הסכם ירושה בין יורשים

תוכן עניינים:
  תמונת אילוסטרציה - היורשים חוגגים הסכם מוצלח
  כתבו עלינו

  "עורך דין דרור גלמן מסייע לבנו התאילנדי של ישראלי שנפטר, לקבל אזרחות"
  הקישור לכתבה המלאה

  הטיפול היה, לא רק, מהיר טוב וענייני כי אם מלא רצון לעזור, חם ואנושי...
  עובדיה דודסון
  קרא עוד

  להודות לך מקרב לב על הטיפול האכפתי, היעיל, המסור ובמיוחד- המקצועי והאמין, לו זכינו ממך...
  יעקב ושרית שמיר
  קרא עוד

  תודתי והערכתי לך, לאחר השלמת שתי עסקאות נדל"ו (מכירה וקניית דירה)...
  אילן וינר
  קרא עוד

  רציתי להודות לך על הליווי המשפטי המסור והמקצועי שהענקת לי במכירה ורכישת הדירות שלי 
  אהרון בוזקר, מהנדס
  קרא עוד

  תודה על הטיפול המסור בחוזה רכישת דירה. היית לנו לעזר רב, נשמח להיעזר בך שוב
  משפחת מיכאל
  קרא עוד

  עו"ד דרור גלמן טיפל עבורי בתיק מורכב. הראה מקצועיות, יכולת ״לקרא את המפה״ ולנתב את התיק לכיוונים שפעלו לטובתי. ככל שלמדתי להכיר אותו יותר, גיליתי, שמעבר...
  טל אייל
  קרא עוד

  הדרך הבדוקה לחלוקת רכוש צודקת ולמניעת מריבות במשפחה ובין אחים

  אין לך סכסוך כואב יותר מאשר מריבות בין יורשים. פשוט נצבט הלב לראות אחים ואחיות שולפים ציפורניים ורבים על חלוקת הרכוש כאילו מדובר באוייבים בנפש. מכאן שיש רק שתי דרכים למנוע או לפתור את הסכסוך. לדאוג לעריכת צוואה ע"י ההורים עוד בחייהם, ובהיעדרה של צוואה לפנות אלי כדי להביא להסכם בין יורשים. והיתרונות רבים ומגוונים:

  • אחים צריכים להישאר אחים ולא יריבים נושאי משקעים
  • חלוקת הרכוש תהיה צודקת והוגנת לשביעות רצון כולם
  • הכסף שלכם צריך להישאר אצלכם ולא לשכר עורכי דין.
  • כידוע – סכסוכים עולים כסף, דורשים זמן והמון עצבים.
  • הסכם הירושה מתבסס גם על תכנון כלכלי שמקטין ואף מביא לפטור מתשלומי מיסים (מס שבח, מס רכישה...)
  וזו המומחיות שלי:

  להביא להסכם בין יורשים הוגן ומהיר וללא מריבות
  עו"ד דרור גלמן – מומחה לדיני ירושה ועריכת צוואות
  לפגישת ייעוץ משפטי ניתן להתקשר 03-5222129

  או להקליק כאן להשאיר פרטים ואני אחזור אליך

  שמת לב לחשיבות שהענקתי למניעת סכסוך בין אחים?

  קצת מפתיע, נכון? הרי בעצם הייתי צריך להתייחס אך ורק לצד המשפטי שעוסק בחוק ירושה, לפרוס את דרכי הפעולה האפשריות, המשמעות מבחינת עלויות והתוצאות של כל אחת, להמליץ על העדיפה ובסופו של דבר – ליצג אותך בדרך בה בחרת ללכת:

  • הסכם ירושה צודק, הגיוני ואשר שומר עליך, על אחיך ואחיותיך
   כמשפחה חמה, אוהבת ותומכת כפי שהייתם עד היום
  • מלחמת ירושה שכרוכה בעלויות גבוהות ואשר ממנה אף אחד
   לא יוצא מנצח. כולם מפסידים – רכוש ואח (או אחות)
  • הניסיון מעיד שהפתרון הטוב ביותר לחלוקת ירושה בהיעדר צוואה הוא בדרכי שלום, הידברות, הבנה והסכמה. ולכן כל כך חשוב שאת התהליך יקיים אדם שהוא גם מקצוען בדיני ירושה וגם בעל רגש אנושי. ועל היתרונות של חלוקה בהסכמה כבר דיברנו: פחות עלויות,

   על מה יכולים להיות סכסוכים ומריבות?

   על מה לא? יש מי חושב שמגיע לו יותר מאחיו כי הוא הבכור... ויש מי שעושה חשבונות והתחשבנויות כמו מי העניק להורים יותר תשומת לב ומי תרם פחות מזמנו לטיפול בהורים בעת זקנתם... אחרים נזכרים פתאום שההורים עזרו לאחד האחים בעת מצוקה וכעת צריך לקזז את שקיבל... והמקרה הקלאסי הוא ירושה שכוללת נכס נדל"ני - אח אחד רוצה למכור ולחלק את הכסף האחר רוצה להשאיר ולהשכיר את הנכס...הייתי יכול להביא דוגמאות הרבה יותר מכוערות אבל הנקודה ברורה ולכן ברשותך אני רוצה לתת לך שתי המלצות:

   המלצותי החמות להורים וליורשים

   אתם ההורים– כל חייכם טרחתם ודאגתם לשמור על אחדות המשפחה ועל עתידת של ילדיכם. עשו בחוכמה, פנו אלי לעריכת צוואה. אני כמובן מאחל לכם עוד שנים ארוכות של חיים בריאים ומהנים, יחד עם זאת, אם מסתכלים קדימה – אין מעשה נבון וראוי יותר מאשר עריכת צוואה.

   אתם היורשים– בהיעדר צוואה הנכון הוא לפנות לעורך דין מומחה בדיני ירושה כדי להביא להסכם בין יורשים. רק כך תנצלו את כל היתרונות – תחסכו בהוצאות, תיהנו מתכנון כלכלי בנוגע לירושה ואם אפשר אז גם הקלה או פטור ממס, כל אחד יקבל את חלקו בצורה הגונה ומוסכמת והכי חשוב... הכי חשוב... – תישארו משפחה.

   משרדנו מכבד ומעניק שירות בהתאם לעדכון התעריף המינימאלי מטעם לשכת עורכי הדין.
   עדכון זה מופיע באתר תחת "יעוץ משפטי" ותוכלו למצוא אותו גם באינטרנט בחיפוש מהיר.

   מידע שימושי נוסף אודות הסכם ירושה בין יורשים

   שינוי חלוקת העיזבון לפי רצון היורשים

   חלוקת עיזבון המנוח מושפעת מקיום צוואה אך כאשר המנוח אינו מותיר אחריו צוואה עיזבונו יחולק על פי הקבוע בחוק הירושה. עם זאת, ליורשים בדרך של צוואה או על פי חוק הירושה ישנה אפשרות להתערב ולקבוע חלוקה שונה של נכסי עיזבון המנוח בהתאם לרצונם החופשי ולמצבם. כדי לשנות את חלוקת העיזבון לפי רצון היורשים ניתן לעשות זאת בדרך של הסתלקות מהירושה בהתאם לנקבע בסעיף 6 לחוק הירושה או בדרך של הסכם ירושה בין יורשים על פי הנקבע בסעיף 110 לחוק הירושה. חשוב להדגיש כי הסתלקות מהירושה או קביעת הסכם ירושה בין יורשים ניתן לבצע כל עוד לא ניתן צו ירושה או צו קיום צוואה. לכן, חשוב לפנות למשרד עורכי דין דרור גלמן על מנת לקבל ייעוץ משפטי ולנקוט בפעולה המבטיחה ותואמת את רצון היורשים.

   דרכים לחלוקה מחדש של העיזבון

   כאמור, יש שתי שיטות לחלוקה מחדש של העיזבון:

   • הסתלקות מהירושה - יורש על פי צוואה או חוק הירושה רשאי לוותר על חלקו בעיזבונו של המנוח, באופן חלקי או מלא, לטובת שאר היורשים או לטובת קרוב משפחה אחר (בן זוג של המנוח, ילדים או אחים).
   • הסכם ירושה בין יורשים - יורשי המנוח מגיעים להסכם חלוקת עיזבון ביניהם גם אם הצוואה או חוק הירושה קובעים אחרת.

   חופש מוחלט להעברת זכויות בעיזבון

   במסגרת הסכם ירושה בין יורשים אין הגבלות על אופן חלוקת עיזבונו של המנוח. היורשים רשאים להעביר מחלקם בירושה למי שירצו וככל שיחפצו ואין מגבלות של דרישת איזון בין שווי הזכויות אותן מעבירים לשווי הזכויות המתקבלות. עם זאת, ראוי לציין כי קיימת מגבלה אחת עיקרית להסכם ירושה בין יורשים מאחר ולא ניתן לערב בהסכם כספים או נכסים מחוץ לעיזבון.

   כדאי לדעת כי להסכם בין יורשים יתרונות רבים במיוחד כאשר ישנם מספר יורשים ומספר נכסים. כך, ניתן לפתור ביעילות ובקלות מקרים בהם עיזבונו של המנוח כולל דירה וחסכונות ובמקום שכל יורש יקבל חלק בדירה ניתן לחלק באופן אחר את העיזבון. יש לכך גם חשיבות מבחינת מיסוי כאשר לאחד או יותר מהיורשים יש כבר דירה בבעלותם. כמו כן, חלוקה מחדש של העיזבון בהתאם לרצון היורשים מונעת חיכוכים מיותרים בעתיד ומונעת סרבול רב במידה ומעוניינים למכור נכס כמו דירה מעיזבון המנוח.

   לסוגיית שינוי חלוקת העיזבון בהתאם לרצון היורשים השלכות משפטיות וכלכליות, במיוחד מבחינת מיסוי. לכן, חשוב לפנות למשרד עורכי דין דרור גלמן על מנת לקבל ייעוץ וליווי משפטי מקצועי ונכון. חשוב להדגיש כי רק אם במסגרת חלוקת נכסי עיזבון משולמים תשלומי איזון בין היורשים החלוקה תהיה פטורה ממס שבח. אם מחליטים על תשלומי איזון שאינם חלק מנכסי העיזבון הרי החלוקה האמורה חייבת במס. לכן, חשוב לקבל ייעוץ משפטי ולערוך הסכם ירושה בין יורשים תוך הפעלת שיקולים משפטיים וכלכליים נכונים.

  מעוניין להתייעץ? התקשר היום לעו"ד דרור גלמן טלפון 03-5222129
  ופנייתך תענה באופן מיידי. * הפנייה והכתוב ממוענים לנשים וגברים כאחד.

  :
  :
  :
  :
  ...Loading...
  מאמרים בנושא
  הסכם ירושה בין יורשים

  גישור בירושה

  על מנת למנוע ריבים בשל ירושה, אני ממליץ ללקוחותיי לעבור הליך של גישור ירושה שמאפשר חלוקת רכוש באופן מוסכם ושומר על אחדותה של המשפחה.
  גישור בירושה
  הסכם ירושה בין יורשים

  ניהול עזבון

  מהו עזבון? תפקידו של מנהל עזבון ולמה צריך לנהל את העזבון
  ניהול עזבון
  הסכם ירושה בין יורשים

  הסכם חלוקת עיזבון

  מהם הסעיפים בהסכם חלוקת עיזבון, על תקפות ההסכם ואישורו, סוגיית המיסוי ועוד
  הסכם חלוקת עיזבון
  שתף דף זה:

  תוכן האתר ניתן לציבור הרחב לתועלת קבלת אינפורמציה כללית בלבד, הוא אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי יחידני, הניתן על ידי עורך דין מנוסה. 
  התקשרו עכשיו למשרד עו"ד דרור גלמן, ללא מחויבות: 03-5222129 ופנייתכם תענה באופן מיידי