חלוקת רכוש בגירושין, עשו זאת נכון ובזמן

תוכן עניינים:
  בית המשפט החליט לחלק את הכסף
  כתבו עלינו

  "עורך דין דרור גלמן מסייע לבנו התאילנדי של ישראלי שנפטר, לקבל אזרחות"
  הקישור לכתבה המלאה

  הטיפול היה, לא רק, מהיר טוב וענייני כי אם מלא רצון לעזור, חם ואנושי...
  עובדיה דודסון
  קרא עוד

  להודות לך מקרב לב על הטיפול האכפתי, היעיל, המסור ובמיוחד- המקצועי והאמין, לו זכינו ממך...
  יעקב ושרית שמיר
  קרא עוד

  תודתי והערכתי לך, לאחר השלמת שתי עסקאות נדל"ו (מכירה וקניית דירה)...
  אילן וינר
  קרא עוד

  רציתי להודות לך על הליווי המשפטי המסור והמקצועי שהענקת לי במכירה ורכישת הדירות שלי 
  אהרון בוזקר, מהנדס
  קרא עוד

  תודה על הטיפול המסור בחוזה רכישת דירה. היית לנו לעזר רב, נשמח להיעזר בך שוב
  משפחת מיכאל
  קרא עוד

  עו"ד דרור גלמן טיפל עבורי בתיק מורכב. הראה מקצועיות, יכולת ״לקרא את המפה״ ולנתב את התיק לכיוונים שפעלו לטובתי. ככל שלמדתי להכיר אותו יותר, גיליתי, שמעבר...
  טל אייל
  קרא עוד

  גירושין אינם קלים כלל ועיקר לאיש. בני הזוג המתגרשים עוברים תקופה קשה, והרגשות הסבוכים המלווים את התהליך אינם מקלים על בני הזוג להגיע להסכמות בדבר חלוקת הרכוש וסיום הקשר ביניהם. כל אלה מקשים על חלוקת רכוש בגין גירושין והופכים אותה לעתים למכשול שמונע מבני הזוג לסיים את היחסים הזוגיים בצורה פשוטה ותרבותית.

  על פי חוק, הגורם היחיד על פי ההלכה שמוסמך להפקיע נישואין של יהודים בישראל הוא בית הדין הרבני, אולם את ענייני חלוקת הרכוש ניתן להסדיר בערכאות אחרות מאשר בית הדין הרבני. למרות זאת, לעתים רבות, אין מנוס אלא לפנות לערכאות השונות כדי לסיים את הליך הגירושין, בפרט כאשר בני הזוג לא מצליחים להגיע להסכמות או לא ניסחו אותן מראש. העצה הטובה ביותר שניתן להשיא בעניין זה היא שמומלץ לפנות אל עורך דין מוקדם ככל הניתן, ומומלץ לפני הנישואין, כדי להבטיח את זכויותיכם.

  ליעוץ, התקשרו כעת לטלפון 03-5222129 ופנייתכם תענה באדיבות, מקצועיות ודיסקרטיות מלאה. 

  חלוקת רכוש על פי הסכם ממון

  חלוקת רכוש בגין גירושין ניתן לעשות בכמה דרכים: בני זוג אשר ערכו טרם הנישואין הסכם ממון או אשר הגיעו להסכם כזה אף לאחר הנישואין, יכולים בהליך פשוט יחסית לאשרו בבית המשפט לענייני משפחה. במקרה כזה, הסכם הממון מקבל תוקף של פסק דין והוא מחייב את הצדדים וכל מי שנוגע לעניין כאילו הורה על כך בית המשפט עצמו. זה המצב העדיף, אולם פעמים רבות בשל חוסר מודעות וסיבות נוספות, זוגות רבים אינם עורכים הסכם ממון טרום נישואין ומגיעים אל הגירושין ללא הסכם כזה. כאמור, גם אחרי הנישואין ניתן לערוך הסכם ממון, אולם ככל שהדבר נעשה בסמוך או במהלך הגירושין, התחושה הקשה ומערכת היחסים ששרויה במשבר, עשויים להקשות על בני הזוג להגיע להסכמות. במיוחד בתקופה כזו, מומלץ לפנות לייעוץ אצל עורך דין אשר מעניק שירות גישור שתכליתו לסייע לבני הזוג להגיע להסכמות, שניתן יהיה לעגן בהסכם, ובכך לחסוך את הצורך בהתדיינות משפטית והחרפת המצב.

  חלוקת רכוש על ידי הערכאות ומרוץ הסמכויות

  הואיל והחוק בישראל קובע כי ענייני גירושין ונישואין של יהודים בישראל יידונו בסמכותו הבלעדית של בית הדין הרבני, את ההחלטה על הגירושין עצמם ייתן בית הדין הרבני. אולם את ההחלטה מה ייעשה ברכוש, ככל שהיא נדרשת, ניתן לקבל מאת בית הדין הרבני או בית המשפט לענייני משפחה. כיצד קובעים היכן העניין יידון? בהתאם למקום הראשון בו הוגשה הבקשה. אם היא נכרכה לתביעת הגירושין ובית הדין הרבני החל לדון בחלוקת הרכוש, אז קנה בית הדין הרבני סמכות. לעומת זאת אם הוגשה הבקשה לבית המשפט לענייני משפחה וזה החל לדון, הדיון יתקיים בו. כך נוצר מרוץ סמכויות בו "רצים" בני הזוג אל הערכאה העדיפה מבחינתם, בהסתמך על הדינים לפיהם מחליטה כל ערכאה.

  ישנם דברים אשר על פי חוק יחסי ממון מחולקים באופן שווה בין בני הזוג, ואשר גם בית הדין הרבני מחויב להם, אולם עדיין ישנם הבדלים באופן הפסיקה של הערכאות השונות. נוסף על הבדלים אלו, הרי שיש להביא בחשבון גם אספקטים נוספים של חלוקת הרכוש, כגון מסים שונים שאתם עלולים לשאת בהם בעת מימוש נכסים (בפרט כאשר מדובר במקרקעין ונדל"ן) ואשר יכולים להקשות מאוד מבחינה כלכלית על בני הזוג, בשעה שממילא קשה במובן הכלכלי.

  כיצד תוכלו לדעת איזו ערכאה מתאימה לכם? כיצד תדעו לבצע חלוקת רכוש בגין גירושין בצורה נכונה? מובן כי הדרך הטובה ביותר לעשות את זה היא באמצעות היוועצות עם עורך דין שעוסק בתחום דיני המשפחה. ככלל, יעדיפו עורכי הדין להימנע מההתדיינות בערכאות השונות, משום שזאת יכולה להיות ארוכה ומתישה, בפרט כאשר נמצאים במצב של עימות בין בני הזוג, וככל שהרגשות בגירושין קשים יותר. אולם, בלית ברירה, ידעו עורכי הדין להמליץ לכם על הערכאה העדיפה מבחינתכם.

  משרדו של עו"ד דרור גלמן ערוך ומוכן לייעץ לכם בכל אחד מהשלבים שבדרך. המשרד צבר ניסיון רב בליווי אנשים בהליכי גירושין, כמו גם בסיוע לזוגות לגבש הסכמי ממון.

  מעוניין להתייעץ? התקשר היום לעו"ד דרור גלמן טלפון 03-5222129
  ופנייתך תענה באופן מיידי. * הפנייה והכתוב ממוענים לנשים וגברים כאחד.

  :
  :
  :
  :
  ...Loading...
  מאמרים בנושא
  חלוקת רכוש בגירושין

  הסכם ממון לפני נישואין לעומת הסכם ממון לאחר נישואין

  מהם ההבדלים בין הסכם ממון לפני הנישואין לבין לאחריהם? מהם היתרונות בעריכת הסכם לפני ולמה כדאי גם אחרי.
  הסכם ממון לפני נישואין לעומת הסכם ממון לאחר נישואין
  חלוקת רכוש בגירושין

  תביעת מזונות ילדים וקטינים

  מהם מאפייני מזונות לילדים? מי מעניק אותם? ואיך עושים זאת נכון?
  תביעת מזונות ילדים וקטינים
  חלוקת רכוש בגירושין

  הסכם גירושין

  גירושין הנם נושא עדין ומורכב. הסכם גירושין הוא הדרך הנעימה והמועדפת לטפל בנושא זה. על מה שחשוב לדעת, לפניכם.
  הסכם גירושין
  חלוקת רכוש בגירושין

  תביעה למזונות אישה

  תביעה למזונות אישה, ילדים ומקרה הוצאה לפועל במזונות. הכל על מזונות.
  תביעה למזונות אישה
  שתף דף זה:

  תוכן האתר ניתן לציבור הרחב לתועלת קבלת אינפורמציה כללית בלבד, הוא אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי יחידני, הניתן על ידי עורך דין מנוסה. 
  התקשרו עכשיו למשרד עו"ד דרור גלמן, ללא מחויבות: 03-5222129 ופנייתכם תענה באופן מיידי