הסכם ממון לפני נישואין לעומת הסכם ממון לאחר נישואין

תוכן עניינים:
  כתבו עלינו

  "עורך דין דרור גלמן מסייע לבנו התאילנדי של ישראלי שנפטר, לקבל אזרחות"
  הקישור לכתבה המלאה

  הטיפול היה, לא רק, מהיר טוב וענייני כי אם מלא רצון לעזור, חם ואנושי...
  עובדיה דודסון
  קרא עוד

  להודות לך מקרב לב על הטיפול האכפתי, היעיל, המסור ובמיוחד- המקצועי והאמין, לו זכינו ממך...
  יעקב ושרית שמיר
  קרא עוד

  תודתי והערכתי לך, לאחר השלמת שתי עסקאות נדל"ו (מכירה וקניית דירה)...
  אילן וינר
  קרא עוד

  רציתי להודות לך על הליווי המשפטי המסור והמקצועי שהענקת לי במכירה ורכישת הדירות שלי 
  אהרון בוזקר, מהנדס
  קרא עוד

  תודה על הטיפול המסור בחוזה רכישת דירה. היית לנו לעזר רב, נשמח להיעזר בך שוב
  משפחת מיכאל
  קרא עוד

  עו"ד דרור גלמן טיפל עבורי בתיק מורכב. הראה מקצועיות, יכולת ״לקרא את המפה״ ולנתב את התיק לכיוונים שפעלו לטובתי. ככל שלמדתי להכיר אותו יותר, גיליתי, שמעבר...
  טל אייל
  קרא עוד

  אנקדוטה מוכרת בקרב עורכי הדין למשפחה בישראל (ואולי אף בעולם) גורסת כי לעולם איננו מתגרשים מאותו אדם שאיתו התחתנו. בישראל הדברים נכונים כפליים בשל האופן בו בנויה המערכת, שלעתים קרובות מעלה את בני הזוג המעוניינים להתגרש על מסלול התנגשות. בניגוד לכל השמועות, הדעות והניסיונות לייצר מסלולי-זוגיות חדשים ואלטרנטיביים, רשמית בישראל, אין אפשרות להינשא אלא על פי הדין האישי. באשר לרוב אזרחי המדינה, חוק השיפוט של בתי הדין הרבניים קובע כי ענייני נישואין וגירושין של יהודים יידונו בסמכותו הבלעדית של בית הדין הרבני ועל פי ההלכה היהודית. משמעות הדבר היא, שבלי קשר לדעתכם על בית הדין הרבני או ההלכה, עליכם להינשא ולהתגרש בבית הדין הרבני.

  למרות שההחלטה על גירושין הינה בסמכותו הבלעדית של בית הדין הרבני, הרי שענייני הרכוש הנוגעים לגירושין, אינם בסמכותו הבלעדית, וניתן להגיש תביעה לחלוקת הרכוש בבית המשפט לענייני משפחה או לכרוך אותה לתביעת הגירושין בבית הדין הרבני. כך נוצר "מרוץ סמכויות", שכן הערכאה שבה פותחים את ההליך קודם, היא זו שתדון ותכריע – וכל אחד מבני הזוג יודע היכן עדיף לו שהתיק יידון. אפשר לעקוף את כל המרוץ באמצעות הסכמה מראש על אופן חלוקת הרכוש במקרה של גירושין, וזאת באמצעות הסכם ממון לפני נישואין.

  כלומר, ניתן לערוך הסכם ממון לפני נישואין או לאחריהם ואף במסגרת הגירושין, אולם ישנם יתרונות רבים להגיע להכנת הסכם יחסי ממון לפני נישואין, על פני הסכם ממון לאחר נישואין.

  ליעוץ, התקשרו כעת לטלפון 03-5222129 ופנייתכם תענה באדיבות, מקצועיות ודיסקרטיות מלאה. 

  מדוע עדיף הסכם ממון טרום נישואין?

  חשוב להבין כי גירושין אינם אירוע פעוט וחסר משמעות בחייו של אדם. בדרך כלל מדובר בתקופה קשה מאוד מבחינה רגשית בעבור שני בני הזוג העוברים את הגירושין. בנוסף על כך, כאשר מעורבים בעניין גם ילדים, הקושי גובר עוד יותר. הקושי הרגשי מוסיף על הקושי שקיים ממילא להגיע להסכמה, ויכול לגרום לכך שמסיבות לא ענייניות בני הזוג ירצו לפגוע אחד בשני.

  בנוסף, הסכם ממון לפני נישואין אפשר לאשר באמצעות נוטריון בלבד, בלי צורך לאשר את ההסכם בבית המשפט, דבר שנדרש כאשר מדובר על הסכם ממון לאחר נישואין. עניין זה יכול להקשות על הגירושין משום שהוא דורש הכרעה בעניין ופנייה לערכאה נוספת.

  בהינתן כל אלה, ובכדי למנוע את המצבים האלה, חשוב וכדאי להגיע למעמד הנישואין לאחר שכבר גיבשתם יחדיו הסכם ממון טרום נישואין. הסכם הממון יגדיר בדיוק את זכויות בני הזוג ברכוש המשותף וזה שכל אחד מהם הביא אל תוך הזוגיות. העובדה שעושים את זה בתקופה שבה בני הזוג מעוניינים לשתף פעולה, עוזרת להגיע להסדר צודק ומוסכם, שלא בלית ברירה.

  היעזרו במקצוענים – זה קריטי

  כמו כל הסכם משפטי מחייב, חשוב שייכתב על ידי עורך דין, אשר יידע כיצד לנסח נכון את ההסכמות בין בני הזוג, באופן המדויק ביותר, וזה אשר יידע לומר לכם איזה נתונים צריכים להיכלל בחוזה כדי לכסות בצורה מקסימלית את כל התחומים שנדרשות בהם הסכמות.

  עו"ד גלמן , אשר צבר ניסיון רב בטיפול בתחום זה של דיני המשפחה, ערוך להציע לכם את הליווי המקצועי ביותר לעריכת הסכם יחסי ממון לטובת שני הצדדים.

  מעוניין להתייעץ? התקשר היום לעו"ד דרור גלמן טלפון 03-5222129
  ופנייתך תענה באופן מיידי. * הפנייה והכתוב ממוענים לנשים וגברים כאחד.

  :
  :
  :
  :
  ...Loading...
  מאמרים בנושא
  הסכם ממון לפני נישואין לעומת הסכם ממון לאחר נישואין

  הסכם יחסי ממון

  רומנטיקה ואהבה זה דבר חשוב ואפילו מאוד רצוי . אך לצד הרומנטיקה ואהבה צריך הסכם ממון
  הסכם יחסי ממון
  שתף דף זה:

  תוכן האתר ניתן לציבור הרחב לתועלת קבלת אינפורמציה כללית בלבד, הוא אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי יחידני, הניתן על ידי עורך דין מנוסה. 
  התקשרו עכשיו למשרד עו"ד דרור גלמן, ללא מחויבות: 03-5222129 ופנייתכם תענה באופן מיידי