעיל הינה, שמבחינת חוק הירושה וכן דיני המשפחה - גבר ואישה נחשבים ידועים בציבור, כאשר מתקיימים שלושת התנאים הבאים:

  1. ניהול חיי משפחה משותפים.
  2. ניהול משק בית משותף.
  3. בזמן מות אחד מהם, בן הזוג השני לא היה נשוי לאחר.

  שלושת התנאים, בהם דן סעיף ידועים בציבור של חוק הירושה, צריכים שיתקיימו בין בני הזוג עד יום פטירתו של המוריש, או בסמוך לפטירתו, ממש ערב פטירתו, ואין די בקשר שהיה בעבר, גם אם הסתיים ימים ספורים טרם הפטירה.
  אם אחד משלושת היסודות הללו התערער טרם מות אחד מבני הזוג, אין הוראת החוק מקנה זכות ירושה, אפילו אם מדובר בקשר שהיה קיים זמן רב קודם לכן.

  ידועים בציבור – טיב היחסים הוא הקובע!

  בנוגע למבחן חיי משפחה הכוונה היא ליחסים כגון אלה המתקיימים בין בעל לאישה בהיבט המסירות האהבה הנאמנות וכיוצב.
  בנוגע למבחן משק בית משותף, הכוונה היא שיש להוכיח כי החיים המשותפים אינם נובעים מנוחות כלכלית או אישית אלא כתוצאה מרצון טבעי לחלוק חיי משפחה משותפים.
  לעניין זה, אגב - באם כל אחד מבני הזוג מחזיק בדירה משלו, והם מתגוררים לסירוגין בשתי הדירות, עובדה זו אינה מעידה על כך שהם אינם מקיימים את התנאים של ידועים בציבור. המבחן הוא טיב היחסים בין בני הזוג, ואם המגורים בשתי דירות נפרדות נובע מסיבה הגיונית, אין בכך כדי לפגוע בהגדרתם כ-ידועים בציבור.
  יש לדעת כי משק בית משותף אינו מגדיר גם צורך בשיתוף נכסים בין בני הזוג, אלא רק בנוגע לשיתוף כלכלי בכל הנדרש לחיי המשפחה – לינה, אוכל, ביגוד .
  כמו כן, חשוב לדעת, כי אין פרק זמן מוגדר שלאחריו נחשבים בני זוג בעלי סטטוס של ידועים בציבור. מהות היחסים ביניהם היא שקובעת.

  הסכם ממון – "תעודת הביטוח" של ידועים בציבור

  בני זוג אשר אין בכוונתם או ברצונם להינשא, ואשר מנהלים משק בית משותף וחיים תחת קורת גג אחת כ-ידועים בציבור, יכולים מראש ובהסכמה לפנות לעורך דין שיערוך עבורם הסכם ממון. כדי למנוע אי הבנות עתידיות במקרה של פטירת אחד הצדדים או פרידה, מומלץ ביותר להכין צוואה והסכם לחיים משותפים בין בני הזוג. בדרך זו ניתן לקבוע מראש את מערכת היחסים, ובכלל זה את חלוקת הרכוש הקיים או זה שיצטבר בעתיד במשותף. הסכם ממון עבור ידועים בציבור נערך על ידי עורך דין, ומיועד למנוע בעיות עתידיות הקשורות בתחום דיני משפחה ובתחום חוק הירושה.
  עורך דין המתמחה בתחום דיני משפחה יערוך עבור ה-ידועים בציבור הסכם ממון, המסדיר את חייהם המשותפים של בני הזוג על כל ההיבטים הכרוכים בכך: רכוש, מזונות בני הזוג, פירוד ועוד.
  הסכם ממון, המהווה הסכם לחיים משותפים בין ידועים בציבור, אינו כרוך בחובה לאשרו בפני בית המשפט לענייני משפחה, אולם ניתן לעשות זאת כדי לתת לו גושפנקה של פסק דין.יודגש כי הסכם ממון לפני הנישואים צריך לאשר אותו אצל נוטריון
  עורך דין המתמחה בדיני משפחה מכין הסכם ממון, המאפשר לבני זוג ידועים בציבור להסדיר את אופן התנהלות חייהם עד לפרט האחרון. ניתן לקבוע בהסכם ממון את אופן ניהול החיים השוטפים בבית, תשלומים שונים לרבות תשלומים שוטפים לאחזקת הבית, אופן המגורים ועוד.
  כמו כן, עורך הדין ימליץ לבני הזוג להסדיר באמצעות הסכם הממון שהוא עורך להם את הסוגיה מה יהא המצב אם מי מבני הזוג יחפוץ בפירוד ובסיומה של מערכת היחסים, לרבות אופן שמירת הרכוש והזכויות של כל אחד מהצדדים, אופן שיתוף הנכסים בין הצדדים ושיתוף ברכוש.

  משרד עורך דין דרור גלמן – גם הסכם ממון וגם צוואה!

  משרד עורך דין דרור גלמן מתמחה בתחום דיני משפחה וחוק הירושה. עורך דין דרור גלמן מיומן ומקצועי להכנת הסכם הממון המקצועי והמתאים ביותר עבורכם. לאופן ניסוח ההסכם יש חשיבות רבה, והוא מונע ברוב המקרים התדיינויות ומחלוקות משפטיות מיותרות בעתיד.
  הסכם ממון עבור ידועים בציבור חשוב מאוד במקרה שאחד מהצדדים הולך לעולמו, ולכן חיוני ביותר כי בנוסף להסכם חיים משותפים, יערוך עורך הדין גם צוואה.
  בעידן הנוכחי, שלא כבעבר, רבים מבני הזוג בוחרים שלא להינשא זה לזה אלא לחיות כ-ידועים בציבור. מכאן הצורך הגדול בשירותים משפטיים המאפשרים לעגן את מערכות היחסים הללו בהסכם ממון ובעריכת צוואות שיפתרו מחלוקות עתידיות. 

  מעוניין להתייעץ? התקשר היום לעו"ד דרור גלמן טלפון 03-5222129
  ופנייתך תענה באופן מיידי. * הפנייה והכתוב ממוענים לנשים וגברים כאחד.

  :
  :
  :
  :
  ...Loading...
  מאמרים בנושא
  ידועים בציבור

  הסכם יחסי ממון

  רומנטיקה ואהבה זה דבר חשוב ואפילו מאוד רצוי . אך לצד הרומנטיקה ואהבה צריך הסכם ממון
  הסכם יחסי ממון
  ידועים בציבור

  דיני ירושה בהקשר ידועים בציבור

  סוגיית דיני ירושה בהקשר ידועים בציבור הנה אחת מהסוגיות המורכבות בדיני ירושה. בעזרת הסיוע של המשרד שלנו, התמונה הופכת לפשוטה הרבה יותר.
  דיני ירושה בהקשר ידועים בציבור
  שתף דף זה:

  תוכן האתר ניתן לציבור הרחב לתועלת קבלת אינפורמציה כללית בלבד, הוא אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי יחידני, הניתן על ידי עורך דין מנוסה. 
  התקשרו עכשיו למשרד עו"ד דרור גלמן, ללא מחויבות: 03-5222129 ופנייתכם תענה באופן מיידי