שמירה על טובת הילד

תוכן עניינים:
  אב מניף את בנו באוויר - תמונה
  כתבו עלינו

  "עורך דין דרור גלמן מסייע לבנו התאילנדי של ישראלי שנפטר, לקבל אזרחות"
  הקישור לכתבה המלאה

  הטיפול היה, לא רק, מהיר טוב וענייני כי אם מלא רצון לעזור, חם ואנושי...
  עובדיה דודסון
  קרא עוד

  להודות לך מקרב לב על הטיפול האכפתי, היעיל, המסור ובמיוחד- המקצועי והאמין, לו זכינו ממך...
  יעקב ושרית שמיר
  קרא עוד

  תודתי והערכתי לך, לאחר השלמת שתי עסקאות נדל"ו (מכירה וקניית דירה)...
  אילן וינר
  קרא עוד

  רציתי להודות לך על הליווי המשפטי המסור והמקצועי שהענקת לי במכירה ורכישת הדירות שלי 
  אהרון בוזקר, מהנדס
  קרא עוד

  תודה על הטיפול המסור בחוזה רכישת דירה. היית לנו לעזר רב, נשמח להיעזר בך שוב
  משפחת מיכאל
  קרא עוד

  עו"ד דרור גלמן טיפל עבורי בתיק מורכב. הראה מקצועיות, יכולת ״לקרא את המפה״ ולנתב את התיק לכיוונים שפעלו לטובתי. ככל שלמדתי להכיר אותו יותר, גיליתי, שמעבר...
  טל אייל
  קרא עוד

  תהליך הגירושין הוא תהליך מורכב מאד, ובמיוחד רגשית, ועל אחת כמה וכמה כשמעורבים בו גם ילדים. שמירה על טובת הילד היא אחת הנקודות החשובות ביותר, הן לפני הגירושין, במהלך התהליך עצמו וגם אחריו. לא משנה מהו גילו של הילד, חשוב לאפשר לו לעבור את התהליך בשלום, ככל האפשר, ולהיות קשובים לו לאורך כל התקופה. הפרמטר המרכזי אליו מתייחס עיקרון זה, של שמירה על טובתו של הילד, בא לידי ביטוי בהחלטותיו של בית המשפט הנוגעות למשמורת ילדים.

  ליעוץ, התקשרו כעת לטלפון 03-5222129 ופנייתכם תענה באדיבות, מקצועיות ודיסקרטיות מלאה. 

  כיצד באה לידי ביטוי השמירה על טובתו של הילד

  בית המשפט, בבואו לבחון את תיק הגירושין המוצג לפניו, מתייחס, בין הפרמטרים הרבים האחרים, אל טובתו של הילד, תוך התייחסות אל העתיד: כיצד ניתן יהיה לשמור על טובתו של הילד בראייה עתידית, ולא בהכרח עכשיו, ברגע נתון זה. השיקולים, אותם בוחן בית המשפט, תוך כדי התייחסותו לכך הם רבים ומגוונים. למשל, גילו של הילד, רצונותיו האישיות (עם מי היה רוצה להתגורר באופן קבוע), תכונותיו של הילד, הקשרים המשפחתיים השונים וגם עמדתם של הוריו והמבוגרים האחרים, המעורבים בחייו. את ההחלטה בדבר המשמורת מקבל בית המשפט בעזרתם של מומחים, כמו פסיכולוגים או עובדים סוציאליים, העוזרים, ביחד ולחוד, לבחון את הפרמטרים השונים המתייחסים לטובתו של הילד, ובעיקר – כדי לקבל את ההחלטה הטובה ביותר.

  התייחסות לכל מקרה ומקרה באופן אישי

  ההחלטה באשר למשמורת על הילד, תוך התייחסות לעקרון טובת הילד, איננה החלטה פשוטה. בית המשפט, הבוחן אותה, מתייחס באופן אישי לכל אחד מהפרמטרים ובוחן כל מקרה לגופו. טובתו של הילד ניתנת לפרשנות בדרכים שונות, אך נקבעת אך ורק תוך התייחסות לילד עצמו המעורב בכך. נכון, ישנם שיקולים כמו סיפוק צרכיו השונים של הילד וגם שמירה על בריאותו הגופנית והנפשית, כשיקולים מנחים לקבלת ההחלטה. ובכל זאת, מכיוון שמעורבים בכך ערכים משפחתיים, רגשות שונים וגם השקפות עולם, יש להתייחס אליהם באותם המידה ולבחון אותם לעומק, תוך התייחסות לטובתו של הילד הן לפני הגירושין, הן במסגרת התהליך עצמו וכמובן לאחריו.

  התנגשות בין רצונו של הילד לטובתו

  ישנם לא מעט מקרים בהם רצונו של הילד מתנגש עם טובתו. בבחינתו את רצונותיו השונים של הקטין, מתייחס בית המשפט אל גילו, אל התפתחותו השכלית וכמובן גם אל מידת הבנתו של הילד את המצב עצמו. בחינת רצונותיו של ילד צעיר מאד שונה מבחינת רצונותיו של ילד בוגר יותר. העדפותיו של ילד ורצונותיו האישיים יכולים גם להיות מושפעים ממצבים רגעיים ומפרמטרים משתנים. ולכן, ההתייחסות אל טובתו של הילד היא עמוקה הרבה יותר ובוחנת נקודות נוספות, מלבד רצונותיו האישיים של הילד המעורב בכך.

  משרד עו"ד דרור גלמן

  אם חשוב לכם לעבור את תהליך הגירושין בשלום, ובעיקר גם לשמור על טובתו של הילד ככל האפשר, אתם מוזמנים לפנות אל משרדו של עו"ד דרור גלמן, המתמחה בתחום דיני משפחה ועומד לרשותכם בכל עת.

  מעוניין להתייעץ? התקשר היום לעו"ד דרור גלמן טלפון 03-5222129
  ופנייתך תענה באופן מיידי. * הפנייה והכתוב ממוענים לנשים וגברים כאחד.

  :
  :
  :
  :
  ...Loading...
  מאמרים בנושא
  שמירה על טובת הילד

  תביעת מזונות ילדים וקטינים

  מהם מאפייני מזונות לילדים? מי מעניק אותם? ואיך עושים זאת נכון?
  תביעת מזונות ילדים וקטינים
  שמירה על טובת הילד

  מינוי אפוטרופוס

  מינוי אפוטרופוס מבחינה משפטית: על ההשלכות וההתמודדות בתהליך. היכנסו לקבלת מידע רלוונטי בנושא.
  מינוי אפוטרופוס
  שמירה על טובת הילד

  תביעת אבהות

  בין אם את האם הדורשת כי האב הביולוגי יכיר בבנו או אתה האב ושואל לגבי חובת קיום הבדיקה, בקריאת המאמר על תביעת אבהות, תכירו באפשרויות.
  תביעת אבהות
  שתף דף זה:

  תוכן האתר ניתן לציבור הרחב לתועלת קבלת אינפורמציה כללית בלבד, הוא אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי יחידני, הניתן על ידי עורך דין מנוסה. 
  התקשרו עכשיו למשרד עו"ד דרור גלמן, ללא מחויבות: 03-5222129 ופנייתכם תענה באופן מיידי