מה גובר על מה, צוואה או הסכם ממון?

תוכן עניינים:
  מה גובר על מה, צוואה או הסכם ממון?
  כתבו עלינו

  "עורך דין דרור גלמן מסייע לבנו התאילנדי של ישראלי שנפטר, לקבל אזרחות"
  הקישור לכתבה המלאה

  הטיפול היה, לא רק, מהיר טוב וענייני כי אם מלא רצון לעזור, חם ואנושי...
  עובדיה דודסון
  קרא עוד

  להודות לך מקרב לב על הטיפול האכפתי, היעיל, המסור ובמיוחד- המקצועי והאמין, לו זכינו ממך...
  יעקב ושרית שמיר
  קרא עוד

  תודתי והערכתי לך, לאחר השלמת שתי עסקאות נדל"ו (מכירה וקניית דירה)...
  אילן וינר
  קרא עוד

  רציתי להודות לך על הליווי המשפטי המסור והמקצועי שהענקת לי במכירה ורכישת הדירות שלי 
  אהרון בוזקר, מהנדס
  קרא עוד

  תודה על הטיפול המסור בחוזה רכישת דירה. היית לנו לעזר רב, נשמח להיעזר בך שוב
  משפחת מיכאל
  קרא עוד

  עו"ד דרור גלמן טיפל עבורי בתיק מורכב. הראה מקצועיות, יכולת ״לקרא את המפה״ ולנתב את התיק לכיוונים שפעלו לטובתי. ככל שלמדתי להכיר אותו יותר, גיליתי, שמעבר...
  טל אייל
  קרא עוד

  אם אתם מתכוונים לערוך הסכם ממון או שערכתם הסכם בעבר, הרי שמדובר בצעד מבורך התורם לביטחון הכלכלי במערכת הזוגית. יחד עם זאת, חשוב שתדעו שאם ההסכם שלכם עוסק גם בהסדרת הממון לאחר פטירה, עלולות בהחלט לצוץ בעיות מורכבות. למעשה, אין כל הבטחה שהדברים עליהם הסכמתם אכן יממשו.

  ליעוץ, התקשרו כעת לטלפון 03-5222129 ופנייתכם תענה באדיבות, מקצועיות ודיסקרטיות מלאה. 

  למה בכלל עורכים הסכם ממון?

  הסכם ממון נועד להסדיר את אופן חלוקת הרכוש הקיים והעתידי בין זוגות, הן במהלך חייהם המשותפים והן במקרה של פרידה. מכאן שההסכם עוסק בין היתר בדירות, חשבונות בנק, קרנות פנסיה ונכסים אחרים, תוך הגדרת חלקו המסוים של בן הזוג בהם. במידה שלא תערכו הסכם ממון ותחליטו על סיום קשר הנישואין או החיים המשותפים, יחול על רכושכם חוק יחסי הממון משנת 1973 הקובע חלוקה שווה של הנכסים. כלומר, הסכם הממון מאפשר לכם להתוות את החלוקה כראות עיניכם ובהתאם לרכוש שהביא עימו כל אחד לקשר, ומסייע לכם ליהנות משלוות נפש בכל הקשור לפן הכלכלי.

  אז מה הבעיה?

  חוק יחסי הממון קובע כי סיום קשר חל גם במקרה של פטירה, ולכן מבקשים זוגות רבים לכלול בהסכם הממון שלהם גם הסדרת רכוש לאחר פטירה. כוונתם אמנם חיובית מאחר שהם מבקשים להבטיח את רווחתם, ואולם הסכם שכזה כולל בתוכו מרכיבי צוואה והורשה. הבעיה היא שעל פי חוק לא ניתן להתחייב על ירושה עתידית אלא כן היא כלולה בצוואה. יתרה מכך – מה יקרה אם לאורך השנים אחד מכם יכתוב צוואה משל עצמו, שאינה עולה בקנה אחד עם הכתוב בהסכם הממון? מפסיקות רבות שניתנו בנושא ברור כי הצוואה גוברת על הסכם הממון, ובמקרים אלו נותר בן הזוג ללא הרכוש והביטחון הכלכלי להם ציפה.

  לא נעים ולא פשוט

  כדוגמא למצב בעייתי וכאוב אביא בפניכם את המקרה של רמי ורינה. רמי הגיע לקשר הנישואין עם דירה בבעלותו שאותה הורישו לו הוריו, ובהסכם הממון שלהם נאמר כי לאורך חייהם המשותפים תישאר הדירה בבעלותו, מבלי שלרינה יהיה בה חלק. מצב זה מתקיים גם במקרה של פרידה וגירושין, אך במידה שרמי ימות תעבור הדירה לבעלותה הגמורה של רינה ללא תנאי. ואולם, לאחר פטירתו של רמי טענו ילדיו כי חלק זה של הסכם הממון מנוגד להוראות החוק, ומלבד זאת רמי הותיר אחריו צוואה המותירה חצי מהדירה בבעלותם. לאחר מאבק כאוב וממושך קיבל בית המשפט את טענותיהם ורינה נותרה עם מחצית הדירה בלבד.

  אז מה עושים?

  לאור עבודתי כעורך דין המתמחה בהסכמי הממון, צוואות וירושות, אני מכיר היטב את המורכבות המשפטית של הנושא, ואת הסיכון למחלוקות כאובות והרסניות בין בני משפחה. לכן, אני ממליץ לבני זוג המעוניינים להסדיר ענייני רכוש במקרה של פטירה, לערוך לצד ההסכם גם צוואה. כך, הסכם הממון יסדיר באופן חוקי וברור את ההיבטים הכלכליים הנוגעים לחייכם המשותפים או לאחר פרידה, ואילו הצוואה תעניק לכם ביטחון ותמנע סכסוכים קשים לאחר פטירה. לנגד עיניי עומדת תמיד טובתם של שני בני הזוג והבטחת שלום המשפחה אף במצבים קשים, ואני מזמין גם אתכם ליצור עימי קשר לעריכת הסכם ממון וצוואה משולבים.

  מעוניין להתייעץ? התקשר היום לעו"ד דרור גלמן טלפון 03-5222129
  ופנייתך תענה באופן מיידי. * הפנייה והכתוב ממוענים לנשים וגברים כאחד.

  :
  :
  :
  :
  ...Loading...
  מאמרים בנושא
  מה גובר על מה, צוואה או הסכם ממון?

  הסכם יחסי ממון

  רומנטיקה ואהבה זה דבר חשוב ואפילו מאוד רצוי . אך לצד הרומנטיקה ואהבה צריך הסכם ממון
  הסכם יחסי ממון
  מה גובר על מה, צוואה או הסכם ממון?

  הסכם ממון לפני נישואין לעומת הסכם ממון לאחר נישואין

  מהם ההבדלים בין הסכם ממון לפני הנישואין לבין לאחריהם? מהם היתרונות בעריכת הסכם לפני ולמה כדאי גם אחרי.
  הסכם ממון לפני נישואין לעומת הסכם ממון לאחר נישואין
  מה גובר על מה, צוואה או הסכם ממון?

  הסכם ירושה בין יורשים

  בהעדר צוואה, הסכם בין יורשים מהווה דרך חוקית ויעילה להורשה, מונע מריבות בין בני משפחה באשר לחלוקת העיזבון וחוסך בהוצאות מיסוי.
  הסכם ירושה בין יורשים
  שתף דף זה:

  תוכן האתר ניתן לציבור הרחב לתועלת קבלת אינפורמציה כללית בלבד, הוא אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי יחידני, הניתן על ידי עורך דין מנוסה. 
  התקשרו עכשיו למשרד עו"ד דרור גלמן, ללא מחויבות: 03-5222129 ופנייתכם תענה באופן מיידי