הסכם יחסי ממון

תוכן עניינים:
  אילוסטרציה של זוג אשר בא להתייעץ עם עו"ד
  כתבו עלינו

  "עורך דין דרור גלמן מסייע לבנו התאילנדי של ישראלי שנפטר, לקבל אזרחות"
  הקישור לכתבה המלאה

  הטיפול היה, לא רק, מהיר טוב וענייני כי אם מלא רצון לעזור, חם ואנושי...
  עובדיה דודסון
  קרא עוד

  להודות לך מקרב לב על הטיפול האכפתי, היעיל, המסור ובמיוחד- המקצועי והאמין, לו זכינו ממך...
  יעקב ושרית שמיר
  קרא עוד

  תודתי והערכתי לך, לאחר השלמת שתי עסקאות נדל"ו (מכירה וקניית דירה)...
  אילן וינר
  קרא עוד

  רציתי להודות לך על הליווי המשפטי המסור והמקצועי שהענקת לי במכירה ורכישת הדירות שלי 
  אהרון בוזקר, מהנדס
  קרא עוד

  תודה על הטיפול המסור בחוזה רכישת דירה. היית לנו לעזר רב, נשמח להיעזר בך שוב
  משפחת מיכאל
  קרא עוד

  עו"ד דרור גלמן טיפל עבורי בתיק מורכב. הראה מקצועיות, יכולת ״לקרא את המפה״ ולנתב את התיק לכיוונים שפעלו לטובתי. ככל שלמדתי להכיר אותו יותר, גיליתי, שמעבר...
  טל אייל
  קרא עוד

  מהו הסכם יחסי ממון ?

  הסכם יחסי ממון הוא סוג של חוזה בכתב שעורכים שני בני זוג נשואים או שאינם נשואים. ב-הסכם מוסדרים כל ענייני הרכוש שלהם, על פי הרצון האישי של כל אחד מהשניים.
  הסכם ממון מבטיח שבמקרה של פרידה בין בני הזוג, לא ייווצרו בעיות לגבי חלוקת הרכוש, כיוון שבהסכם שחתמו, הם קבעו מראש איזה חלק מהרכוש הוא אישי (יישאר בבעלות האישית של כל אחד מהם במקרה של פרידה), ואיזה חלק מהרכוש הוא רכוש משותף – (יחולק בין שני הצדדים במקרה של פרידה).
  החוק בנושא הסכם יחסי ממון מבחין בין שני סוגי הסכמי ממון: הסכם ממון שנערך בטרם הנישואין, והסכם ממון שנערך לאחר הנישואין.

  הסכם ממון לפני נישואין

  עם כל הכבוד לרומנטיקה...

  רומנטיקה היא אמנם עניין חשוב, אך אין בה כדי לסתור עריכת הסכמי ממון לפני נישואין, אשר חשיבותו רבה מאד. הסכם ממון עשוי למנוע מלחמות ממושכות ומתישות בין בני זוג המעוניינים להיפרד, שכן ההסכם מסדיר מראש את חלוקת הרכוש והנלווה לכך, ובכך מונע סחיטת רכוש מצד בן זוג אחד כלפי משנהו. במידה וקיים הסכם יחסי ממון, תחול חלוקת הרכוש שנקבעה מראש בין בני הזוג, ולא ניתן יהיה להציב תנאי רכוש כתנאי לגט.

  חשיבותו העיקרית של הסכם ממון היא בהסדרת חלוקת הרכוש והממון בין בני הזוג. באופן זה מוגדרים מראש זכויות ונכסים של כל אחד מבני הזוג.
  כך לדוגמא, במידה ותמורת דירת הצדדים שולמה במלואה ע"י אחד הצדדים, חשוב לעגן ב-הסכם ממון את בעלותו של הצד המממן על הדירה, שאם לא כן, הוא עלול למצוא עצמו בעת הגירושין מעניק מחצית משווי הדירה לבן הזוג השני, מבלי שזה שילם דבר.

  יתרון נוסף בהסכם ממון הוא יצירת הפרדת רכוש מחובות בן הזוג השני. זאת על מנת למנוע סיטואציה עתידית, בה אחד מבני הזוג מסתבך בחובות, ונושיו מתדפקים על דלתות בן הזוג השני כדי לגבות ממנו את החוב של בן זוגו.

  כמו כן, חשוב לציין מפורשות בכל הסכם ממון את מועד חלוקת הרכוש במקרה של פירוד. בהתאם לחוק יחסי ממון, בהיעדר הסכמה לא ניתן לחלק את הרכוש בטרם הגירושין. הסכם יחסי ממון מאפשר לקבוע מועד מוקדם יותר לחלוקת הרכוש.
  לנוחיותכם, תוכלו לקרוא עוד על הסכם ממון לפני נישואין לעומת הסכם ממון לאחר נישואין

  חתימה אצל עורך דיןניסוח הסכם ממון? רק אצל עורך דין!

  הסכם ממון צריך להיערך בכתב, ויש לאשר את הנוסח בבית המשפט לענייני משפחה או בבית הדין הרבני. כאשר מדובר בהסכם ממון שנערך בטרם נישואין, ניתן עקרונית לאשרו גם אצל נוטריון, לאחר שהלה נוכח שבני הזוג חתמו על ההסכם מתוך רצון חופשי.
  לעומת זאת, הסכם ממון שנערך לאחר שהנישואין נכנסו לתוקף, מחייב הליך אישור ההסכם על ידי בית המשפט, וכרוך בהתייצבות בפני בית המשפט ובתשלום אגרה.

  בעריכת הסכם ממון מכל סוג שהוא (לפני נישואין או אחרי נישואין), חשוב מאד לפנות לעורך דין מומחה בתחום, שכן הסכם יחסי ממון הינו הסכם מיוחד, המצריך ידע והבנה משפטית ספציפיים.

  התרשמו מן ההמלצות על המשרד ופנו אלינו עוד היום לקבלת יעוץ
   אפשר גם בטלפון 03-5222129.

  משרדנו מכבד ומעניק שירות בהתאם לעדכון התעריף המינימאלי מטעם לשכת עורכי הדין.
  עדכון זה מופיע באתר תחת "יעוץ משפטי" ותוכלו למצוא אותו גם באינטרנט בחיפוש מהיר.

  לזמן מוגבל, מחיר הסכם ממון: 2000 ש"ח +מע"מ
  (אישור נוטוריוני בנפרד)

  משרד עו"ד דרור גלמן מתמחים בתחום הסכם ממון, ומציעים מגוון רחב של שרותים בתחום: ניסוח הסכם ממון, עריכת שינויים בהסכם ממון, הסכם ממון לפני נישואין, עריכת הסכם ממון אחרי נישואין, ועוד. פנו למשרדינו לקבלת ייעוץ אישי.

  חזקה על נוסח הסכם הממון להיות מנוסח על ידי עורך דין המתמחה בתחום דיני משפחה. עורך הדין נפגש עם בני הזוג, ומביא אותם להסכמות בעניין תוכנו של הסכם הממון.

  יש לציין, כי ההגעה להסכם יחסי ממון מהווה מבחן חשוב לקשר בין בני הזוג, וליכולתם להגיע לידי הסכמות בענייני רכוש סבוכים. למעשה, הן רבנים והן עורכי דין אשר עוסקים בתחום זה, יצביעו בתמימות דעים על הצורך בהכנת הסכם טרום נישואין.
  לכן, בדרך כלל, יש משמעות רבה להליך ביצוע הסכם ממון, ולפיכך חשוב מאוד לקיימו באמצעות עורך דין משפחה מיומן ומקצועי, המתמחה בתחום דיני משפחה ומסוגל לפעול ברגישות המתבקשת במצב זה.
  כאשר מדובר בנישואין שניים, גדלה חשיבות עריכת וניסוח הסכם הממון על ידי עורך דין, שכן בדרך כלל, לכל אחד מהצדדים רכוש וממון משלו, שברצונו להוריש בסופו של דבר לילדיו. בהיעדר נוסח הסכם ממון מקצועי ומדויק (ובנלווה לכך צוואה), עלול בן זוג אחד, במקרה של פירוד, לתבוע ולקבל נכסים ואחזקות כספיות שלא הייתה בהם כוונת שיתוף, ובכך לפגוע בזכויותיהם העתידיות של ילדי בן הזוג השני.

  שינויים בהסכם הממון לאחר שאושר

  בדרך כלל, ההסכמים וההליכים המשפטיים בענייני משפחה הינם דינמיים, ולכן תמיד ניתן לערוך בהם שינויים. כך גם בעניין הסכם ממון - ניתן לערוך שינויים גם לאחר שההסכם נחתם ואושר.
  סעיף 1 לחוק יחסי ממון בין בני זוג קובע כי "שינוי של הסכם כזה (הסכם ממון בין בני זוג) ייעשה בכתב".
  סעיף 2 (א) לחוק יחסי ממון בני זוג מוסיף וקובע, כי שינוי כזה טעון אישור של בית המשפט לענייני משפחה.
  סעיף 2 (ב) לחוק קובע כי האישור יינתן רק לאחר שנוכח בית המשפט, שבני הזוג עשו את השינוי בהסכמה חופשית.
  לפיכך, אם מבקשים לשנות הסכם ממון קיים, רצוי שעורך דין יבצע את השינוי ויעדכן נוסח חדש, ורק אז יש לגשת ולאשר את השינוי בהסכם בבית המשפט לענייני משפחה. 

  מעוניין להתייעץ? התקשר היום לעו"ד דרור גלמן טלפון 03-5222129
  ופנייתך תענה באופן מיידי. * הפנייה והכתוב ממוענים לנשים וגברים כאחד.

  :
  :
  :
  :
  ...Loading...
  מאמרים בנושא
  הסכם יחסי ממון

  הסכם ממון לפני נישואין לעומת הסכם ממון לאחר נישואין

  מהם ההבדלים בין הסכם ממון לפני הנישואין לבין לאחריהם? מהם היתרונות בעריכת הסכם לפני ולמה כדאי גם אחרי.
  הסכם ממון לפני נישואין לעומת הסכם ממון לאחר נישואין
  שתף דף זה:

  תוכן האתר ניתן לציבור הרחב לתועלת קבלת אינפורמציה כללית בלבד, הוא אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי יחידני, הניתן על ידי עורך דין מנוסה. 
  התקשרו עכשיו למשרד עו"ד דרור גלמן, ללא מחויבות: 03-5222129 ופנייתכם תענה באופן מיידי