כל מה שצריך לדעת על התרת נישואין

תוכן עניינים:
  כתבו עלינו

  "עורך דין דרור גלמן מסייע לבנו התאילנדי של ישראלי שנפטר, לקבל אזרחות"
  הקישור לכתבה המלאה

  הטיפול היה, לא רק, מהיר טוב וענייני כי אם מלא רצון לעזור, חם ואנושי...
  עובדיה דודסון
  קרא עוד

  להודות לך מקרב לב על הטיפול האכפתי, היעיל, המסור ובמיוחד- המקצועי והאמין, לו זכינו ממך...
  יעקב ושרית שמיר
  קרא עוד

  תודתי והערכתי לך, לאחר השלמת שתי עסקאות נדל"ו (מכירה וקניית דירה)...
  אילן וינר
  קרא עוד

  רציתי להודות לך על הליווי המשפטי המסור והמקצועי שהענקת לי במכירה ורכישת הדירות שלי 
  אהרון בוזקר, מהנדס
  קרא עוד

  תודה על הטיפול המסור בחוזה רכישת דירה. היית לנו לעזר רב, נשמח להיעזר בך שוב
  משפחת מיכאל
  קרא עוד

  עו"ד דרור גלמן טיפל עבורי בתיק מורכב. הראה מקצועיות, יכולת ״לקרא את המפה״ ולנתב את התיק לכיוונים שפעלו לטובתי. ככל שלמדתי להכיר אותו יותר, גיליתי, שמעבר...
  טל אייל
  קרא עוד

  במדינת ישראל דיני אישות עבור גירושין ונישואין מצויים בסמכותו הבלעדית של בית דין דתי. כלומר, גם אם הינכם חילוניים אתם חייבים להתחתן או להתגרש רק בטקס דתי, ועל פי דיני ערכאה משפטית זו. יתרה מכך, גם אם בחרתם להימנע מטקס דתי ולהתחתן בחתונה אזרחית בקפריסין, במידה שתחליטו להתגרש תיאלצו לבצע זאת בבית דין רבני. ואולם, החוק מגדיר אלטרנטיבה אחרת המכונה התרת נישואין מקרים מיוחדים.

  כצעד ראשון, אני ממליץ לפנות אליי ולהיעזר בניסיוני העשיר בתחום על מנת להבין מהן התרת נישואין ובקשה להתרת נישואין, וכיצד ההליך מתבצע בפועל. בנוסף, חשוב להבין כי מדובר בהליך מורכב המערב ערכאות משפטיות ודתיות שונות, לא מעט התעסקות בירוקרטית וכמובן התדיינות מול הצדדים. הניסיון מורה כי עו"ד בעל ידע מעמיק בתחום יכול לסייע בקיצור ההליכים ובהגעה להסכמות הוגנות.

  מהי התרת נישואין

  התרת נישואין הינה הליך גירושין מיוחד המיועד למי שהתחתן בחתונה אזרחית, ואינו יכול להתגרש תחת הגדרות בית דין דתי. הווה אומר, שהליך זה אינו קביל אם שניכם בני אותה דת החייבים להתגרש תחת ערכאה דתית. מאידך, סוגי התרת נישואין הרלוונטיים הם אלו הנוגעים לזוגות מעורבים, חסרי דת או שיהדותם מוטלת בספק. ההליך עצמו מטופל על ידי בית משפט לענייני משפחה באמצעות פסק דין להתרת הנישואין, שהינו קביל מבחינה חוקית לגירושין. יחד עם זאת, חשוב שתדעו כי לא אחת יש צורך לפנות אל בית דין רבני או בית דין דתי אחר, בכדי לקבל את אישורם שגירושין על פי הדת הינם אפשריים. מעבר לכך, חשוב שתבינו כי מבחינה חוקית התרת נישואין הינה בעלת מעמד זהה לזה של גירושין, על כל המשתמע מכך. בלעדיה אין אפשרות להינשא בשנית, והיא כוללת מחויבויות וזכויות של גירושין כמו תשלומי דמי מזונות, משמורת וחלוקת רכוש.

  הליך התרת נישואין

  לפני שאתם בכלל מתחילים בהליך התרת נישואין חשוב שתפנו אל עו"ד התרת נישואין. זאת על מנת שיוודא אם ההליך רלוונטי עבורכם, ובמידה שכן ילווה אתכם לכל אורכו. בתחילתו של הליך התרת נישואין נדרש מכם להגיש בקשה לבית משפט לענייני משפחה ביחד, לחוד או רק על ידי צד אחד. יש לציין כי במקרים בהם רק אחד מבני הזוג מעוניין להתגרש, ההחלטה אם לאשר בקשה להתרת נישואין הינה בסמכותו של בית המשפט. בכל מקרה, בית המשפט יבחן את הבקשה שהגשתם בפניו מבחינת סמכות בינלאומית ועניינית. לאחר מכן יבחן את השייכות הדתית של מבקשי הבקשה, בחינה שלא אחת תערב גם בית דין דתי שיקבע אם יש צורך בהליך גירושין לפי דין אישי. יש לציין כי אם הכרזתם על עצמכם כחסרי דת תידרשו להוכיח טענה זו על ידי עד קרוב. ועדיין, סביר להניח כי מבחינת היהדות ימשיכו להכיר בכם ככאלו. בכל אופן, במידה שלא קיים צידוק לגירושין דתיים, בית המשפט לענייני משפחה יפעל להתרת נישואין אזרחיים. בסיום ההליך ייקבע הסכם התרת נישואין הדומה למעשה באופיו להסכם גירושין.

  בקשה להתרת נישואין

  על מנת להתחיל בהליך התרת נישואין בני הזוג נדרשים להגיש בקשה מתאימה בפני בית משפט לענייני משפחה. בבקשה עצמה יש לרשום את הסיבות לגירושין ולמלא פרטים אישיים מלאים, וכמו כן יש לרשום שייכות דתית, אזרחות, מועד ומקום עריכת טקס נישואין, ופרטים אודות ילדים קטינים משותפים שלכם. לבקשה זו תדרשו לצרף תעודת נישואין מקורית, טופס "הרצאת פרטים בתיק עיקרי", והחלטה של בית משפט עליון. זאת בנוסף לתעודות ואישורים אודות השתייכותו הדתית של כל אחד מבני הזוג. כמו כן תידרשו לצרף לבקשה תצהיר המאמת את תכניה ותרגומי נוטריון מאושרים של המסמכים השונים המצורפים שאינם בשפה העברית. את הבקשה יש להגיש מודפסת עם 3 עותקים לידי מזכירות בית המשפט לענייני משפחה, ולשלם עבורה אגרה באשראי או במזומן. אם אתם לא יכולים לשלם את האגרה תוכלו לקבל במזכירות בית המשפט טופס מיוחד לקבלת פטור מתשלום, אותו יש למלא ולהגיש ביחד עם שאר פרטי בקשת התרת נישואין.

  עו"ד להתרת נישואין

  עקב מורכבותו של התחום, בכל מקרה של בקשה והליך התרת נישואין אני ממליץ שתפנו אליי לקבלת מידע, הכוונה, ייעוץ וייצוג. עו"ד משפחה המתמחה בגירושין ובהתרת נישואין יתרום באופן משמעותי לקיצור הליכי התרת הנישואין, ויחסוך לכם הרבה מאוד התרוצצויות מיותרות בין בית הדין הרבני ובתי המשפט. מעבר לכך, מצויים בידיי הידע והיכולת לייצג אתכם באופן מלא בהתאם לזכויותיכם בחוק, ולפי הצרכים המיוחדים שלכם. לבסוף, חשוב ציין כי הייצוג מטעמי עוסק בין היתר בכל הקשור לניהול מו"מ, דמי מזונות, משמורות וחלוקת רכוש.

  מעוניין להתייעץ? התקשר היום לעו"ד דרור גלמן טלפון 03-5222129
  ופנייתך תענה באופן מיידי. * הפנייה והכתוב ממוענים לנשים וגברים כאחד.

  :
  :
  :
  :
  ...Loading...
  מאמרים בנושא
  כל מה שצריך לדעת על התרת נישואין

  תביעת מזונות ילדים וקטינים

  מהם מאפייני מזונות לילדים? מי מעניק אותם? ואיך עושים זאת נכון?
  תביעת מזונות ילדים וקטינים
  כל מה שצריך לדעת על התרת נישואין

  תביעה למזונות אישה

  תביעה למזונות אישה, ילדים ומקרה הוצאה לפועל במזונות. הכל על מזונות.
  תביעה למזונות אישה
  כל מה שצריך לדעת על התרת נישואין

  גירושין בהסכמה

  גירושין אינם חייבים להיות עניין כואב ומתסכל. גירושין בהסכמה הם האופציה הנכונה עבור רבים. כנסו לקרוא על כך.
  גירושין בהסכמה
  שתף דף זה:

  תוכן האתר ניתן לציבור הרחב לתועלת קבלת אינפורמציה כללית בלבד, הוא אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי יחידני, הניתן על ידי עורך דין מנוסה. 
  התקשרו עכשיו למשרד עו"ד דרור גלמן, ללא מחויבות: 03-5222129 ופנייתכם תענה באופן מיידי