חשיבות הליווי של עורך דין מקרקעין

תוכן עניינים:
  כתבו עלינו

  "עורך דין דרור גלמן מסייע לבנו התאילנדי של ישראלי שנפטר, לקבל אזרחות"
  הקישור לכתבה המלאה

  הטיפול היה, לא רק, מהיר טוב וענייני כי אם מלא רצון לעזור, חם ואנושי...
  עובדיה דודסון
  קרא עוד

  להודות לך מקרב לב על הטיפול האכפתי, היעיל, המסור ובמיוחד- המקצועי והאמין, לו זכינו ממך...
  יעקב ושרית שמיר
  קרא עוד

  תודתי והערכתי לך, לאחר השלמת שתי עסקאות נדל"ו (מכירה וקניית דירה)...
  אילן וינר
  קרא עוד

  רציתי להודות לך על הליווי המשפטי המסור והמקצועי שהענקת לי במכירה ורכישת הדירות שלי 
  אהרון בוזקר, מהנדס
  קרא עוד

  תודה על הטיפול המסור בחוזה רכישת דירה. היית לנו לעזר רב, נשמח להיעזר בך שוב
  משפחת מיכאל
  קרא עוד

  עו"ד דרור גלמן טיפל עבורי בתיק מורכב. הראה מקצועיות, יכולת ״לקרא את המפה״ ולנתב את התיק לכיוונים שפעלו לטובתי. ככל שלמדתי להכיר אותו יותר, גיליתי, שמעבר...
  טל אייל
  קרא עוד

  מקרקעין – מה זה בעצם?

  מקרקעין, דיני מקרקעין, חוזי מקרקעין – אלו ביטויים שאנו שומעים שוב ושוב ולא תמיד ברורה לנו הגדרתם המשפטית. מאחר ורובנו מעורבים במצבים של קניית דירה, מכירת דירה, או השכרת/שכירת דירה במהלך חיינו, כדאי שנבין ראשית את הגדרת המושג מקרקעין על פי החוק.
  מקרקעין כפי שמוגדר בחוק המקרקעין, התשכ"ט- 1969: "קרקע, כל הבנוי והנטוע עליה וכל דבר המחובר אליה: חיבור של קבע או חיבור זמני."
  בעלות ב-מקרקעין היא זכות להחזיק ב-מקרקעין ולעשות בהם כל עסקה לפי דין או לפי הסכם.
  הבעלות על מקרקעין כוללת את העומק שמתחת לפני הקרקע (בעלות על מחצבים), וגם את התחום שמעל הקרקע, למעט מעבר מעל הקרקע (טיסה).
  המדינה שומרת לעצמה את הזכות על המשאבים הטבעיים שלה, כגון מחצבים, ובסמכותה להפקיע את הקרקע.
  דיני מקרקעין מוסדרים בחוק המקרקעין, התשכ"ט – 1969, ובחוקים ותקנות נוספים שנחקקו במהלך השנים. דיני מקרקעין כוללים סוגיות נרחבות, על כן עסקאות מקרקעין על פי רוב דורשות את מעורבותו המקצועית של עורך דין, הבקיא בנושא דיני מקרקעין.

  ליעוץ, התקשרו כעת לטלפון 03-5222129 ופנייתכם תענה באדיבות, מקצועיות ודיסקרטיות מלאה.

  משרדנו מכבד ומעניק שירות בהתאם לעדכון התעריף המינימאלי מטעם לשכת עורכי הדין.
  עדכון זה מופיע באתר תחת "יעוץ משפטי" ותוכלו למצוא אותו גם באינטרנט בחיפוש מהיר.

  השכרת דירה זה פשוט – למה צריך עורך דין מקרקעין?

  אנשים רבים נוטים להתייחס בקלות ראש לעסקה של השכרת דירה או בית מגורים, וכתוצאה מכך חוזי ההשכרה אינם זוכים בחשיבות הראויה להם. התחושה היא שמאחר ומדובר בעסקה זמנית של שכירות ולא מכירת דירה או רכישת דירה, הרי ש"אפשר להסתדר ללא שירותי עורך דין". אולם בפועל, חוזה שכירות דירה הוא חוזה מורכב ביותר, הדורש התייחסות למספר רב של פרמטרים, אשר אדם שאינו עורך דין מקרקעין יתקשה להתמצא בהם.
  מנקודת מבטו של משכיר דירה - הנזקים שהשוכר עלול לגרום לנכס עצמו או לבעל הנכס עולים לאין שיעור על תשלומי השכירות (המסתכמים בד"כ במאות דולרים בחודש). משום כך, חשוב שמשכיר דירה יצטייד בחוזה מפורט ובטחונות טובים כדי להגן על עצמו ועל הנכס שבבעלותו. ליווי משפטי מקצועי של עורך דין המתמחה ב-דיני מקרקעין ימנע טעויות, שעלולות לעלות למשכיר לא מעט כסף בסופו של דבר.
  מנקודת מבטו של שוכר דירה - גם השוכר חשוף לסיכונים בעת חתימה על הסכם שכירות לדירה. הוא עלול למצוא עצמו ניזוק בכל הקשור בצורך לתקן ליקויים בנכס. מדובר בליקויים שתיקונם חל על משכיר הדירה ולא על השוכר, ואי תיקונם יגרום לשוכר פגיעה באיכות החיים.

  אל תטעו! גם בעת השכרת / שכירת דירה עדיף לשלם לעורך דין שכר טרחה, ולקנות שקט נפשי וביטחון. המקרים בהם הצדדים מסתפקים בחוזה סטנדרטי (בד"כ מוצאים אותו ברשת האינטרנט) עלולים להוביל את שני הצדדים בעסקת השכרת דירה לנזקים ומפח נפש, ולכן ה"חיסכון" בשימוש בשירותי עורך דין עלול לעלות לצדדים בכסף רב ובעוגמת נפש.
  זכרו! תפקידו של עורך דין בעסקת השכרת דירה לא פחות חשוב מתפקידו בעסקאות מקרקעין של רכישת דירה ומכירת דירה.

  קניית / מכירת דירה ועיסקאות מקרקעין – לא לבד!

  אצל רוב האנשים, קנייה של דירה או מכירה של דירה וחתימה על חוזה מכר, הן העסקה הכלכלית הגדולה והמשמעותית שיבצעו במהלך חייהם.

  מכירת וקניית דירות (ובתים או מגרשים) הינו תחום שדורש ליווי מקצועי של עורך דין. מדוע בעצם כל כך חשוב לשכור שירותי עורך דין מקרקעין בתהליך רכישת דירה או מכירת דירה? האם לא כדאי להשתמש בחוזה מכר סטנדרטי ובכך לחסוך את עמלת עורך הדין?
  התשובה היא חד משמעית - לא! גם כשזה נראה "פשוט" ו"קל", הדברים אינם כאלה כלל וכלל. יש כל כך הרבה סעיפים הקשורים בחוזה מכר, אותם צריך לבדוק, ולבדוק היטב: מי קונה, מי מוכר, מה קונים, האם המבנה פנוי באמת, האם יהיה מיסוי לא צפוי ועוד ועוד. דיני מקרקעין הם תחום מורכב מאד, והנזק שעלול להיגרם עקב טעויות, לשני הצדדים בעסקת מקרקעין, הוא גדול מאד. הניסיון מלמד שככל שהעסקה גדולה יותר, כך רכיב הסיכון משמעותי יותר. לעיתים אפילו טעות קטנה בחוזה מכר, שמקורה בחוסר תשומת לב, עלולה לגרום להפסדים כספיים גדולים. תפקידם של עורכי דין המלווים עסקאות מקרקעין הוא למזער את רכיב הסיכון בעסקה.
  לאילו תחומים כדאי להתייחס בעת ביצוע עסקת מקרקעין?

  1. בירור נושא זהות המוכר ושעבוד דירה:
   האם קיימת "הערת אזהרה" בטאבו לגבי הדירה לטובת אדם אחר, האם המוכר הוא אכן הבעלים האמיתי של הדירה?
   האם הדירה מגיעה אלינו ללא חובות לעירייה, לבעלים קודמים, ללא שעבודים לבנקים או לבעלי חובות? האם יש על הדירה משכנתא, והאם היא מסולקת?
  2. נושא המיסוי:
   האם נמכרה על ידכם דירה אחרת בארבע השנים האחרונות? האם הינכם זכאים לפטור ממס? האם בעסקה מעורבים מיסים כגון מס רכישה או מס שבח? האם יש דרך (חוקית) לדחות את תשלום המס או להיות פטורים ממנו?
   האם יוטל עליכם מס השבחה משום שהאזור עומד בפני עליית ערך כתוצאה מתוכנית עירונית או זכויות חדשות שמועצת העיר עומדת להעניק לתושבי השכונה?
  3. דרישת הכתב:
   על פי החוק, קניית דירה או עסקת מכירה חייבת להיעשות בכתב ולא בעל פה. מסיבה זו – "זיכרון דברים" הוא מסמך מסוכן משום שהוא מסכם את העסקה כאילו היה זה ההסכם הסופי. מאחר ואין זה באמת החוזה הסופי, יכול מישהו למצוא עצמו חתום על הסכם לכל דבר, אך ללא כסף וללא דירה.

  מעבר לשלושת התחומים הללו יש נושאים רבים ומורכבים נוספים, הקשורים ב-דיני מקרקעין המתייחסים לרכישת דירה או מכירת דירה. על כן חשוב כל כך לשכור שירותי עורך דין המתמחה ב-דיני מקרקעין בעת רכישה או מכירה. עורך דין מקרקעין ילווה את המוכר / קונה לאורך כל התהליך ויטפל באופן מקצועי בכל הפרטים והאותיות הקטנות של חוזה המכר.
  זכרו! עדיף לשלם את עמלת עורך הדין מאשר לשלם מאוחר יותר סכומים הרבה יותר גדולים בשל טעויות של חוסר ניסיון ו/או חוסר ידע שנעשו בעת החתימה על חוזה מכר. 

  מעוניין להתייעץ? התקשר היום לעו"ד דרור גלמן טלפון 03-5222129
  ופנייתך תענה באופן מיידי. * הפנייה והכתוב ממוענים לנשים וגברים כאחד.

  :
  :
  :
  :
  ...Loading...
  מאמרים בנושא
  חשיבות הליווי של עורך דין מקרקעין

  קניית דירה יד שנייה - המדריך המלא

  החלטתם על קניית דירה יד שנייה? ראיתם דירה שמתאימה לכם מבחינת המיקום, הגודל והמחיר? יש מספר דברים שעליכם לבדוק ולדעת קודם לכל.
  קניית דירה יד שנייה - המדריך המלא
  חשיבות הליווי של עורך דין מקרקעין

  מיסוי מקרקעין

  בענייני מיסוי מקרקעין, רק עו"ד מיומן יחסוך לך טרחה רבה וכסף. קרא מדוע חשוב לפנות לעו"ד ופנה לעו"ד דרור גלמן
  מיסוי מקרקעין
  חשיבות הליווי של עורך דין מקרקעין

  הערת אזהרה עסקה נוגדת

  מהי הערת אזהרה? לצורך מה אני צריך הערת אזהרה? ומה זה אומר כאשר יש הערת אזהרה שאני רוכש נכס או דירה או חנות?
  הערת אזהרה עסקה נוגדת
  חשיבות הליווי של עורך דין מקרקעין

  פירוק שיתוף במקרקעין

  החוק מעודד שותפים במקרקעין לפרק שותפותם. איך מפרקים את השיתוף? מה קובע החוק? אתם חייבים לדעת למה עליכם לעשות כן עם עו"ד בקיא ומנוסה.
  פירוק שיתוף במקרקעין
  חשיבות הליווי של עורך דין מקרקעין

  מדריך על הסיכונים ברכישת דירה מקבלן לעומת רכישת דירה יד שניה

  בעסקאות של קניית דירה מקבלן וגם יד שנייה טמונים סיכונים מסוימים שחשוב להכירם בטרם החתימה על חוזה מכר.
  מדריך על הסיכונים ברכישת דירה מקבלן לעומת רכישת דירה יד שניה
  שתף דף זה:

  תוכן האתר ניתן לציבור הרחב לתועלת קבלת אינפורמציה כללית בלבד, הוא אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי יחידני, הניתן על ידי עורך דין מנוסה. 
  התקשרו עכשיו למשרד עו"ד דרור גלמן, ללא מחויבות: 03-5222129 ופנייתכם תענה באופן מיידי