אלימות במשפחה

תוכן עניינים:
  כתבו עלינו

  "עורך דין דרור גלמן מסייע לבנו התאילנדי של ישראלי שנפטר, לקבל אזרחות"
  הקישור לכתבה המלאה

  הטיפול היה, לא רק, מהיר טוב וענייני כי אם מלא רצון לעזור, חם ואנושי...
  עובדיה דודסון
  קרא עוד

  להודות לך מקרב לב על הטיפול האכפתי, היעיל, המסור ובמיוחד- המקצועי והאמין, לו זכינו ממך...
  יעקב ושרית שמיר
  קרא עוד

  תודתי והערכתי לך, לאחר השלמת שתי עסקאות נדל"ו (מכירה וקניית דירה)...
  אילן וינר
  קרא עוד

  רציתי להודות לך על הליווי המשפטי המסור והמקצועי שהענקת לי במכירה ורכישת הדירות שלי 
  אהרון בוזקר, מהנדס
  קרא עוד

  תודה על הטיפול המסור בחוזה רכישת דירה. היית לנו לעזר רב, נשמח להיעזר בך שוב
  משפחת מיכאל
  קרא עוד

  עו"ד דרור גלמן טיפל עבורי בתיק מורכב. הראה מקצועיות, יכולת ״לקרא את המפה״ ולנתב את התיק לכיוונים שפעלו לטובתי. ככל שלמדתי להכיר אותו יותר, גיליתי, שמעבר...
  טל אייל
  קרא עוד

  לצערי, יש אנשים שהחיים בביתם מתנהלים באווירה של זהירות ומתח, והם חוששים שכל צעד, משפט, מילה או אפילו מבט יובילו לתגובות קשות מצד בן הזוג. משקפי השמש ומייק אפ משמשים אותם כאמצעי להסוואת סימנים כחולים, ובבית מתרחשים אירועים שאסור לילדים לספר לאף אחד. אם התיאור הקשה נשמע לכם מוכר ייתכן מאוד שאתם קורבנות של מעשי אלימות במשפחה. כדאי שתכירו מוקדם ככול האפשר במצבכם, ותפעלו בנידון.

  ליעוץ, התקשרו כעת לטלפון 03-5222129 ופנייתכם תענה באדיבות, מקצועיות ודיסקרטיות מלאה. 

  לעצור את מעגל האלימות

  לאורך שנות עבודתי הרבות כעורך דין לענייני משפחה, נתקלתי לא פעם בבני זוג הנוטים להכחיש או להקל בפרשנות מעשי האלימות שמבוצעים נגדם. הדבר נובע לעיתים קרובות מהאשמה עצמית ובושה, או מאמונה שהדברים יסתדרו מעצמם. יחד עם זאת, חשוב לי להסביר כי מעשי אלימות נוטים לחזור על עצמם ואף להסלים עם הזמן, ובמקרים רבים האלימות שמתחילה בין בני הזוג ננקטת בהמשך גם כלפי הילדים. יתרה על כן, ההסלמה ברמת האלימות עלולה להסתיים בפגיעות חמורות, וכפי שמדווח לא אחת בעיתונות - גם ברצח. לכן, בכל מקרה של פגיעה או חשד לאלימות במשפחה חשוב מאוד לפנות לקבלת לסיוע משפטי הולם.

  מהי אלימות במשפחה

  אנשים רבים נוטים לחשוב כי אלימות במשפחה הינה התעללות פיסית בבן הזוג או בילדים. כלומר, אלימות המתבטאת בין היתר בחבלות ופגיעות שמקורן במכות ישירות, טלטול, שימוש בחפצים או הטחת הקורבן על גבי משטחים. ואולם, חשוב להבין כי גם אלימות נפשית וכלכלית נחשבת בעיני החוק כאלימות במשפחה. האלימות הנפשית עשויה להתבטא ביחס משפיל ומעליב, בהטלת משטר טרור ואימה בבית, ובהטחת קללות, עלבונות ואיומים. מאידך, שליטה כלכלית בבן הזוג מהווה אמצעי אלים, המוביל לתלות מוחלטת באחר ולשליטה טוטאלית. יש לציין כי גם אלימות מינית מוגדרת כאלימות במשפחה, ושמסגרת נישואין אינה מתירה לבן זוג לבצע אקט מיני ללא הסכמת בן זוגו. מעשה שכזה נחשב בעיני החוק לאונס, ומובן שגם קיום יחסי מין עם הילדים נחשב למעשה אלימות חמור ביותר.

  שיקולי ענישה בגין אלימות במשפחה

  ללקוחות הרבים שמגיעים למשרדי, אני מסביר כי התפשטות והחמרת תופעות האלימות במשפחה הובילו להחמרת העונשים, ושבדרך מתייחסים לעבירות אלו בתור תקיפה בנסיבות מחמירות. הגישה המחמירה באה לידי ביטויי בעונשים כפולים מאלו המושתים בגין מעשי תקיפה ואלימות כלפי מי שאינו בן משפחה. יחד אעם זאת, חשוב לדעת כי כל מקרה של אלימות במשפחה נבדק לגופו על פי מספר קריטריונים, הכוללים בין היתר את אופיו של הנאשם ובאם היתה זו עבירת אלימות ראשונה או נשנית. כמו כן, נבדקת חומרת הנזקים של מעשי האלימות, כאשר נזקי אלימות חמורים יהוו שיקול להחמרת הדין, אך נזקים קלים לא יעמדו לטובת הנאשם. מעבר לכך, שיקולי הענישה מורכבים גם מהגנת הקורבן, אפשרות שיקום הנאשם, וגורם ההרתעה מפני ביצוע עבירות חוזרות על ידי הנאשם עצמו ואנשים אחרים.

  ליווי משפטי מטעם עורך דין מומחה

  האם גם אתם סובלים מאלימות במשפחה? לא יודעים מה לעשות? ברור לי כי מדובר במצבים קשים ורגישים המערבים שיקולים אישיים ומשפחתיים, ושנדרשים לכם יד מכוונת וסיוע משפטי הולם. חשוב לי להדגיש שכל מקרה של אלימות במשפחה זוכה מצידי ליחס אישי ואמפאטי, מתוך הבנה מלאה ומעמיקה של רגישות ועדינות המצב. הינכם מוזמנים לפנות אליי בכל עת ובכל בעיה של אלימות במשפחה, ולקבל ייעוץ, סיוע והכוונה הולמים.

  מעוניין להתייעץ? התקשר היום לעו"ד דרור גלמן טלפון 03-5222129
  ופנייתך תענה באופן מיידי. * הפנייה והכתוב ממוענים לנשים וגברים כאחד.

  :
  :
  :
  :
  ...Loading...
  מאמרים בנושא
  אלימות במשפחה

  בית משפט לענייני משפחה

  למדו על מקרי הגירושין המטופלים תחת דיני משפחה במסגרת בית משפט לענייני משפחה.
  בית משפט לענייני משפחה
  אלימות במשפחה

  שמירה על טובת הילד

  בבואו לבחון תיק גירושין, מתייחס, השופט, גם לעניין טובתו של הילד. קראו על כך ופנו לייעוץ משפטי בנושא טובת הילד.
  שמירה על טובת הילד
  אלימות במשפחה

  תביעה למשמורת ילדים

  כיצד יפסוק בית הדין במקרים השונים של תביעה למשמורת ילדים? למדו על המקרים הכלליים ופנו לייעוץ במקרה הספציפי.
  תביעה למשמורת ילדים
  שתף דף זה:

  תוכן האתר ניתן לציבור הרחב לתועלת קבלת אינפורמציה כללית בלבד, הוא אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי יחידני, הניתן על ידי עורך דין מנוסה. 
  התקשרו עכשיו למשרד עו"ד דרור גלמן, ללא מחויבות: 03-5222129 ופנייתכם תענה באופן מיידי