הסכם גירושין

תוכן עניינים:
  כתבו עלינו

  "עורך דין דרור גלמן מסייע לבנו התאילנדי של ישראלי שנפטר, לקבל אזרחות"
  הקישור לכתבה המלאה

  הטיפול היה, לא רק, מהיר טוב וענייני כי אם מלא רצון לעזור, חם ואנושי...
  עובדיה דודסון
  קרא עוד

  להודות לך מקרב לב על הטיפול האכפתי, היעיל, המסור ובמיוחד- המקצועי והאמין, לו זכינו ממך...
  יעקב ושרית שמיר
  קרא עוד

  תודתי והערכתי לך, לאחר השלמת שתי עסקאות נדל"ו (מכירה וקניית דירה)...
  אילן וינר
  קרא עוד

  רציתי להודות לך על הליווי המשפטי המסור והמקצועי שהענקת לי במכירה ורכישת הדירות שלי 
  אהרון בוזקר, מהנדס
  קרא עוד

  תודה על הטיפול המסור בחוזה רכישת דירה. היית לנו לעזר רב, נשמח להיעזר בך שוב
  משפחת מיכאל
  קרא עוד

  עו"ד דרור גלמן טיפל עבורי בתיק מורכב. הראה מקצועיות, יכולת ״לקרא את המפה״ ולנתב את התיק לכיוונים שפעלו לטובתי. ככל שלמדתי להכיר אותו יותר, גיליתי, שמעבר...
  טל אייל
  קרא עוד

  משרד עו"ד דרור גלמן מומחה בתחום דיני משפחה ובעל ניסיון רב שנים בליווי, ייעוץ והכנת הסכמי גירושין, הכוללים נושאי אחזקת ילדים, חלוקת הרכוש המשותף, תשלום דמי מזונות ועוד. פנו אלינו עוד היום לקבלת ייעוץ אישי כדי שביחד נסלול את הדרך לעבר הסכם גירושין אופטימלי עבורכם, והוגן כלפיי כל הצדדים.

  התרשמו מן ההמלצות על המשרד ופנו אלינו עוד היום לקבלת יעוץ. אפשר גם בטלפון 03-5222129

  משרדנו מכבד ומעניק שירות בהתאם לעדכון התעריף המינימאלי מטעם לשכת עורכי הדין.
  עדכון זה מופיע באתר תחת "יעוץ משפטי" ותוכלו למצוא אותו גם באינטרנט בחיפוש מהיר.

  גירושין? בואו נסיים את זה יפה

  הסכם גירושין הוא כלי המאפשר לבני זוג להיפרד בצורה מסודרת ומתוך הסכמה הדדית. הסכם זה הינו הדרך הנעימה ביותר (ולכן הדרך המועדפת) לסיים את הנישואין. חוקי הגירושין הם חלק מנושא דיני משפחה, ולצורך טיפול בענייני גירושין יש לפנות לעורך דין לקבלת ייעוץ משפטי. עורך דין המתמחה בתחום דיני משפחה יערוך עבורכם הסכם גירושין (במידה ובן הזוג מעוניין אף הוא להגיע להסכמה בדבר תנאי הפרידה שלכם). לאחר ניסוח ההסכם, יביא עורך הדין את ההסכם אל בית משפט לענייני משפחה או בית דין רבני כדי לקבל מהם אישור הסכם גירושין.
  חשוב לציין כי הסכמי גירושין אינם קובעים את הגירושין ולא ניתן לכפות מכוחו על אדם להתגרש. הסכם זה מסדיר את ענייני הגירושין בין בני זוג שמסכימים להתגרש - ובכפוף לאישור השיפוטי. כלומר, אם אחד מבני הזוג חוזר בו מהסכמתו להתגרש, יש לנהל הליכי גירושין רגילים בבית הדין הרבני.

  מה כולל הסכם גירושין?

  כאשר נחתם הסכם הגירושין בין שני בני זוג הוא כולל ברוב המקרים סעיפים רבים, אם כי בפועל הסכם גירושין כולל 4 מרכיבים עיקריים:

  1. ילדים - במקרי גירושין כשמדובר בקטני קטינים (ילדים עד גיל 6) – יעניקו בתי המשפט ובתי הדין בארץ לאם את זכות אחזקת הילדים, למעט במקרים בהם קיימת אצלה בעיית מסוגלות הורית או שהתנאים אצל האב יותר אופטימלים לילד. מן הצד השני, יאפשרו בתי המשפט ובתי הדין הפוסקים בתחום דיני משפחה, הסדרי ראייה הוגנים לבן הזוג שלא קיבל חזקה על הילדים. הסדרי ראייה הוגנים ייצרו מצב בו בפועל קיימת אחריות משותפת על הילדים.
  2. רכוש וממון - חלוקת הרכוש המשותף אותו צברו בני הזוג במהלך חייהם המשותפים, היא בפועל האגוז הקשה לפיצוח במסגרת ניסוח הסכם גירושין. ככל שחלקו של בן זוג ברכוש המשותף גדול, כך גדלה יכולתו לשמור על רמת חייו מלפני הגירושין, שכן בדרך כלל כתוצאה מחלוקת הרכוש יורדת רמת חייהם של שני בני הזוג. הסכם גירושין טוב, שנערך על ידי עורך דין מומחה בתחום דיני משפחה, יכלול את פירוט נכסיהם המשותפים של בני הזוג ואת חלוקתם המדויקת בתום הגירושין.
  3. דמי מזונות - במידה ולבני הזוג יש ילדים קטינים, ההסכם קובע את מידת התמיכה של האב בילדיו באמצעות תשלום דמי מזונות ילדים. בנוסף, יש לקבוע במסגרת ההסכם את דרך מימון הוצאות חריגות העלולות להיווצר במשך הזמן.
  4. הסדרת גט - הסכם גירושין יכלול את הסכמת שני הצדדים להיפרד בהסכמה ומתוך רצון חופשי, כאשר הגבר מצהיר כי הוא מוכן לתת לאישה גט, והאישה מצהירה כי היא מוכנה לקבל את הגט.

  אישור הסכם גירושין

  הסכם גירושין, בהיותו שייך לתחום דיני משפחה, חייב באישור בית משפט לענייני משפחה או בית דין רבני. אישור זה נדרש על מנת להבטיח שבני הזוג הבינו בצורה מלאה את ההסכם והם שלמים איתו. בכך נותן בית המשפט/בית הדין להסכם תוקף של פסק דין. עד קבלת אישור זה, אין כל תוקף משפטי מחייב לכל הסכם גם אם הוא חתום בידי שני הצדדים (להבדיל מחוזה רגיל).

  כאשר בית משפט לענייני משפחה מאשר הסכם גירושין, האישור תקף לכל סעיפי ההסכם, למעט הסעיפים הנוגעים לעצם הסכמת הצדדים להתגרש. לשם אישור סעיפי הגירושין, צריך עורך הדין שלכם להגיש את הסכם הגירושין אל בית דין רבני, לו מוגדרת סמכות עניינית ייחודית לעסוק בנושא הגירושין עצמם, והוא זה שיוציא פסק דין גירושין.

  הסכם גירושין אשר אושר בבית משפט הינו הסכם "חזק" יותר מהסכם רגיל, כיוון שביטול הסכם גירושין
  לאחר אישור בית המשפט יכול להיות רק מטעמים מיוחדים ביותר. במרבית הפסיקות של בתי המשפט ההחלטה הינה שלילית (ניתן לבטל הסכם רק בגלל הפרה של ההסכם על ידי אחד מבני הזוג או בגלל טענה חוזית - טעות, הטעיה, כפייה, תרמית ועושק).

  למרות האמור, ולהבדיל מביטול הסכם גירושין, ניתן לבקש לשנות את ההסכם בעתיד בכל מה שקשור לעניין מזונות הילדים ולענייני משמורת והסדרי ראייה גם לאחר חתימת ההסכם ואישורו על ידי בית משפט.

  הסכם גירושין מסיים התדיינויות משפטיות בין בני זוג. הוא מקביל לפסק דין הניתן בתביעות שונות, וניתן לאכוף את קיומו באמצעות לשכת ההוצאה לפועל.

  הסכמי גירושין – עורך דין גירושין יעשה את זה כמו שצריך

  כפי שהבהרנו לא אחת, כאשר מדובר בחוזים ובהסכמים, רצוי מאוד לקבל ייעוץ משפטי הולם, קל וחומר בעניין הסכם גירושין. הסכם זה מכיל כל כך הרבה גורמים ונושאים הקרובים לליבכם ולכל מהלך חייכם בעתיד, וכל טעות שתיעשה בשל חוסר מקצועיות עלולה להתגלות כהחמצה גדולה עד סוף חייכם. לא מומלץ לסכן נושאים כמו אחזקת ילדים, רכוש וממון, דמי מזונות וכיוצ"ב. הסכמי גירושין זה עניין לטיפול עורך דין גירושין. עורך דין מקצועי ייצג אתכם נאמנה מול הצד השני וישיג בעבורכם את הסכם הגירושין האופטימלי במסגרת המגבלות השונות שבהסכם מסוג זה.
  לסיום נציין כי הסכם גירושין הוא כה מחייב, עד כי גם אם בני זוג מחליטים להמשיך ולחיות בשלום בית, הסכם שנחתם ביניהם מסדיר את המחלוקות במידה ויחליטו להתגרש בכל זאת בעתיד. 

  מעוניין להתייעץ? התקשר היום לעו"ד דרור גלמן טלפון 03-5222129
  ופנייתך תענה באופן מיידי. * הפנייה והכתוב ממוענים לנשים וגברים כאחד.

  :
  :
  :
  :
  ...Loading...
  מאמרים בנושא
  הסכם גירושין

  גירושין בהסכמה

  גירושין אינם חייבים להיות עניין כואב ומתסכל. גירושין בהסכמה הם האופציה הנכונה עבור רבים. כנסו לקרוא על כך.
  גירושין בהסכמה
  הסכם גירושין

  חלוקת רכוש בגירושין

  חלוקת רכוש בגין מקרה גירושין עשויה להיות מטלה קלה, במידה ובני הזוג מגיעים להסכמה הדדית ומה אם לא? כיצד תקבלו את המגיע לכם?
  חלוקת רכוש בגירושין
  הסכם גירושין

  נוסח הסכם גירושין

  מהם דיני משפחה? מי מנסח הסכם גירושין ומדוע נדרש עורך דין בעת חתימת הסכם? על כך ועוד לפניכם
  נוסח הסכם גירושין
  הסכם גירושין

  תביעת גירושין

  לפעמים הזוגיות מגיעה למצב שאין דרך חזרה ממנו ובמידה ומחליטים סופית על גירושין בדרך של תביעת גירושין, עשו זאת בדרך שנכונה לכם גם בטווח הארוך.
  תביעת גירושין
  שתף דף זה:

  תוכן האתר ניתן לציבור הרחב לתועלת קבלת אינפורמציה כללית בלבד, הוא אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי יחידני, הניתן על ידי עורך דין מנוסה. 
  התקשרו עכשיו למשרד עו"ד דרור גלמן, ללא מחויבות: 03-5222129 ופנייתכם תענה באופן מיידי