הפרת הבטחת נישואין

תוכן עניינים:
  זוג במריבה - אילוסטרציה
  כתבו עלינו

  "עורך דין דרור גלמן מסייע לבנו התאילנדי של ישראלי שנפטר, לקבל אזרחות"
  הקישור לכתבה המלאה

  הטיפול היה, לא רק, מהיר טוב וענייני כי אם מלא רצון לעזור, חם ואנושי...
  עובדיה דודסון
  קרא עוד

  להודות לך מקרב לב על הטיפול האכפתי, היעיל, המסור ובמיוחד- המקצועי והאמין, לו זכינו ממך...
  יעקב ושרית שמיר
  קרא עוד

  תודתי והערכתי לך, לאחר השלמת שתי עסקאות נדל"ו (מכירה וקניית דירה)...
  אילן וינר
  קרא עוד

  רציתי להודות לך על הליווי המשפטי המסור והמקצועי שהענקת לי במכירה ורכישת הדירות שלי 
  אהרון בוזקר, מהנדס
  קרא עוד

  תודה על הטיפול המסור בחוזה רכישת דירה. היית לנו לעזר רב, נשמח להיעזר בך שוב
  משפחת מיכאל
  קרא עוד

  עו"ד דרור גלמן טיפל עבורי בתיק מורכב. הראה מקצועיות, יכולת ״לקרא את המפה״ ולנתב את התיק לכיוונים שפעלו לטובתי. ככל שלמדתי להכיר אותו יותר, גיליתי, שמעבר...
  טל אייל
  קרא עוד

  יום הנישואין קרב ובא, ההכנות בעיצומן וסף ההתרגשות עולה, אך הנה ברגע האחרון מודיע לכם הצד השני על ביטול האירוע. כל מי שנקלע לסיטואציה הכאובה הזו בוודאי מכיר את תחושות התסכול והכעס, את חוסר האונים ואף את המשבר הכלכלי שכרוך בהפרה ההבטחה. לכן, חשוב לי להסביר שהחוק בישראל מכיר בחוסר הצדק שבהפרת הבטחת נישואין, וזאת במסגרת חוק החוזים. ההכרה שמקורה עוד בחוק האנגלי מאפשרת להגיש תביעת פיצויים בגין עוגמת נפש ו/או נזק ממון שנגרמו לצד השני.

  מהי בדיוק הבטחת נישואין בעיני החוק

  מדוע בכלל שהחוק יראה בכוונה להינשא כהבטחה, והלא היא בסך הכל הכמה חופשית בין שני בוגרים? זוהי שאלה ששואלים אותי לא פעם ואני משיב שאכן, לא כל החלטה על נישואין קבילה בעיני החוק. לדוגמא, סביר להניח שלא תוכר בבית המשפט הצעת נישואין בארבע עיניים בלילה בהיר על שפת הים, אשר נענתה חיוב ובוטלה בבוקר המחרת. בעיני החוק, הבטחת נישואין דורשת המצאת הוכחת מוצקות, כמו הודעה לבני משפחה ומכרים על חתונה מתוכננת, טקס אירוסין, שליחת הזמנות לאירוע או הזמנת אולם לחתונה. למעשה, בית המשפט מבחין בין הבעת נכונות להתחתן לבין הצהרת נישואין רשמית.

  ליעוץ, התקשרו כעת לטלפון 03-5222129 ופנייתכם תענה באדיבות, מקצועיות ודיסקרטיות מלאה. 

  משרדנו מכבד ומעניק שירות בהתאם לעדכון התעריף המינימאלי מטעם לשכת עורכי הדין.
  עדכון זה מופיע באתר תחת "יעוץ משפטי" ותוכלו למצוא אותו גם באינטרנט בחיפוש מהיר.

  אילו פיצויים קיימים בגין הפרת הבטחת נישואין

  האם הפרתם הבטחת נישואין? אם כך, עליי לבשר לכם שניתן לתבוע מכם פיצויים בגין עוגמת נפש ונזק ממון שנגרמו לצד השני. גובה הפיצויים משתנה ממקרה למקרה, ונקבע על פי בדיקת הנזק שנגרם לצד התובע בגין אי עריכת הנישואין. מה יכלול הפיצוי? אתם בוודאי יכולים להעלות על הדעת את הנזקים הממוניים, כמו הוצאות עבור טקס אירוסין, מתנות יקרות ערך לבן הזוג, הוצאות עבור טקס חינה ועלויות הקשורות לחתונה עצמה. על אלו מצטרפים כאמור נזקים שאינם ממוניים בגין סבל, פגיעה בכבוד ודיכאון נפשי, ואילו נשים מבוגרות יכולות לתבוע עקב הקטנת סיכוייהן להתחתן וללדת ילדים במסגרת משפחתית.

  דוגמאות מפסיקות

  במידה שאתם מעורבים בהפרת הבטחת נישואין אתם יודעים כי מדובר במצב מורכב מאוד, כך שהתביעות עשויות להצליח או להיכשל, ועל כל פנים משתנות לפי מאפייני המקרה. לא מעט תלוי בניסיונו וכישוריו של עורך הדין שייצג אתכם, וביכולתו להוכיח ולשכנע את בית המשפט בדבר ביטולה של הבטחה ממשית ומידת הנזק הכרוכה בה. אביא כדוגמא מקרה של אישה שהתגרשה לאור הבטחת מאהבה להתחתן עימה, ואפילו נולד להם ילד משותף. בית המשפט קיבל את תביעתה והגבר המעורב חויב בתשלום פיצויים. לעומת זאת, נדחתה תביעה אחרת בגין הפרת הבטחת נישואין, למרות הצגת עדים וראיות של תכתובת מסרונים, מכיוון שלטענת בית המשפט מדובר היה בהבעת רצון להתחתן מצד הגבר ולא בהצעת נישואין רשמית.

  לא מוכנים לעבור בשתיקה על הפרת הבטחת נישואין

  אם הפרו לכם הצעת נישואין ואתם לא מוכנים לעבור על כך בשתיקה, הרי שבהחלט ניתן לפעול בעניין. לרשותכם עומד ניסיוני הרב בכל הקשור לדיני נישואין, ובעזרתי תוכלו לגבש תביעה מוצקה המוכיחה את טענותיכם בדרך אל הפיצויים המגיעים לכם. הינכם מוזמנים להתקשר אליי בכל עת, ואשמח לסייע לכם בתביעתכם.

  מעוניין להתייעץ? התקשר היום לעו"ד דרור גלמן טלפון 03-5222129
  ופנייתך תענה באופן מיידי. * הפנייה והכתוב ממוענים לנשים וגברים כאחד.

  :
  :
  :
  :
  ...Loading...
  שתף דף זה:

  תוכן האתר ניתן לציבור הרחב לתועלת קבלת אינפורמציה כללית בלבד, הוא אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי יחידני, הניתן על ידי עורך דין מנוסה. 
  התקשרו עכשיו למשרד עו"ד דרור גלמן, ללא מחויבות: 03-5222129 ופנייתכם תענה באופן מיידי